У Хмельницькому День Перемоги звів воїнів УПА і радянських ветеранів

У Хмельницькому вперше за роки незалежності під час відзначення Дня Перемоги на офіційному рівні зійшлися воїни Української повстанської армії і ветерани Радянської армії.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

90-річний "упівець" Зіновій Комарницький прийшов на парад. Фото Віталія Тараненка

“Упівець” Зіновій Комарницький прийшов на парад. Фото Віталія Тараненка

Повстанців представляв голова Хмельницької обласної управи Всеукраїнського братства ОУН-УПА Зіновій Комарницький. Цьогорічне 9 Травня в Україні, на його думку, стало більш національнішим, а не промосковським.

Також Комарницький вважає, що сьогодні помилково говорити, “ми переможемо”, коли мова йде про неоголошену російську-українську війну на сході нашої держави.

“Велику помилку роблять ті, хто заявлють, що ми переможемо. Це неправильний вислів. Інша справа, коли кажемо, що можемо перемогти, якщо об’єднаємо всі національно-патріотичні сили і кинемо всі засоби українській армії. Тоді український народ і держава здобудуть перемогу. А російський агресор отримає світову ганьбу”, – сказав “упівець”.

90-річний ветерен з Хмельницького Тимофій Величко. який воював на IV Українському фронті, вважає, що нинішня війна з російським окупантом, завадила достойно відзначити в Україні 70-річчя перемоги над німецько-фашистським загарбником.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

“Нам, ветеранам війни, хотілося б кращої моральної та матеріальної уваги. Що стосується війни на сході України, то у мене серце щемить… Вся Україна має взяти зброю і знищити сьогоднішній фронт. І жити мирно, тому що ми мирний народ”, – заявив ветеран.

Урочистості з Дня Перемоги у Хмельницькому відбулися в трьох точках: на Військовому кладовищі, біля Вічного вогню та Меморіалу Слави.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Не обійшлося без традиційної солдатської каші.

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

***

Кам’янець-Подільський тихо та спокійно відсвяткував 9 травня

Понад тисяча кам’янчан прийшли сьогодні в Сквер танкістів на урочисто-траурний мітингз нагоди 70-річниці закінчення Другої світової війни. Вже другий рік поспіль влада міста відмовилась від використання радянських та російських пісень. Їх замінили не менш душевною українською музикою. Також на мітингу були відсутні червоні прапори та георгіївські стрічки.

Цьогоріч, окрім ветеранів світової війни та Афганістану, увага була прикута і до новітніх Героїв України – бійців АТО.

Фото Дмитра Шеремети

Фото Дмитра Шеремети

«Честь і шана нашим ветеранам. Вони захистили нашу землю від нацистського ярма, однак зараз ми змушені захищати України від нового агресора – Росії. Ми віримо в нашу перемогу, адже за нами Бог та правда», – поділився думками з НГП сапер Центру розмінування Андрій.

Фото Дмитра Шеремети

Фото Дмитра Шеремети

Не обійшлось від традиційних пісень та танців за участю дітей. Зокрема,  під час одного з танців дівчата були одягнені в образ макової квітки,а хлопці у військову форму часів Другої світової.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 37

 1. Це все дурня владі потрібно оприділитись або вони підтримують УПА або Радянську армію а то виходить і вашим і нашим с таким аргументом потрібно було ще запросити ветеренів рейхстагу і також дякувати їм за перемогу і говорити що всі разом боролись проти Гітлера – короче цирк та й годі, який постйно роблять бувші комуністи – раніше вони були за совєти тепер вони за Україну хамелеони та сексоти дурять голови простим українцям а ті замість того щоб трохи включити мозги пороскривали роти розвішали вуха та й слухайть.

  • Совдепівське рабське мислення! Усі хто любив Україну є її патріотами. і в роки другої світової і зараз. Всі хто каже що треба визначитись – прибічники агресії і заморочені рашистською пропагандою люди. ПРИМИРЕННЯ І ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ – це ознаки цивілізованої, мудрої людини. Ярлик вішала людиновбивча радянська влада в обнімку з німецькими нацистами. Перестаньте вішати ярлики, виберіться із свого мракобісного середньовіччя!

   • З ким примирятися ? З тими хто кричав Хайль Гітлер ? Ганьба нащадкам бандерлогів. Ганьба таким нащадкам власівців як ти. Ти іван немомнящий своєго родства.

 2. А сколько осталось настоящих воинов,которые освобождали всю Европу?На этой показухе масса тек,которые не знают что такое война.

 3. дякую,батькiвщино. дожилися.. вороги зустрiлись й примирились. 1х залишилось зовсiм трошки. але,шановнi нащадки, коли Ви будете мати власний глузд- коли Росiя була ворогом? адже завжди ми були одним цiлим. Львiв- це не наше (з них йде вся гнилюка, з них почнеться реституцiя). Ми ж УКРАIНЦI. з святом перемоги!

  • “Шановний” тварасик. Ти мудак недоношений! Львів завжди був є буде Україною, а такі як ти завжди були й будуть рабами свого ненависницького хибного уявлення. Ти мабуть у школі лише історію КПРС читав та твори Леніна та Сталіна.

   • О, у нас в Хмельницькому ще одна така дупа галицька як ти завелася. львів це не Україна. львів це уніатський рагулізм. пакуй чомадан і звиздуй у свій гробаний львів.

    • Не одна, “галицьким виродкам” – можеш мене вважати “галицькою дупою”, але народився я у Хмельницькій області.

     • То поважай традиції Хмельничан. У нас своя правда. Як би у нас не було свого історичного розвитку то ми булиби уніатами як галіцуси а так ми православний народ з своїми традиціями і своєю правдою. Для нас День Перемоги це святе. У нас у кожному домі є загиблі у цій війні. УПА у нас не було. Хочеш упа то їдь на галіцію. Слава православній Україні. Слава радянському солдату.

     • Жителі Поділля теж були учасниками повстанської армії, просто радянська влада це замовчувала, їй це було не вигідно,тільки й всього. Зайві, якісь незрозумілі агресивні емоції заважають тверезо мислити, ти ж не жінка, чому у тебе постійна істерика???? Тебе дратують галичани, а мене матюкливі росіяни алкоголіки. Що зробиш, кожному своє.

    • Зернов ! На галичині алкоголіків не меньше. Більш підлої скотини чим галичанин не існує. Алкоголізм хоч лікується а підлість не виліковна. Краще бути твердолобим москалем хмельничанином чим підлолобою галицькою дупою. Гнати в шию цих виб.лядків. Шо стосується упа то в нас її не було. Були зальотні бандерівські вилазки в районах які межують з Тернопільщиною. Про звірства упа на території чужої їм Хмельниччини розпитайте у старожилів, вони вам розкажуть про їхне херойство.

  • Россия враг сейчас, увы! Грады в супермаркетах не покупают, их везет Москва в Донбасс чтобы соотечественники убивали своих соотечественников. Это большой грех России! Очень большой! Расплата будет позорной и унизительной! Увы! Земли Украины украла Россия! Когда Крым передавали России у Украины оттяпали плодородные северные земли и дали взамен сухой, безводный, соленый Крым. Белгород был райцентром Харьковской области! Воровать – это грех! Россия – помни об этом!

 4. расія стала ворогом України та миру коли відібрала крим та залізла в донбас. шкода що це неусі розуміють.

  • шановний пане Микито! радив би Вам мати власний розум, а не юнацький максималiзм (Ви хоча би повнолiтнiй?)

 5. упа має таке відношення до перемоги як гітлер до “великого деятеля”. СЛАВА РАДЯНСЬКОМУ СОЛДАТУ ВИЗВОЛИТЕЛЮ ! З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ ВАС ВЕТЕРАНИ ЧЕРВОНОАРМІЙЦІ !

  • Слав воинам УПА, настоящим партизанам, которые не боялись ни фашистов, ни коммунистов! Слава воинам УПА!

   • СЛАВА РАДЯНСЬКОМУ СОЛДАТУ ВИЗВОЛИТЕЛЮ ! СЛАВА МОЄМУ ДІДУ ЯКИЙ ЗАГИНУВ ЯК НЕВІДОМИЙ РАДЯНСЬКИЙ СОЛДАТ ! Твоє УПА воювали проти наших солдатів. Бандерівці підтримували фашистську Німеччину. Які ж вони герої ? Для мене упа не герої а фашисти які воювали проти мого діда. Я ніколи не признаю цих фашистів героями. Свято Перемоги для переможців є святом. Фашисти які були переможені зараз вимагають якогось свята “примирення”. Ганьба вам нащадки бандерлогів.

 6. в теофіполі вперше не було урочистостей – лише мітинг на який не прийшли ні голова районної ради ні заступник голови адміністрації. ганьба

 7. Ви всі ідіоти. Немає ніякої перемоги. Український народ її не відчув. Переможені німці – живуть, а ми зациклились, хто герой а хто ні.
  Пішли до церкви, помолились за полеглих і працювати.
  Це не свято, а поминальний день. А для алкашів знову повод напитися.

  • йди на х.. пакуй чомадан і звиздуй на свою смердючу галіцію

  • Це день, коли треба пом”янути всіх полеглих. Ганебний радянський уряд, бездарний і неосвічений клав людей під пулі мільйонами. Ніякої стратегіїї, ніякої тактики. Ганьба! Що святкувати? Що поклали мільйони своїх співвітчизників, що життя простих людей радянська влада зовсім не цінувла? Німці нападали на всіх напрямках і втратили в 4 рази менше людей, ніж ми оборонялись. По законах ведення воєн мало бути навпаки! Бездарність радянських комуністичних військових, яких призначали тільки за один показник – хто більше облизне дупу сталіну, призвела до ганебно великих і неоправданих втрат! Ганьба!

  • 100%, підтримую Красилів, німці жили і живуть набагато краще!

 8. УПА – ДУПА

  • Рашисты заплатят за все! Бог все видит! Если вы ненавидите Украину, уезжайте в свою рассею, только кудахтать там вам никто не разрешит! Там вы будете громко молчать! Рот заткнут! Там тоталитаризм. Здесь строят совсем другое демократическое и гуманное общество! Оно вас не устраивает? Скатертью дорога! Вы едите хлеб этой земли, этого народа, неблагодарность вас не красит. Неблагодарность вас погубит.

   • Я на своїй православній хмельницькій землі. А от ти смердючка галицька звиздуй до дому за збруч і не прикидаяся російскомовною. Вон з моєї землі.

 9. Російська агентура в коментарях розкудахкалася.

 10. Всадити за один стіл тих, хто лизав сапоги Гітлеру і тих, хто своєю кров”ю здобув Перемогу? Це Наша Перемога і ми нікому її не віддамо!

  • Вы имеете ввиду Сталина, который лизал сапоги Гитлеру и посылал ему хлеб, сталь, нефть еще полгода после 22 июня 41 года. Сталина, который решил в 39 году вместе с Гитлером раздеребанить Европу и придумал пакт Риббентропа-Молотова, Сталина, который сунулся в Финляндию, а та дала ему по мозгам и тд и тп. Или может армию Власова, которая служила верой и правдой Гитлеру, или 2 млн. русских с вожделением кричащих “хайль” в 40-ые годы прошлого столетия. Сталина, который поставил конченных отморозков в заградотряды и те стреляли в спины своим соотечественникам, что может быть позорнее, трусливее, гаже. Фу, какая дрянь, фу какой нафталин!!!!! Мы молодые, много знаем о тех временах, нас вы не одурачите, сидите сами в своем лживом дурмане и рабском преклонении дебилам коммунистам.

   • Такий бред може писати тупорила особь. Сталін це уже історія а з історії сторінки не викрислиш. Ти краще спитай у кровавого кондитера пияка-порошенка скільки він знищив людей в Іловайску та Дебальцево. І все тільки заради своєї кривавої цукерманської влади. Я теж молодий і ти мене не одурачиш своєю скаженістю. Полікуйся від кривавої жидівської цукерманії.

  • Це наша ВЕЛИКА ПЕРЕМОГА і ми дійсно, її нікому не віддамо. Влада рано чи пізно поміняється. Бандерлоги чудово знають що вони прийшли підступно на крові народу до влади. Подавляюча більшісь народу їх не підтримує. 80% українців визнають 9 травня Днем Великої Перемоги радянського народу. В бандерлогів агонія, їхні батьки колись кричали Хайль Гітлер а тепер хочуть “примирення” Ганьба нащадкам бандерлогів.

 11. 9 мая день Победы, все в Украине празднуют. Праздновали и в этом году, все нормально. Только Сталин сволочь, это тоже правда. Зачем парады с немцами в Бресте устраивал. Да и бездарный он был, воевать не умел, полководцев вроде Тухачевского накануне войны уничтожил, думал Гитлер у него в корешах ходить будет. Столько народу положил до войны, во время и после великой победы этих же победителей опять в гулаги. Больной параноик. Народ как кролики на удава реагировали. Он их жрет, а они сами в пасть лезут. И так по сей день. Это трагедия.

  • да -трагедія що повторюється і в наш час …. жалко та обідно за нашу націю … таке складається враження– йде винищення нації… кого на фронті..кого у мирному житті … люди виживать як тільки можуть .. в той час політики тільки піаряться… варто задуматися…

 12. Люди, думайте власними мізками робіть власні висновки. Не ображайте одне одного і, зрештою, визнайте: кожен має право на власну думку і на те, щоб її привселюдно висловити. Біда, якщо замість полеміки починаються криваві розбірки. Адже все можна відмотати назад, крім людського життя. А День Перемоги 9 травня завжди був і залишиться святом для всіх нормальних людей. І відійте хіба що тоді, коли підуть у вічність онуки нинішніх ветеранів. Ніхто ж нині не святкує перемоги в Бородинській битві, чи у Пилявецькій.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.