Павло Волошановський: рішення про децентралізацію потрібно узгоджувати з громадами

Як проходить процес децентралізації та територіальної реформи на Хмельниччині поділився з журналістами НГП голова Олешинської сільської ради Волошановський Павло.

«Якщо брати європейський досвід, то там програма розвитку та децентралізації регіонів розроблялась не один рік.

На мій погляд, сьогодні  у нас необхідно об’єднати зусилля, аби реалізувати, те що протягом багатьох років не зробили – дати повноваження регіонам та провести територіальну  реформу. Цей процес має проходити одночасно і з «верху» і з «низу». Про що мова: влада має подати концепцію реформи та шляхи її реалізації, а ми, як громада, свої пропозиції – наголошує Павло Станіславович.

«Наприклад, якщо в районні є декілька великих сільських рад, то вони можуть об’єднати навколо себе декілька інших фінансово недієздатних, оскільки до цього спонукає загальнополітична ситуація, що склалася у країні.

Таке гуртування, як правило, має бути довкола самодостатніх сільських рад, зокрема, таких як ми».

Павло Волошановський вважає, що у Хмельницькому районі об’єднання можуть бути  довкола Гвардійського напрямку, Малиничів, Копистина, Чорного Острова, Лісових Гринівців та Олешина.

«Олешинська сільська рада об’єднує чотири населених пункти та дачний масив. Маємо розвинену інфраструктуру. Є приріст населення, відкриття торгових точок, є приріст бюджету. Більше того, ми межуємо з містом Хмельницьким, відповідно немала кількість населення працює саме там.

Я вважаю, що ми є самостійною територіальною одиницею, котра може приєднати до себе ще й Грузевицю, Осташки, Черепівку, Везденьки та Малі Орлинці. Це ті населенні пункти, котрі межують з нашою сільською радою, і які ми зможемо утримувати.

Сьогодні є пропозиції районної адміністрації про приєднання нашої громади до Чорного Острова чи Лісових Гринівців. Однак пропозицій цього об’єднання безпосередньо від цих громад ми не отримали.

Навіть, якщо глянути на карту району, одразу видно, що транспортна логістика цьому суперечить. Адже добиратись селянину, аби вирішити те, чи інше соціальне або медичне питання доведеться через Хмельницький. Окрім того, я уже наголошував про те, що певна частина населення працює також у місті.

Тому пропозиції районної влади громада Олешинської сільської ради вважає неприйнятними» – акцентує сільський голова.

Сьогодні відбулась позачергова сесія Олешинської сільської ради на котрій усі присутні деутати одноголосно вирішили не давати згоду на приєднання до інших територіальних громад.

oleshin1

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. І таки вірне рішення, бо ще з давних часів була приказка: Наше депо, наша зємя і половіна залязнего моста, бо друга половіна Олєшинська.

 2. Олешин, село яке має найбільше населення в районі, школу, амбулаторію сімейної медицини, дитячий садок, два стадіони, купу торгових магазинів та ін., сільська рада об’єднує чотири села, то можливо потрібно об’єднуватись навколо такого села іншим меншим селам.Натомість РДА “добровільно” пропонує Олешину приєднатись до інших громад. Тому сесія яка відбулась сьогодні задекларувала позицію громади – Олешинська сільська рада залишається, а інші села запрошуємо до об’єднання навколо Олешина. Крім того виникає питання “Чи добровільно РДА пропонує об’єднюватись?”, оскільки пропозицій для об’єднання до Олешинської сільради від інших сільрад не надходило, а спроба тиску зверху вже не пройде.

  • Хтось дуже хоче розпоряджатись землями навколо міста під виглядом псевдодемократії

 3. прошу громаді села Олешин позитивно приєднатись до рішення сесії депутатів сільської ради с.Олешин від 07,05,2015р.

 4. Прошу громаду с.Олешин позитивно віднестись до рішення сесії депутатів сільської ради с.Олешин від07.05.2015р.

 5. РДА подумала про нас ,пенсіонерів.Як ми будемо добиратись в той чорний острів,щоб взяти ту чи іншу довідку.нехай поїздят самі.

  • Кого цікавлять пенсіонери? А в нас розказують що в кожній бувшій сільраді буде сидіти виборна людина для цього…(довідки, інше)

 6. скільки років олешинська сільрада обіцяє місток через буг та дорогу до гречан?а дороги в самому селі?дивлячись на дороги,розумію що олешин село бідне,або влада злодійкувата…то чи є сенс об”єднуватись навколо такого села???

 7. Олешинська сілська рада далеко не найбільша сільська рада в районі є й більші.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.