Переселенці зі сходу поскаржились хмельницькій владі на нестерпні умови проживання

Сьогодні вимушені переселенці з зони АТО розповіли про свої проблеми виконуючому обов’язки міського голови Хмельницького Костянтину Чернилевському.

Найгострішим виявилось питання санітарно-побутових умов у гуртожитку на вул. Інститутській, де мешкає більшість переселених осіб.

За словами біженців, меблі в їхніх кімнатах вже давно вичерпали строк експлуатації. Те саме з постільною білизною, котру їм видали. Гуртожиток заповнений тарганами, які інколи падають на мешканців просто з-під відклеєних шпалер на стелі. Тарганів у гуртожитку час від часу травлять. В такому разі адміністрація без жодних попереджень на три дні закриває кухні.

Гуртожиток має лише одну працюючу душову кімнату, розташовану у підвалі. Двері в жіночий душ завжди на замку. Більш того переселенці заявили, що персонал гуртожитку в єдиній працюючий душовій купає тварин. А на одних поверхах з дітьми розміщують відрядників, котрі курять у кімнатах.

Мешканці першого поверху не можуть користуватися кухнею, бо вона відведена для потреб співробітників. Переселенці впевнені, що на тій кухні у великих чанах готується їжа для свиней, яка потім кудись відвозиться, а оплата комунальних послуг по кухні лежить на них.

Плата за користування гуртожитком з 1 квітня становить 340 грн. на місяць (раніше було 268 грн). В неї входять не лише комунальні платежі, а й послуги з обслуговування, багато з яких на думку переселенців їм не надаються. Адміністрація гуртожитку на всі скарги реагує пропозицією повертатися на Донбас, кажуть вихідці зі сходу країни.

Костянтин Чернилевський пообіцяв особисто перевірити стан гуртожитку. А з нечемною адміністрацією проведуть виховну роботу.

На інші питання, що турбують переселенців, очільник міста не завжди міг дати позитивні відповіді. Місто не всіх може забезпечити роботою. Житла для передачі у власність біженців міська влада взагалі не має. Проте, пообіцяли безкоштовне оздоровлення в дитячому таборі: для дітей з червня по вересень, для дорослих – з вересня.

На зустрічі пролунали не лише скарги. Переселенці подякували медичним закладам Хмельницького за якісну та безоплатну допомогу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Чернилевський щось нічого не може нормально зробити.
  атошники обурюються його бездіяльністю, переселенці обурюються, люди обурюються.
  не спавляється з роботою. слабак

 2. Добре,що хоч переселенці поскаржились.Тому що ті,що живуть там роками це зробити бояться – відразу виселять А люди живуть там не від доброго життя А саме головне,що таке робиться по всіх гуртожитках,якими розпоряджається ,,пан Слива,,і він про це добре знає Призначив туди комендантів,які НІЧОГО не роблять для покращення,а тільки сидять і протирають штани – деякі з них просто пенсійного віку То де ж та люстрація!!!

 3. Хай їдуть воюювати з окупантами, а не відсиджуються за наш з вами рахунок!

  Наші хлопці гинуть, калічаться, а вони квартирку хочуть в Хмельницькому. Хмельничани таких претензій до своєї влади на мають.

  Свинство!

  Прийняли – сидіть мовчки, бо поїдете назад!

  • А ти вже забув за чий рахунок дотувався бюджет України понад 20 років. Донбас всетаки годував Україну, хоч і крали їхні олігархи. А ми як сиділи на дотаціях так і сидимо. Чи память тобі відшибло. Навіть Яценюк сказав що якщо втратимо Маріуполь то втратимо основну валютну виручку в бюджет України. Не пиши дурниць темното.

   • дебіл вчи грамоту, Донбас завжди був дотаційним регіоном. Там тільки державних дотацій на шахти йшло більше, ніж на всі галузі Хмельницької, Вінницької, Тернопільської і Чернівецької областей разом узятих.

    • зомбований дибіле а вугілля на електростанції в інші області звідки йшло. Може ти виперджуєш електроенергію. Бачу який дотаційний. Газ і світло зараз по якій ціні. Це вже не донецькі при владі а бандерлоги кролики. Диктаторські закони про конфіскацію квартир за несплату диктарських цін на газ хто встановлює. Може донецькі ? Встановив жидяра яйценюк з буковини.

     • P.S. запомни, Донбасс был дотационным и будет таким. Да уголь там добывают, Да, для всей Украины. Но вся Украина дотирует Донбасс. Ими правили столько лет Ахметов и Ефремов, которых они сами и выбирали на свою голову. И на нашу голову. Потому, когда я услышал их требование “услышать Донбасс”, то подумал, а не чересчур ли они нахабы? Почему их? А почему не меня? Сколько лет потеряно из-за населения Донбасса, которое голосовало за своего Януковича, против Европы, только с Россией. И это годы моей жизни и других, которым то население испортило. Если бы не они, так давно жили бы как в Польше или Чехии или Словакии. Так что в дупу таких “кормильцев”

     • вит запомни что для поляков ты как был кабанем так им и останешся. Тебя туда никогда не возьмут. Что касается дотационности Донбаса то сделай финансовую децентрализацию и ты увидиш что в дупе будеш ты.

   • Дивись, шоб тобі пам’ять не відшибло.

    Іди дякуй їм з своєї власної кішені, а не за рахунок платників податків – громадян України.

    • Такий відшиблений як ти точно податків не платить. Йди поскачи і посмокчи головку в жидяр.

 4. не роззявляйте рот на халяву.” європу” треба будувати в себе в державі, а не думати про те щоб хтось вас годував. ні одна влада яка прийшла до влади неконституційним і незаконним шляхом добром не закінчила. на жаль тріщать наші шиї. а іноземні кредити які чомусь скромно називають “допомогою” відкидають наш народ від європейського рівня життя на найближчі 100 років.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.