На Хмельниччині ринок заготівлі молока досягнув критичного стану.
Таку заяву поширило Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України
За інформацією АМК, у весняно-літній період закупівельні ціни на молоко зазвичай знижуються, зокрема, на молоко, заготовлене від індивідуальних господарств населення, однак в поточному році зниження таких цін відбувається без належного економічного обґрунтування та об’єктивно виправданих на те підстав.
Відомство рекомендувало 12 молокопереробним заводам Хмельницької області (ПрАТ «Деражнянський молочний завод», ТДВ «Дунаєвецький маслозавод», ТОВ «Городокконсервмолоко», ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ТОВ «Віньковецький сирзавод», філія «Славутський маслоробний комбінат» ПП КФ «Прометей», ПП «Дживальдіс» (смт. Нова Ушиця), ПП «Ізяславмолпродукт», філія «Лактіс» ДП «Аромат» (м. Кам’янець-Подільський), ТОВ «Білогір’ямолокопродукт», ПП «Альма-Віта» (с. Золотники, Теребовлянський район, Тернопільська обл.) застосовувати економічно обґрунтовані ціни на молоко, що заготовлюється від індивідуальних господарств населення.
“З 1991 року поголів’я корів зменшилося майже в 11 разів. Якщо темпи вирізання дійного стада сьогодні не зупинити, завтра молокозаводи не матимуть молочної сировини взагалі. Молокозаводи самі створюють умови, за яких господарствам населення стає невигідно та збитково виробляти молочну сировину. Тому ми особливу увагу приділимо виконанню наших рекомендацій, і у разі формального підходу до їх виконання вживатимемо усіх заходів, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції”, – повідомив голова відділення Віталій Олуйко.