Як Ядуха і Дерикот реконструювали сільський садочок

Хто ще з подолян продовжує жити ностальгією за командою губернатора з Партії регіонів Василя Ядухи, яка нібито більше старалася для “рідної Хмельниччини”, аніж для власної кишені, мусимо розчарувати. Василь Степанович і Микола Васильович, котрі на Хмельниччині власними головами і посадами відповідали за впровадження соціальних ініціатив тодішнього президента Віктора Януковича, успішно ж їх і похоронили.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Мова піде про дошкільний навчальний заклад №9, що на площі Леніна, 23 у смт Антоніни Красилівського району. Вихованцям цього дитсадка, який розрахований на 60 дітей, не пощастило найбільше — тепер вони мусять кучкуватися у частині шкільного приміщення. А все через безконтрольне і безпринципне використання бюджетних коштів на реконструкцію та добудову сільського дошкільного навчального закладу.

Справа “з бородою” закрутилася навесні 2012 року. Тоді Антонінська селищна рада провела торги на реконструкцію з добудовою дошкільного навчального закладу №9. Як наслідок, замовнику довелося констатувати: “здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сил”.

У звіті торгів від 31 травня 2012 року комітет з конкурсних торгів спробував пояснити природу тієї “непереборної сили”. Виявляється, що на заваді стала обласна влада, якій чомусь були видніші і відоміші місцеві проблеми селища, яке за 60 кілометрів від Хмельницького.

Відповідно до Розпорядження Голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 10.05.2012 року № 104/2012-р Про використання у 2012 році державних капітальних видатків згідно якого одержувачем коштів визначено КП «Управління капітального будівництва обласної ради» по об’єкту «Реконструкція з добудовою дошкільного навчального закладу №9 по площі Леніна,23 в смт. Антоніни Красилівського району Хмельницької області. Таким чином, використати бюджетні кошти по даному об’єкту за результатами торгів, що нами проводяться буде неможливо, тому торги визнані такими, що не відбулися на підставі  п. 2 ч. 2 ст.30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили”, — йдеться у документі.

Ще одна важлива деталь. Державні капітальні видатки, на які посилається голова ОДА Василь Ядуха у розпорядженні №104 від 10.05.2012 року, передбачали цільове виділення коштів з державного бюджету на реконструкцію вже багатостраждального садка. У розпорядженні Кабміну №177 від 21.03.2012 року навіть “забили” спеціальну стрічку витрат — 2 млн. 331 тис. грн для реконструкції та добудови дошкільного навчального закладу № 9 по пл. Леніна, 23, у смт Антоніни Красилівського району.

Другий тендер був успішнішим. Комунальне підприємство “Управління капітального будівництва обласної ради” за результатами торгів 30 липня 2012 року уклало угоду з ТОВ “Комунпостачсервіс” (Хмельницький) на реконструкцію та добудову дитсадка в Антонінах. Вартість угоди становила 2 млн. 654 тис. грн. Завершити будівельні роботи запланували під ялинку, себто до 31.12.2012 року.

Untitled-1

Розіграти тендер “Комунпостачсервісу” допомогло “своє” підприємство з облдержадміністрації ТОВ “Поділля Рембуд”, пропозиція якого була вищою на 3,6%. Наразі фірма оформлена на Інну Мосіюк, однак до складу засновників компанії до 2010 р. входив Олег Вівчурко, який у 2012-2013 роках очолював департамент ЖКГ та будівництва Хмельницької ОДА.

Акцентуємо вашу увагу, що це був час, коли у Києві ще не гриміли постріли, а команда Януковича міцно стояла на ногах. Тож довести до пуття якийсь дитячий садок, не складало великих труднощів.

Натомість влада Партії регіонів на Хмельниччині у цій ситуації спрацювала на “двієчку”. До кінця 2012 року дитячий садок в Антонінах не реконструювали. А на початку серпня 2013 року (!) долею сільського дитсадку дуже перейнявся голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот. Він присвятив цілу робочу поїздку, щоб ознайомитися з ходом будівельних робіт, які мали закінчитися в кінці 2012 року. Як не як, комунальне підприємство облради виступало замовником робіт.

Як випливло з візиту Дерикота, на капітальний ремонт приміщення дошкільного навчального закладу та його добудову з селищного бюджету було виділено понад 200 тисяч гривень, з обласного — майже півтора мільйона гривень. Готовність ДНЗ становила 60% і для завершення робіт на той час не вистачало ще близько мільйона гривень.

А далі поїздка високопосадовця переросла у піар ініціатив Януковича. Керівник обласної ради запевнив громаду, що “спільними зусиллями питання з дошкільною освітою в Антонінській територіальній громаді буде вирішено і вже наступного року селищна малеча матиме відповідні умови для дошкільного навчання і виховання. Бо ж, соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича ставлять перед центральними та місцевими органами влади завдання — забезпечити право дитини на розвиток і дошкільну освіту. Причому, охоплення дітей дошкільною освітою має бути на рівні не менше 85%”.

І чергова обіцянка представника ПР накрилася мідним тазиком.

2014-го добудувати садок намагалася нова влада. З обласного бюджету виділили 450 тисяч, з яких підрядник зумів освоїти 210 тис. грн, з яких 132 тисячі зависли кредиторською заборгованістю.

На календарі травень 2015 року, а віз нині там. Готовність дитсадка в Антонінах становить 81%. Для повного завершення необхідно ще півмільйона гривень.

“Із самого початку хотіли, щоб реконструкцію дитсадка виконала фірма “Прогрес” депутата Артура Фрідмана. Ми бачили, як вони непогано справилися з ремонтом славутського ліцею. Однак тендер, який у 2012 році мала проводити Антонінська селищна рада, забрав і проводив Олег Федорович Вівчурко, який свого часу очолював управління капітального будівництва облдержадміністрації. Як селищний голова, не маю жодного впливу на реконструкцію дитсадка, оскільки актив виконаних робіт підписує область. У нашому селищі склалася певна соціальна напруга через цю реконструкцію” , — сказала НГП селищний голова Наталія Кондратюк.

Слова селищного голови Антонін також підтвердила голова Красилівської РДА Ніла Островська. На її думку, ситуація з дитячим садочком дійсно складна.

“Дитсадок з 2012 року знаходиться на реконструкції, тому на це й час для дошкільнят прилаштували частину шкільного приміщення. На жаль, умови для дітей, на мій погляд, є неприйнятними. Роботи з реконструкції розпочались у 2012 році та мали закінчитись за три місяці. Однак і до сьогодні вони не завершенні. Більше того, те, що було зроблено, потребує нині капітального ремонту. Обласна рада, яка взяла на себе відповідальність, має довести розпочату роботу до кінця та зробити усе, аби діти були забезпеченні належними умовами у дошкільному навчальному закладі” — наголосила очільниця РДА.

Пролляти світло мали би прокуратура, але за словами Кондратюк, такі спроби були, але досі діяльність підрядної організації ТОВ “Комунпостачсервіс” не перевірялася.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. ау! НГП! ну ви і слоупоки! вже 2015 рік. про цих “діячів” забули вже всі крім НГП

  • пішла команда НГП тай не тільки йому , про всіх змі розпочати травлю бу регіонів , там і ручні ГО підключені – це так щоб про провальну річницю найменше говорили …..

 2. Да селищний голова це ше та б…..ь!! Нілка вся в реформах її садочки поф….г.!!!! Самі дорогенькі наламали дров!! Добре всі знають як відмивали разом гроші район із головою селища!!!!!
  і чому в антоніни їх вкладали!!

  А НГП ні вчому не винен!! стаття як стаття!! дивіться спочатку собі під ноги шановні!!

 3. такого будівництва по Красилівському району та по всіх інших десятки. Мародери і злодюги набудували собі котеджі, покупляли квартири в Києві, закордоном, їздять на дорогущих машинах.
  В Дерикота крутий джип в його сина джип, це до 2 мільйонів гривень. в Ядухи 2 джипа, в сина спорткар.
  але прокуратура на все закрила очі. кажуть, що всі регіонали домовилися з Загородьним

 4. 2014-го добудувати садок намагалася нова влада. З обласного бюджету виділили 450 тисяч, з яких підрядник зумів освоїти 210 тис. грн, з яких 132 тисячі зависли кредиторською заборгованістю.
  Так чому ж не освоїли вже ж “банди” не було хто не дав?

 5. голову поміняй і будеш ти в прозрачних трусах

 6. Краще б та Островка мовчала б.Преться в Хмельницький,бо родич Гвоздь. Її пофигизм достав,живе тільки для себе,вже не знає що на свої кістки вдягнути

 7. Стебло уявляю в панталонах

 8. Лил была звезда,такой карьерный рост у профурсетки.Но она была умнее и красивее Леси

 9. Я з повагою ставлюся до всіх людей, але люди повинні бути на свому місці і робити те, що вміють. До чого це я кажу. Вчора пересилив себе подивився передачу на ТВ 7 про освіту, де була Стебло, Олуйко, Байдич і ще один гість з села. Мені стало страшно за свою дитину, за освіту і що з нею буде. Заступник голови обласної адміністрації не може три слова до купи зв’язати. Розказує, що погані люди розкрали ферми. До чого ту освіта? Це біда і повна професійна непридатність. Жах. Гість з села виглядав на дві голови розумнішим за заступницю. Візьміть краще його на цю посаду.

  • краще б того Фасолю на ефір взяли, бо такого сорому влади не було ніколи раніше. повний нуль

  • Подивіться сюжет про гарячу лінію. Тупість рідкісна. Каже, що “Чайка” це табір нашого міськвиконкому. Зам губернатора має знати, що “Чайка” це комунальне підприємство міської ради.

 10. Нечего говорить про Стебло.К большому сожалению человек не понимает,а в эфир лезет.Я тоже смотрел и от одного ею вида мне стало плохо.Не может публичный человек так одеваться,так говорить,лучше бы молчала.А Байдарках комсомолец ярый и комуни почему работает?Где Скоро багатий? Спрятался?Давай работай козаче!

  • Та забив він на вас усіх. Він готується до осені, щоб придурки за нього проголосували…

 11. Если б Стебло показали так как Лил в трусах,то все бы сошли с ума.Она ужас ходячий

 12. Нахалюги ті Островські,Стебли,Бернацьки,Дерикоти і Польовими. Всі однакові до корита пристосовувались..Лілька їздить на машині і плювати хотіла на всіх,на труси,на людей,ми бачили її відношення.А ТІ ПІДЛАБУЗНИКИ З ПЕНСІЙНОГО І ЮСТИЦІЇ,ЦІ ДВІ БАБУШКИ НЕ ЗНАЛИ ЯК ДО НЕЇ ПІДІЙТИ І ЩО КУПИТИ,ВСЕ ЧАЇ ГАНЯЛИ,А ТЕПЕР ЗАХОВАЛИСЬ В БУДАХ

 13. Три свині,які мали більше всіх,от нахапалися,будуть ще лізти до корита,ой будуть.Гуляли,пили і жерла. А лікарні тепер дуже худа,Продан уже тория не носить,сама сидить як миша.БАБА З ПЕНСІЙНОГО НЕ ВИЛІЗАЄ ВЖЕ ДВА РОКИ З ПІД СТОЛУ,ДОДОМУ СПАТИ ХАЙ ІДЕ СТЕРВО.

 14. Четверта свиня леська

 15. Дурдом,робили люди,покажуть на що ви здатні..Леся стараться, але Симчишин набагато розумніший,ще той .За менше чим за рік все придбав-машину,ще одну квартиру,це чесний і порядний?На вила цих двох деятелей.

 16. два злодії на фото. Портал почав писати про злодіїв

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.