У Хмельницькій області демонтують 57 пам’ятників Леніну

На території Хмельницької області на державному обліку знаходиться 74 пам’ятки монументального мистецтва місцевого значення, які підпадають під Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їх символіки».

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомила заступник голови-керівник апарату ОДА Леся Стебло у відповіді на запит.

Під демонтаж потрапили, зокрема, 57 пам’ятників вождю пролетаріата В.І. Леніну:

 1. Пам’ятник В.І.Леніну в с. Соснівка Білогірського району;
 2. Пам’ятник В.І.Леніну в с. Поляни та пам’ятник С.М.Кірову в с. Бубнівка Волочиського району;
 3. Пам’ятники В.І.Леніну в смт. Віньківці, с. Зіньків, с.Майдан-Олександрівський, с.ПокутинціВіньковецького району;
 4. Пам’ятники В.І.Леніну в с.Іванківці, с.Лісоводи, с.Лісогірка, с.Нове Поріччя, с.Стара Пісочна, с.Хоптинці та пам’ятник М.В.Фрунзе в с. Тростянець Городоцького району;
 5. Пам’ятники В.І.Леніну в м. Деражня, смт. Вовковинці, с Яблунівка та Пам’ятник К.Марксу в  м. ДеражняДеражнянського району;
 6. Пам’ятники В.І.Ленінув м. Дунаївціс.Залісці, с.Тинна та пам’ятникВ.П.Затонському в с. Лисець Дунаєвецького району;
 7. Пам’ятник В.І.Леніну в м. Ізяслав та пам’ятник В.І.Чапаєву в с. ДвірецьІзяславського району;
 8. Пам’ятники В.І.Леніну в с.Гораївка, с.Княжпіль, с.Привороття, с.Стара Ушиця та пам’ятник С.М. Кірову в с. Ластівці Кам’янець-Подільського району;
 9. Пам’ятники В.І.Леніну в м. Красилів, с.Кременчуки, с.Чепелівка та пам’ятник Г.І.Котовському в с. КременчукиКрасилівського району;
 10. Пам’ятник В.І.Леніну в смт. Летичів та пам’ятник В.І.Чапаєву в с.ШрубківЛетичівського району;
 11. Пам’ятник  В.І.Леніну в смт. Нова Ушиця, пам’ятник С.М.Кірову в       с. Вільховець та пам’ятник Г.І.Котовському в с. Пилипи-ХребтіївськіНовоушицького району;
 12. Пам’ятник В.І.Леніну в с. Новоселиця та пам’ятник Г.І.Котовському в с. Микулин Полонського району;
 13. Пам’ятники В.І.Леніну в с.ВеликіМацевичі, с.Вишнопіль, с.Миролюбне, с.Новоселиця, с.Сахнівці та пам’ятник М.О.Щорсу в с. Ладиги Старокостянтинівського району;
 14. Пам’ятники В.І.Леніну в смт. Теофіполь, в с.Волиця, с.Гальчинці, с.Святець, пам’ятник К.Марксу в с. Гальчинці, пам’ятник М.О.Щорсу в смт. ТеофіпольТеофіпольський району;
 15. Пам’ятники В.І.Леніну  в смт. Чорний Острів, с.Андрійківці, с.Осташки, с.Розсоша, с.Ружичанка Хмельницького району;
 16. Пам’ятники В.І.Леніну в с.Андріївка, с.Біла, с.Гусятин, с.Жабинці, с.Жердя, с.Зарічанка, с.Хропотова, с.Юрківці, пам’ятник К.Марксу в смт. Чемерівці, с. Кугаївці та пам’ятник Г.І.Петровському в с. РоманівкаЧемеровецького району;
 17. Пам’ятник Г.К.Орджонікідзе в с. Мокіївці Шепетівського району;
 18. Пам’ятники В.І.Леніну в с.Сутківці, с.Шарівка та пам’ятник Я.М.Свердлову в с. Косогірка Ярмолинецького району;
 19. Пам’ятник В.І.Леніну в м.Хмельницький;
 20. Пам’ятник В.І.Леніну в м. Шепетівка.
Фото Депо

Фото Депо

В облдержадміінстрації вже розглянули облікову документацію цих об’єктів та вирішили направити клопотання до Міністерства культури України, щоб виключити вищеперераховані пам’ятники з переліку пам’яток монументального мистецтва місцевого значення.

Також на території Хмельницької області мають пам’яткоохоронний статус як пам’ятки історії близько 40 будівель, які увіковічнюють події та постаті радянських партійних і державних діячів.

Зараз перевіряють їх відповідність критеріям постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1760 «Про затвердження Порядку визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». В залежності від результатів перевірки будівлі можуть виключити з державного обліку.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 17

 1. половина з тих пам’ятників вже попадали самі.
  Віньківці, Нова Ушиця, Красилів, Теофіполь, Славута, Хмельницький, Шепетівка, Ізяслав і багато інших.
  передайте Стебло, що вона не володіє інформацією.

  • З іншого боку – досі стоять пам’ятники, яких в списку немає (знаю кілька сіл). Очевидно, вони навіть не внесені до переліку пам’яток монументального мистецтва (самому смішно) місцевого значення.

 2. Памятники уже закінчуються а пярамога все ненаступає

  • Вот побєдіт народная савєцкая власть – востановім памятники важдю. Сначала памятники ленину – патом фабики і орбитальние станции.

  • А она и не наступит))) И самое смешное, это когда “сирое, убогое молодое тело” без всяких перспектив, без образования, без нормального будущего в конце концов, громко и до хрипоты валает “Коммуняку на гиляку”..

   P.S Нет, ну конечно некоторым и повезет- кто лучше крикнет, например. Но их, счастливчиков, будут единицы, и только для того они чуток “подымутся” чтобы всех остальных “неудачников” снабжать речовками и поддерживать нужный образ врага и направленность борьбы.

   • Да. Именно так и будет. Семчишин тому пример. Он у нас как местный Павка Корчагин.

   • ха-ха! комуняки только слово “речевки” и выучили. да стереотип мышления это страшно. комуняки – это прошлое и слава Богу!

 3. На Білогірщині, Ізяславщині продовжують стояти. В Сивках і Куневі вони ще й доглянуті.

 4. Дурне діло ви хитре. В чию кишеню ви їх кините? До цього часу не ясно хто прихопив Леніна з парку в Хмельницькому. Історію не “кините” а як крали так і крадете.

  • як це не відомо хто прихопив хмельницького леніна? Його сообразілі на троїх в/о мера Костя Чернилевський, депутат Сергей Болотніков і депутат Зоя Івко (Пархомець)

 5. До речі, як просуваються пошуки стиреного хмельницького леніна?

  • Так пора уже спросить публично” Где деньги Зин”. Если продан, полная стоимость(за минусом комиссионных) и деньги на нужды бойцов АТО. Думаю хмельничане против не будут.

 6. В Розсоші пам’ятника Леніну вже років 20 немає)))))

 7. Это еще столько мусора везде. Давно пора ему на свалку.

 8. Хто знищуе памятники ЛенIну, не забудьте зробити те ж саме з своiми будинками , бо iх також будували комуняки. Смерть бандерлогам!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.