У Хмельницькій області парафіяни УПЦ МП перебігли до УПЦ КП

У селі Ставищани Білогірського району 22 травня пройшли збори місцевої сільської релігійної громади. На порядку денному стояло одне єдине питання – визначення релігійної юрисдикції вірян в селі.

Про це пише релігійно-інформаційна служба України RISU.

Сторону УПЦ КП представляв з благословення правлячого архиєрея протоєрей Степан Маковський. Іншу сторону – УПЦ (МП) з благословення свого правлячого архиєрея архиєпископа Шепетівського і Славутського Пантелеймона (Лугового) представляли місцевий благочинний протоєрей Олександр Теравський та місцевий настоятель прот. Василь Михайлюк.

Як повідомляє сайт Хмельницької єпархії УПЦ КП, священнослужителі обох конфесій коротко розповіли вірянам про свою юрисдикцію. Кожний мав право довести людям свою точку зору. Зібрання проходили під головуванням місцевого фермера Володимира Петровича Матвійця, якій є благодійником побудови храмів в районі і відповідно авторитетною людиною для селян.

Все вирішилося простим відкритим голосуванням. Було запропоновано священнослужителям стати по обидві сторони від головуючого. Хто хотів залишитися в УПЦ (МП) підходив до відповідного священика, хто хотів переходу до УПЦ КП – підходили до о. Степана Маковського.

“Переважна більшість обрала УПЦ Київського Патріархату і одиниці залишились з представниками Московського Патріархату. «Русский мир» закінчився в цьому селі, –  підсумували місцеві жителі. Як зазначає сайт єпархії, до цієї релігійної громади входить також село Кащенці, мешканці якого висловили солідарність зі Ставищанами”, – повідомляє RISU.

Як відомо, група народних депутатів звернулася до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Міністра юстиції України Павла Петренка з вимогою внести зміни в реєстрацію УПЦ МП, яка підпорядковується Російській церкві.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Бачу, ви досі тримаєте на роботі придумувача заголовків з неадекватністю. “Перебігати” через зебру будете, а люди самовизначилися.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.