На Хмельниччині археологи виявили вал часів Чорноліської культури

Унікальну знахідку археології у селі Рудківці Новоушицького району виявлено завідуючим відділом охорони пам’яток історії і культури у Хмельницькій області Сергієм Шпаковським та керівником редакційно-видавничої групи управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ігорем Петрашем.

Про це НГП повідомили у відділі культури Новоушицької РДА.

Під час обстеження пам’яток культурної спадщини археологи натрапили на невідомий до цього часу вал висотою більше трьох метрів, шириною більше чотирьох та протяжністю біля двох кілометрів.

«Знайдений вал відноситься до часів Чорноліської культури та має важливу історичну цінність. Насипаний у ХІІ-VІІІ ст. до н.е. він служив для оборони цих територій від кочівників», – зазначив Сергій Шпаковський..

Сьогодні прадавнє насипне укріплення межує з селянськими городами. Місцеві жителі між собою називають його Турецьким валом. Пошукова робота представників пам’яткоохоронної служби на Новоушиччині цього разу була вдалою на відкриття – у лісі, поблизу с.Заміхів знайшли 4 кургани раннього залізного віку, а у с.Джурджівка і с.Песець – кам’яні церкви.

Найближчим часом виявлені об’єкти будуть внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України для їх належного обліку та збереження.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Шпаковський напевне був п’яний/

    • О, почали брудом обливате….Вікторе, з чого такі висновки? Чи ви особисто наливали? Чи ви не без гріха?
      А науковці молодці! Роблять свою роботу! Лише виявивши такі знахідки вдасться зберегти наші землю!

      • Як можна знайти те, що давним давно відоме. “Рудковецьке горидище” у Вікіпедії. Слава богу, що вони Рудківці не знайшли.

  2. Відпочивав у Рудківцях на Дністрі минулого літа. Цього року поїду ще, подивлюся на вал.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.