Сергій Лабазюк: найбільша проблема посівної кампанії-2015 – дефіцит грошей

Через курсові коливання посівна – 2015 обійдеться, щонайменше, в півтора рази дорожче, ніж минулорічна. Про це заявив народний депутат України, представник аграрного комітету парламенту Сергій Лабазюк. За його словами, найбільша проблема посівної кампанії-2015 – дефіцит грошей.

«Всі матеріально-технічні засоби для посівної переважно закуповуються в доларах або мають  прив’язку до валюти», – пояснив нардеп.

При цьому С. Лабазюк зазначив, що в умовах економічної нестабільності комерційні банки бояться кредитувати аграріїв. Якщо й пропонують позики під майбутній урожай, то за ставками у понад 30%. Однак вони непосильні для фермерів, наголосив нардеп.

«Тому аграріям доведеться економити. Технологія буде недовиконана, кількість мінеральних добрив буде внесена набагато менша. Закуповуватимуть дешевше вітчизняне насіння. Однак результати в такому випадку будуть невтішні, бо зменшення інвестицій закладає основу під недобір врожаю і зменшення посівів», – наголосив політик.

При цьому нардеп зазначив, що кілька останніх років підряд саме Хмельницька область займала перші позиції по врожайності. Саме це допомогло аграріям підготуватись до посівної.

«Аграрії більш-менш фінансово стійкі й мали можливість підготуватися до цьогорічної посівної. Думаю, Хмельниччина вчасно проведе посівну і всі поля у нас будуть засіяні.Питання лише у тому, чи надовго вистачить запалу аграріїв», – підкреслив Сергій Лабазюк.

Щодо ситуації в цілому, нардеп додав, що оскільки АПК – експортно-орієнтована галузь, то саме її підтримка принесе максимум ефекту — валюту і стабільність гривні. Тому, вважає політик, уряд має продемонструвати державницьку позицію і зробити все можливе, аби зберегти діючу систему пільг для АПК.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Треба було не транжирити на Рейндж Ровери та Мерси бабло і премії по 100000 давати наліво – направо по закінченню кожного року своїм начальнічкам , а резерв робити , а так – ЛОХ – ЄТО СУДЬБА !!!

    • Це той випадок коли я згідний з Лабазюком. Складно всім с/г виробникам. Та все таки такі великі підприємства як в нього мають вихід на зовнішній ринок ,а інші точно загибаються. Українське село чекає подальше укрупнення і поглинання. Кому війна а кому мать родна.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.