Сергій Лабазюк: Парламентарі не мають морального права не забезпечити бійців належним лікуванням і надати статус учасників бойових дій, який обіцяли

Після кількох невдалих спроб голосування народні депутати України не підтримали у першому читанні законопроект про медичне забезпечення учасників бойових дій та щодо надання добровольцям статусу учасника бойових дій. І перший, і другий законопроекти – це виклики сучасності.

Але не зважаючи на аргументи, які навів у своєму виступі біля трибуни один із розробників законопроектів, парламентар Сергій Лабазюк, підтримки у інших нардепів вони не знайшли. Не зважаючи на чітко розписані механізми отримання і довідок і медичного забезпечення, і один і інший не набравши потрібної кількості голосів відправили на доопрацювання.

Як зазначив Сергій Лабазюк, законопроект № 1745 (щодо медичного забезпечення учасників бойових дій) передбачав надання додаткових соціальних гарантій учасникам бойових дій, які захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну  цілісність України, брали участь в антитерористичній операції і отримали поранення, контузію чи інше ушкодження здоров’я. Зокрема, це стосується отримання пораненими військовими компенсації вартості самостійно придбаних ліків та виробів медичного призначення, щорічне безкоштовне медичне обстеження, безкоштовне забезпечення протезами. Оскільки лише за офіційними даними на початок лютого на Донбасі поранені більше тисячі бійців, в госпіталях знаходиться 745 військових, понад 60 військових потребують протезуванняв Україні та за кордоном.

«Одержання компенсації вартості самостійно придбаних військовослужбовцями ліків законодавством не передбачено, а пораненому військовому обов’язково потрібні ліки. Що найцікавіше, законопроект був підтриманий експертним середовищем та отримав підтримку профільних міністерств, – наголосив нардеп. – Наша задача – забезпечити учасників АТО найнеобхіднішим. Якщо бійців не можуть забезпечити належною заробітною платою, то, принаймні не маємо морального права не забезпечити їх належним лікуванням і надати статус учасників бойових дій, який обіцяли. Всі з трибун кричать про це, а коли приходить до діла, нічого не робиться. Відправивши на доопрацювання ці законопроекти, їх просто намагаються завалити і залишити бійців сам-на-сам із проблемами».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Майдануті ! Скачте. Це і є ваша революція гідності по жидівськи

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.