АМК змусив автошколи області затвердити обгрунтовані ціни на свої послуги

У 2014-2015 роках Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України проводило поглиблене дослідження ринку надання послуг з підготовки в автошколах водіїв категорій А, А1, В, В1, С, С1, D, D1, ВЕ, С1Е, СЕ, D1Е, DЕ, що дає право на складання державного іспиту в ДАІ для отримання посвідчення водія відповідної категорії.

Як стверджує обласне Відділення, ринок підготовки в автошколах водіїв є регіональним та у переважній більшості районів Хмельницької області монополізованим, оскільки у районних центрах лише один навчальний заклад Товариства сприяння обороні України надає такі послуги.

Зокрема, Летичівський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України під час підготовки водіїв транспортних засобів категорій В та D застосовував завищену кількість навчальних годин теоретичних занять. Для підготовки водіїв транспортних засобів категорії «В» застосовувалось 198 годин теоретичних занять замість максимально можливих 120 годин, та категорії «D» – 250 годин замість 72 годин.

На вимогу Відділення Летичівський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України припинив порушення, внаслідок чого вартість послуг з підготовки водіїв транспортних засобів категорії В зменшилася на 230 грн. (з 2 530 грн. до 2 300 грн.), вартість послуг з підготовки водіїв транспортних засобів категорії D зменшилася на 1 200 грн. (з 3 000 грн. до 1 800 грн.).

На економічно обґрунтованому рівні встановили вартість послуг Новоушицький районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України та професійно-технічний навчальний заклад Ярмолинецького районного спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України.

Загалом, за результатами проведеного дослідження Відділення виявило 5 випадків вчинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.