На Хмельниччині ринок заготівлі молока досягнув критичного стану – АМК

На Хмельниччині ринок заготівлі молока досягнув критичного стану.

Таку заяву поширило Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України

За інформацією АМК, у весняно-літній період закупівельні ціни на молоко зазвичай знижуються, зокрема, на молоко, заготовлене від індивідуальних господарств населення, однак в поточному році зниження таких цін відбувається без належного економічного обґрунтування та об’єктивно виправданих на те підстав.

Відомство рекомендувало 12 молокопереробним заводам Хмельницької області (ПрАТ «Деражнянський молочний завод», ТДВ «Дунаєвецький маслозавод», ТОВ «Городокконсервмолоко», ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ТОВ «Віньковецький сирзавод», філія «Славутський маслоробний комбінат» ПП КФ «Прометей», ПП «Дживальдіс» (смт. Нова Ушиця), ПП «Ізяславмолпродукт», філія «Лактіс» ДП «Аромат» (м. Кам’янець-Подільський), ТОВ «Білогір’ямолокопродукт», ПП «Альма-Віта» (с. Золотники, Теребовлянський район, Тернопільська обл.) застосовувати економічно обґрунтовані ціни на молоко, що заготовлюється від індивідуальних господарств населення.

“З 1991 року поголів’я корів зменшилося майже в 11 разів. Якщо темпи вирізання дійного стада сьогодні не зупинити, завтра молокозаводи не матимуть молочної сировини взагалі. Молокозаводи самі створюють умови, за яких господарствам населення стає невигідно та збитково виробляти молочну сировину. Тому ми особливу увагу приділимо виконанню наших рекомендацій, і у разі формального підходу до їх виконання вживатимемо усіх заходів, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції”, – повідомив голова відділення Віталій Олуйко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. Досягнення майдану.

  • причому тут майдан.
   2 роки тому ціна була ще гіршою.
   селян обдирали і риги і яценюки (учень рига Азарова)

   • Не юродствуй!!! цена как была, так и есть. может и незначительно, в приделах 10-20 коп. и поднялась. Где твой Симчишин и вся Швабода, Швайки- майки. Что? Сделали нормальную цену!!!! Хрен там.

    • Швайка ще 2 роки тому вніс в парламент законопроект про регулювання закупівельних цін на молоко, укладання угод заготівельників і селян, створення обслуговуючих кооперативів. Закон готували свободівці разом з експертами і Асоціацією.
     І що?
     І 2 роки депутати спочатку регіонали, тепер коаліція БПП і НФ не дають ходу цьому закону, бо знімають вершки з селян.

     Що ще міг зробити Швайка? запропонуй свій варіант.
     І до чого тут взагалі Симчишин? Зимою ціна була більше 3,50 грн-4 грн.
     Є голова ОДА, заступник, департамент с/г.
     Але і вони ні до чого.
     Ціну можна врегулювати тільки Законом, все інше пустоблудство.
     Закон два роки не вносять навіть в порядок денний.

     • Точно свободівське пустоблудство, та пиар.)) Може треба було при дерибані посад міністрів та прокурорів після Майдану, замість затвердження Швайки -міністра, запропонувати прийняти законопроект Швайки. Прийняли би 1000%

   • Шановний “ананімний” а що хіба не майдан найбільше верещав про євроінтеграцію. Наше молоко в Європі не потрібне. Там свого немають куди продавати. Втрачаємо російський ринок, тому і ціна на молоко зменшується. Але тобі шо чужі проблеми. Ти що, може тяжко працюєш на селі як ми. Сидиш і клацаєш по клавіатурі. Будь проклята та ваша свобода.

 2. Тому що нерентабельно зараз тримати корів. На заготівлю і привоз кормів витрачаються паливо-мастильні матеріали вже за новими цінами, ветеринарні послуги та електроенергія також по новим цінам. + Треба добре напахатись і все це заради того шоб здати продукцію майже по собівартості. Люди продають корів і пробують займатись більш рентабельними справами на селі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.