Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення з другої спроби визначилася зі своїм представником у Хмельницькій області – нею стала журналістка з Кам’янця-Подільського Олена Гавінська.
Таке рішення було ухвалене сьогодні за рельзультатами конкурсного відбору.
Претендували на посаду 8 кандидатів, з них четверо від Хмельницької області: екс-керівниця секретаріату представника Національної ради у Хмельницькій області Олена Гавінська, генеральний директор “33 каналу” (Хмельницький) Ігор Мельничук, секретар Волочиської міської ради Аліна Коваль і голова Хмельницької обласної громадської організації “Комітет моніторингу діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування” Олесь Вітряний.
Ігор Мельничук мав листи підтримки від влади Хмельниччини.
“Конкурс складався з двох частин. Перша – це письмова, коли витягуєш білет з п’ятьма питаннями і даєш письмову відповідь. Друга – це співбесіда. Думав, що більш складнішою буде форма співбесіди, але членів комісії цікавила лише мотиви, чому ми йдемо. Взагалі-то, представником нацради стає людина, якій сама ж Рада довіряє”, – розповів НГП пан Вітряний.
Нагадаємо, що наприкінці березня 2015 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не змогла призначити представника у Хмельницькій області через недостатню кількість голосів за кандидатів. Тоді балотувалося лише двоє претендентів: діючий представник Нацради Анатолій Пенкальський і переселенка з Криму, колишній директор департаменту Ялтинської міської ради Людмила Сиворотка.
Пан Пенкальський мав листи підтримки від ОДА, облради, Концерну РРТ.
У результаті рейтингового голосування кандидатура Анатолія Пенкальського набрала три голоси, Людмили Сиворотки – чотири. Під час голосування за призначення пані Сиворотки за це рішення проголосували четверо членів (необхідно мінімум п’ять голосів). Відтак, рішення не прийнято, тому Нацрада оголосила повторний конкурс на посаду представника в Хмельницькій області.
Довідка НГП. Представники Нацради в регіонах – це саме ті люди, які контролюють виконання ліцензійних умов і вимог закону місцевими і регіональними мовниками та провайдерами, проводять їхні перевірки, доносять до відома ліцензіатів рішення регуляторного органу.
Представники Нацради в областях обираються на чотири роки.