16 травня – день Південного Бугу

Згідно з ухвалою Басейнової Ради Південного Бугу щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу. Цьогоріч  він випадає  на 16 травня.

Сучасний Південний Буг починається на Хмельниччині біля села Холодець Волочиського району, має довжину 806 км,  і несе свої води до Чорного моря перетинаючи територію п’яти областей: Хмельницьку, Вінницьку, Кіровоградську, Одеську та Миколаївську.

У Хмельницькій області Південний Буг має довжину 140 км, основними притоками є річки Мшанець, Войтовина, Плоска, Самець (Курдянка), Зінчиця, Бужок, Вовк, Кудинка, Іква.  22,4% території області (4,61 тис. км2) знаходиться у його басейні на якій розташовано 1024 водосховищ та ставків загальною площею близько 14 тис. га. Води річки обертають турбіни Щедрівської та Новокостянтинівської гідроелектростанцій.

Уздовж Південного Бугу розташовані великі населені пункти, серед яких і місто Хмельницький (протяжність – 15 км на берегах річки).

Загалом водними ресурсами річок басейну Південного Бугу на Хмельниччині користуються понад 244 водокористувачів, які забирають на свої потреби понад 50 куб. м води на добу.

Для покращення екологічного  стану річки у цілому, у рамках українсько-шведського проекту “Інституційне посилення басейнового управління річкою України”, розроблено План управління річковим басейном  річки Південний Буг.  Метою проекту є удосконалення структури управління, розвиток управлінського потенціалу, що дозволяє впроваджувати управління річковим басейном на рівні стандартів прийнятих в країнах ЄС.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Так гарно написано про річку, а як його з@сра@ли ні слова

  2. хоч зараз не смердить і то добре ….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.