У Хмельницькому представили план порятунку від цін на газ, корупції та несправедливих податків

Сьогодні у Хмельницькому експерти громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» (РПР) розповіли про те, як в нашій країні можна подолати корупцію, позбутись залежності від російського газу і перетворити чиновників на доброзичливих службовців.

Експерт групи з податкової реформи Ілля Несходовський заявив, що економіка України перебуває “в тіні” тому, що громадяни не хочуть платити за неякісні послуги держави. Адже за наші податки держава має забезпечувати медичну допомогу, освіту, ремонтувати дороги і т. п. Отже, необхідно повністю змінити систему. А почати реформатори хочуть з перетворення податкової на привітну сервісну службу.

«Щоб, якщо я не подав декларацію в строк, вони зателефонували і сказали: «Ви забули подати декларацію. У вас якісь проблеми? Потрібна допомога?». Щоб перед закінченням строку вони телефонували і нагадували про подання декларації», – поділився експерт своїми планами.

Наразі податкова реформа від експертів – активістів в стадії розробки. А от антикорупційна частково почала діяти.

Виконавчий директор Transparency International Україна та експерт РПР Олексій Хмара розповів, що саме в межах програми антикорупційної реформи створено Антикорупційне бюро. Наразі після обрання його голови триває формування команди. Автор реформи очікують, що восени бюро почне працювати. Одною з його функцій буде перевірка фактів незаконного збагачення і притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Ще один важливий крок – відкриття реєстрів нерухомого майна та власників всіх недержавних організацій. Це дасть можливість будь-яким громадянам викривати корупційні схеми.

Наразі з 15 пунктів антикорупційної реформи Верховна Рада ухвалила лише 2. Але активісти РПР переконані, що процес запущено, хоча і повільно.

Експерт групи енергетичної реформи Андрій Зінченко пояснив, що подорожчання газу неминуче. Адже низький тариф, наприклад, став однією з причин обвалу гривні взимку: для оплати газових боргів було запущено друкарський станок, що спричинило девальвацію. Проте, навіть при високому тарифі можна платити мало. Наприклад, засоби обліку енергоносіїв суттєво скорочують видатки.

Довідка НГП. Ініціативна група «Реанімаційний пакет реформ» створена в березні 2014 року. Наразі в неї входять експерти понад 70 громадських організацій та незалежні фахівці, загалом 300 чоловік. Вони працюють у 26 напрямках.

За час свого існування активісти добились прийняття Верховною Радою 41 реформаторського закону. З останніх Закони «Про добровільне об’єднання громад» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Ну що сказати…. гарний “план порятунку від цін на газ” — цитата:::
  –Експерт групи енергетичної реформи Андрій Зінченко пояснив, що подорожчання газу неминуче. Адже низький тариф, наприклад, став однією з причин обвалу гривні взимку: для оплати газових боргів було запущено друкарський станок, що спричинило девальвацію. Проте, навіть при високому тарифі можна платити мало. Наприклад, засоби обліку енергоносіїв суттєво скорочують видатки.
  —кінець цитати—

  –тобто суть плану — будемо платити і, сплативши, сховаємося від великих цін на газ…

  Насправді…коли подумати головою ситуація наступна.
  Є в нас в області монополіст. ХмельницькОблГаз.
  То є природня монополія, тому читаємо відповідний закон про “Природні монополії” — http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1682-14

  До кого треба стукати?
  –цитата з закону, стаття 4 п.1—
  .. Якщо діяльність суб’єктів природних монополій, яка підлягає
  регулюванню згідно з цим Законом, спрямована на задоволення потреб окремого регіону, то функції державного регулювання діяльності суб’єктів природних монополій, визначені цим Законом, можуть бути делеговані в установленому порядку Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям з наданням їм повноважень, передбачених статтею 14 цього Закону.
  —кінець цитати—
  Тобто це — Хмельницька ОДА

  Хто має стукати?
  –цитата з закону стаття 4 п.3.
  Громадський контроль за діяльністю суб’єктів природних
  монополій здійснюють об’єднання споживачів у порядку,
  встановленому законодавством.

  Органи, які регулюють діяльність суб’єктів природних
  монополій, сприяють здійсненню об’єднаннями споживачів
  громадського контролю за діяльністю суб’єктів природних монополій.
  —кінець цитати

  Єдиним об’єднанням споживачів в області є Товариство Споживачів Хмельниччини, де є профільна Спілка Монопольних Послуг, яка як раз займається цими питаннями.

  “Встановлений законодавством порядок” — це Положення про “Громадські Ради” при ОДА.

  Але от добрі люди від політики блокували участь Товариства Споживачів у Громадській Раді при ХмОДА — при чому в не законний спосіб. (При чому, що цікаво!, на виборах, які от вже восени, вони всі будуть волати що за людей, проти тарифів, тощо)…

  Кому цікаво — тут є ще один профільний ЗАКОН “Про державне регулювання у сфері комунальних послуг” — також почитайте… http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2479-17

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.