Активісти ради “Майдану” на сьогоднішньому прийомі у голови хмельницької ОДА Михайла Загородного намагались з’ясувати, чому серед кадрів досі є колишні регіонали, за яким принципом призначають голів райдержадмiнiстрацiй та хто в першу чергу потрапив до лав регіонального офісу реформ.
Перш за все майданівці звернули увагу голови ОДА на те, що в складі колегії ОДА досі є шестеро “радників колишніх режимів” та попросили включити до її складу голову ради Майдану Аліма Міщука, як голову громадської ради при ОДА. На це голова ОДА відповів, що до наступної колегії її склад вже буде оновленим.
“Ми всі розуміємо, що на ці посади призначались люди не з професійними якостями, а за політичною складовою. Тому вони однозначно мають піти. Мова йде про директора департаменту соцполітики, начальника управління культури, директора центру соціальної служби у справах сім`ї, дітей та молоді, а також директорів державних підприємств. Саме на ці структури поширюється дія закону про очищення влади”, – підкреслив громадський активіст Олексій Голеншин.
Окрім того. активісти пригрозили пильно спостерігати за керівниками управлінь та структурних підрозділів. На їхню думку, замість “регіоналів” ці посади можуть зайняти чиновники, які після помаранчевої революції працювали керівниками структурних підрозділів райдержадміністрацій, а за часів Януковича не пішли в систему управління.
На це голова ОДА відповів, що в період з 18 до 23 березня подав кандидатури голів районних адміністрацій на узгодження в кабінет міністрів і адміністрацію президента. Проте справа призначення затягується саме “зверху”.
Також активісти поцікавились, за яким принципом формувався регіональний офіс реформ на Хмельниччині та чому його керівником призначено саме Сергія Яцковського.
“Справді від мене було подання саме на цю людину. Але це було так: сьогодні дай нам когось, а на завтра пришли його на співбесіду. Сергій був моїм радником. І я сказав йому: ти їдеш на співбесіду. Не було довготривалого відбору. Це ж не державна структура, це структура яка працює на громадських засадах”, – зазначив Михайло Загородний.
Також він зазначив, що його син справді працює в регіональному офісі реформ, але як волонтер. Очільник ОДА звернув увагу присутніх, що контракти зі всіма експертами, які працюють в регіональних офісах реформ, підписуються на місяць. За результатами виконаної за цей термін роботи контракт продовжується або ні. І на місце одних експертів можуть прийти інші.
Окрім того, активісти закликали голову ОДА внести зміни в розпорядження про очищення влади, підписане ще Олександром Симчишиним. За їхніми словами, в цьому документі було чітко прописано, коли саме починається перевірка, а до якого часу вона має тривати – не зазначається. Активісти запропонували призначити кінцевий термін перевірки на 31 серпня.