На Кам’янеччині ліквідують 23 філії бібліотек

Таке рішення було прийняте депутатами під час чергової сесії районної ради, яка відбулася 26 березня цього року. Згідно з ним, у Кам’янець-Подільському районі вирішено ліквідувати 23 філій бібліотек, які знаходяться у селах.

У преамбулі до проекту рішення зазначено, що це робиться з метою економії коштів, а також через те, що різко зменшилася кількість населення.

Бібліотеки будуть ліквідовані у таких селах як Каштанівка, Довжок, Китайгород, Калиня, Збруч, Оринин (дитяча), Лісківці, Оленівка, Вітківці, Стара Ушиця (дитяча), Баговиця, Княгинин, Лисківці, Кізя, Кізя Кудринецька, Ніверка, Фурманівка, Кудринці, Чорнокозинці, Рункошів, Цвіклівці, Мілівці, Шутнівці.

Для того, щоб зовсім не залишити людей без книг, рекомендовано створити в цих населених пунктах мобільні бібліотеки (пункти видачі книг), які будуть працювати один день у тиждень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. щоб об’єктивно оцінити ситуацію варто лише приїхати в одну з бібліотек району і, просидівши там цілий день, порахувати відвітувачів. з рахунку не зіб’єтися їх буде обмаль. по друге – варто врешті – решт навчитися рахувати гроші, а не робити сенсацій там де їх немає, а на останок перш ніж щось писати потрібно дослідити питання (ці бібліотеки нефункціонують вже з 2008 року.

  2. А цей блядський заангажований сайт вміє давати об’єктивну інформацію ?

  3. А тут сенсацій немає. Бібліотека обов’язково повинна бути в сільській бібліотеці де є не менше 500 жителів. В деяких з перелічених сіл кількість жителів дійсно менша, ніж потрібно для функціонування бібліотеки. Але! Сьогодні сільська бібліотека – це центр громади, в будь-якому випадку вона повинна працювати навіть якщо там і 400 жителів. Тим більше, якщо там працює людина, яка знаходиться на своєму місці і громада села підтримує бібліотеку. Ліквідувати можна все і вся, але вже якщо і скорочувати кількість бібліотек потрібно підтримати те, що залишилось, адже культура (тим паче культура в селі) потрібна надзвичайно. Освідченість, інформаційна рівність, дозвілля, доступ до Інтернету (в багатьох бібліотеках і комп’ютери є) тощо – все це дає громаді села бібліотека. А якщо її нема? Будуть ось такі пости, як ми бачимо вище.

  4. І так тупі, а будуть ще тупіші.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.