У Хмельницькому вперше за роки незалежності під час відзначення Дня Перемоги на офіційному рівні зійшлися воїни Української повстанської армії і ветерани Радянської армії.
Повстанців представляв голова Хмельницької обласної управи Всеукраїнського братства ОУН-УПА Зіновій Комарницький. Цьогорічне 9 Травня в Україні, на його думку, стало більш національнішим, а не промосковським.
Також Комарницький вважає, що сьогодні помилково говорити, “ми переможемо”, коли мова йде про неоголошену російську-українську війну на сході нашої держави.
“Велику помилку роблять ті, хто заявлють, що ми переможемо. Це неправильний вислів. Інша справа, коли кажемо, що можемо перемогти, якщо об’єднаємо всі національно-патріотичні сили і кинемо всі засоби українській армії. Тоді український народ і держава здобудуть перемогу. А російський агресор отримає світову ганьбу”, – сказав “упівець”.
90-річний ветерен з Хмельницького Тимофій Величко. який воював на IV Українському фронті, вважає, що нинішня війна з російським окупантом, завадила достойно відзначити в Україні 70-річчя перемоги над німецько-фашистським загарбником.
“Нам, ветеранам війни, хотілося б кращої моральної та матеріальної уваги. Що стосується війни на сході України, то у мене серце щемить… Вся Україна має взяти зброю і знищити сьогоднішній фронт. І жити мирно, тому що ми мирний народ”, – заявив ветеран.
Урочистості з Дня Перемоги у Хмельницькому відбулися в трьох точках: на Військовому кладовищі, біля Вічного вогню та Меморіалу Слави.
Не обійшлося без традиційної солдатської каші.
***
Кам’янець-Подільський тихо та спокійно відсвяткував 9 травня
Понад тисяча кам’янчан прийшли сьогодні в Сквер танкістів на урочисто-траурний мітингз нагоди 70-річниці закінчення Другої світової війни. Вже другий рік поспіль влада міста відмовилась від використання радянських та російських пісень. Їх замінили не менш душевною українською музикою. Також на мітингу були відсутні червоні прапори та георгіївські стрічки.
Цьогоріч, окрім ветеранів світової війни та Афганістану, увага була прикута і до новітніх Героїв України – бійців АТО.
«Честь і шана нашим ветеранам. Вони захистили нашу землю від нацистського ярма, однак зараз ми змушені захищати України від нового агресора – Росії. Ми віримо в нашу перемогу, адже за нами Бог та правда», – поділився думками з НГП сапер Центру розмінування Андрій.
Не обійшлось від традиційних пісень та танців за участю дітей. Зокрема, під час одного з танців дівчата були одягнені в образ макової квітки,а хлопці у військову форму часів Другої світової.