На Летичівщині паспортизують 5 нововиявлених курганів

Кількість археологічних пам’яток на території району поповнилась новими знахідками.

У жовтні 2014 р., під час проведення інвентаризації об’єктів і пам’яток археології Летичівського району, було знайдено нові об’єкти археології, які після виготовлення відповідної пам’яткоохоронної документації занесуть до Переліку щойно виявлених об’єктів. Це – 3 кургани доби раннього залізного віку біля села Голосків та 2 кургани раннього залізного віку біля с. Чапля та с. Суслівці, залишки городища, поселення у с. Копитинці, земляний вал у с. Вербка.

Уся зібрана інформація щодо точного місцезнаходження та технічного стану пам’яток, їх фотофіксація буде використана при виготовленні паспортів з метою занесення до переліків щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Загалом, на обліку та під охороною держави у Летичівському районі налічується 119 пам’яток культурної спадщини: 9 – археології (1- національного значення), 97 – історії (2 – національного значення), 4 – мистецтва (1 – національного значення), 9 пам’яток архітектури, а також 19 щойно виявлених об’єктів історії, 4 – мистецтва, 33 археології, а також 26 об’єктів архітектури, які до вирішення питання про занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України підлягають охороні відповідно Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

Незважаючи на скруту, у 2014 р. сільськими  та селищними  радами району у 2014 році проведено поточні ремонти пам’ятників на суму 8,7 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.