Хто ще з подолян продовжує жити ностальгією за командою губернатора з Партії регіонів Василя Ядухи, яка нібито більше старалася для “рідної Хмельниччини”, аніж для власної кишені, мусимо розчарувати. Василь Степанович і Микола Васильович, котрі на Хмельниччині власними головами і посадами відповідали за впровадження соціальних ініціатив тодішнього президента Віктора Януковича, успішно ж їх і похоронили.
Мова піде про дошкільний навчальний заклад №9, що на площі Леніна, 23 у смт Антоніни Красилівського району. Вихованцям цього дитсадка, який розрахований на 60 дітей, не пощастило найбільше — тепер вони мусять кучкуватися у частині шкільного приміщення. А все через безконтрольне і безпринципне використання бюджетних коштів на реконструкцію та добудову сільського дошкільного навчального закладу.
Справа “з бородою” закрутилася навесні 2012 року. Тоді Антонінська селищна рада провела торги на реконструкцію з добудовою дошкільного навчального закладу №9. Як наслідок, замовнику довелося констатувати: “здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сил”.
У звіті торгів від 31 травня 2012 року комітет з конкурсних торгів спробував пояснити природу тієї “непереборної сили”. Виявляється, що на заваді стала обласна влада, якій чомусь були видніші і відоміші місцеві проблеми селища, яке за 60 кілометрів від Хмельницького.
“Відповідно до Розпорядження Голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 10.05.2012 року № 104/2012-р Про використання у 2012 році державних капітальних видатків згідно якого одержувачем коштів визначено КП «Управління капітального будівництва обласної ради» по об’єкту «Реконструкція з добудовою дошкільного навчального закладу №9 по площі Леніна,23 в смт. Антоніни Красилівського району Хмельницької області. Таким чином, використати бюджетні кошти по даному об’єкту за результатами торгів, що нами проводяться буде неможливо, тому торги визнані такими, що не відбулися на підставі п. 2 ч. 2 ст.30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили”, — йдеться у документі.
Ще одна важлива деталь. Державні капітальні видатки, на які посилається голова ОДА Василь Ядуха у розпорядженні №104 від 10.05.2012 року, передбачали цільове виділення коштів з державного бюджету на реконструкцію вже багатостраждального садка. У розпорядженні Кабміну №177 від 21.03.2012 року навіть “забили” спеціальну стрічку витрат — 2 млн. 331 тис. грн для реконструкції та добудови дошкільного навчального закладу № 9 по пл. Леніна, 23, у смт Антоніни Красилівського району.
Другий тендер був успішнішим. Комунальне підприємство “Управління капітального будівництва обласної ради” за результатами торгів 30 липня 2012 року уклало угоду з ТОВ “Комунпостачсервіс” (Хмельницький) на реконструкцію та добудову дитсадка в Антонінах. Вартість угоди становила 2 млн. 654 тис. грн. Завершити будівельні роботи запланували під ялинку, себто до 31.12.2012 року.
Розіграти тендер “Комунпостачсервісу” допомогло “своє” підприємство з облдержадміністрації ТОВ “Поділля Рембуд”, пропозиція якого була вищою на 3,6%. Наразі фірма оформлена на Інну Мосіюк, однак до складу засновників компанії до 2010 р. входив Олег Вівчурко, який у 2012-2013 роках очолював департамент ЖКГ та будівництва Хмельницької ОДА.
Акцентуємо вашу увагу, що це був час, коли у Києві ще не гриміли постріли, а команда Януковича міцно стояла на ногах. Тож довести до пуття якийсь дитячий садок, не складало великих труднощів.
Натомість влада Партії регіонів на Хмельниччині у цій ситуації спрацювала на “двієчку”. До кінця 2012 року дитячий садок в Антонінах не реконструювали. А на початку серпня 2013 року (!) долею сільського дитсадку дуже перейнявся голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот. Він присвятив цілу робочу поїздку, щоб ознайомитися з ходом будівельних робіт, які мали закінчитися в кінці 2012 року. Як не як, комунальне підприємство облради виступало замовником робіт.
Як випливло з візиту Дерикота, на капітальний ремонт приміщення дошкільного навчального закладу та його добудову з селищного бюджету було виділено понад 200 тисяч гривень, з обласного — майже півтора мільйона гривень. Готовність ДНЗ становила 60% і для завершення робіт на той час не вистачало ще близько мільйона гривень.
А далі поїздка високопосадовця переросла у піар ініціатив Януковича. Керівник обласної ради запевнив громаду, що “спільними зусиллями питання з дошкільною освітою в Антонінській територіальній громаді буде вирішено і вже наступного року селищна малеча матиме відповідні умови для дошкільного навчання і виховання. Бо ж, соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича ставлять перед центральними та місцевими органами влади завдання — забезпечити право дитини на розвиток і дошкільну освіту. Причому, охоплення дітей дошкільною освітою має бути на рівні не менше 85%”.
І чергова обіцянка представника ПР накрилася мідним тазиком.
2014-го добудувати садок намагалася нова влада. З обласного бюджету виділили 450 тисяч, з яких підрядник зумів освоїти 210 тис. грн, з яких 132 тисячі зависли кредиторською заборгованістю.
На календарі травень 2015 року, а віз нині там. Готовність дитсадка в Антонінах становить 81%. Для повного завершення необхідно ще півмільйона гривень.
“Із самого початку хотіли, щоб реконструкцію дитсадка виконала фірма “Прогрес” депутата Артура Фрідмана. Ми бачили, як вони непогано справилися з ремонтом славутського ліцею. Однак тендер, який у 2012 році мала проводити Антонінська селищна рада, забрав і проводив Олег Федорович Вівчурко, який свого часу очолював управління капітального будівництва облдержадміністрації. Як селищний голова, не маю жодного впливу на реконструкцію дитсадка, оскільки актив виконаних робіт підписує область. У нашому селищі склалася певна соціальна напруга через цю реконструкцію” , — сказала НГП селищний голова Наталія Кондратюк.
Слова селищного голови Антонін також підтвердила голова Красилівської РДА Ніла Островська. На її думку, ситуація з дитячим садочком дійсно складна.
“Дитсадок з 2012 року знаходиться на реконструкції, тому на це й час для дошкільнят прилаштували частину шкільного приміщення. На жаль, умови для дітей, на мій погляд, є неприйнятними. Роботи з реконструкції розпочались у 2012 році та мали закінчитись за три місяці. Однак і до сьогодні вони не завершенні. Більше того, те, що було зроблено, потребує нині капітального ремонту. Обласна рада, яка взяла на себе відповідальність, має довести розпочату роботу до кінця та зробити усе, аби діти були забезпеченні належними умовами у дошкільному навчальному закладі” — наголосила очільниця РДА.
Пролляти світло мали би прокуратура, але за словами Кондратюк, такі спроби були, але досі діяльність підрядної організації ТОВ “Комунпостачсервіс” не перевірялася.
Незалежний громадський портал.