Переселенці не зможуть проголосувати на місцевих виборах у Хмельницькій області?

За діючим законодавством голосувати на місцевих виборах цього року зможуть лише громадяни, що мають постійну реєстрацію на даній території.

Якщо закон не змінять до виборів, вимушені переселенці будуть викреслені з виборчого процесу. Це може мати значні негативні наслідки.

Такі заяви прозвучали у Хмельницькому сьогодні на круглому столі, присвяченому проблемам державного реєстру виборців.

Переселенці з Луганська і Донецька розповіли, що мають тимчасову реєстрацію у Хмельницькому, яка дозволила їм проголосувати на виборах до Верховної Ради України. На місцевих виборах вони б хотіли обирати владу для свого рідного Донбасу.

«Сюди приїхали найбільш активні і свідомі люди. Якщо вони не зможуть проголосувати, а ті, що залишились, зможуть, наслідки будуть жахливими». – заявили переселенці.

Експерт громадської ініціативи «Кожен голос важливий» Володимир Піньковський відповів, що повноцінним вирішенням проблеми могла б стати ID-картка, котрою особа може голосувати незалежно від місця перебування. Такі системи діють в низці країн Європи.

Україні таку систему до виборів, навряд чи, запровадять. В кращому випадку держава дозволить переселенцям обирати владу на тих територіях, де вони тимчасово мешкають.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.