У Хмельницькому презентували мистецьке видання «Володимир Карвасарний»

24 березня цього року у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва відбулась презентація мистецького  видання  “Володимир Карвасарний”. Подія знакова для митців Хмельниччина. І – помітна віха на творчому шляху автора, відомого майстра пензля. Одночасно у виставковій залі  експонуються плакати Володимира Карвасарного, члена Національної спілки художників України,  лауреата міської  премії ім. Б.Хмельницького (1999 р.), лауреата  обласної премії ім. В’ячеслава Розвадовського (2004 р.),  лауреата та переможця багатьох міжнародних мистецьких конкурсів у Москві (1984 р., 1985 р.), Брно, Чехія (1991 р.).

Роботи  митця знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Росії, Болгарії, Чехії, Югославії, Польщі, Франції та США. Автор – учасник близько 40 вітчизняних та міжнародних художніх виставок. У його творчому доробку -20 персональних виставок.

Альбом широко знайомить читача  з художником, який плідно працює в жанрі, графічного плаката, тематичної картини, декоративного панно, дизайну та художнього конструювання. Книга вийшла друком  наприкінці 2014 року у  Тернопільському видавництві ТзОВ “Терно-граф”. Тираж –  500 примірників. Меценатом видання став генеральний директор ПАТ “Хмельницькобленерго” Олександр Шпак.

rrrrr

Серед інших презентовану книгу вирізняє  цікаве дизайнерське художнє рішення повнокольорової оправи (палітурка, обкладинка). Її прикрашає репродукція живописної картини  Володимира Івановича “Вітрила”. Сповнена особливою енергетикою, відчуттям буремності та повнокровності життя, вона  ніби відкриває читачеві  двері в широкий творчий та духовний світ митця, запрошує в творче плавання разом з  автором і є провідником у творчий світ художника

У книзі розповідається про життєвий і творчий шлях В.І.Карвасарного,  аналізується різноманітна  жанровість образотворчого мистецтва митця, їх зміст вдало доповнюють ілюстрації репродукцій кращих творів художника.

Видання адресоване широкому загалу користувачів, численним шанувальникам таланту та широкому загалові читачів, усім, хто цікавиться мистецтвом рідного краю. У художньому альбомі всебічно розкрито основні напрямки творчості митця у жанрі плакату, живопису та дизайну.

Автором більшості статей є  Микола Шафінський, художник, якому близька творчість В.Карвасарного.  Працюючи у жанрі плакату, він як ніхто інший розуміється  на тонкощах плакатного мистецтва та провідних тенденціях його розвитку.

Окрема частина альбому присвячена живопису художника.

Полотна вирізняються сильною пластикою, експресивним, надзвичайно дзвінким колоритом. Кожний живописний витвір художника – не данина моді, не слугування кон’юнктурі, а наслідок внутрішнього діалогу, намагання відповісти перш за все собі на сакраментальні питання щодо становлення людини як творіння Божого, її духовного, морального розвитку, поєднання у її світовідчутті величного та земного, вічного та швидкоплинного.

25

Саме відповіддю на ці філософські питання є картини сакрально-релігійної тематики: «Христос з закритими вустами» (1998), «Розп’яття» (1997) «Віра» (1998), “Христос у Гефсиманському саду”, “Тайна вечеря”, Поклдання у груб”, “Христос і грішниця”, “Трійця”, “Благовіщення”, “Апостол Петро”, “Апостол Андрій”.

Підкоряються В. Карвасарному і більш масштабні проекти  – розробка і втілення дизайнерських проектів інтер’єрів громадських приміщень, об’єктів історико-краєзнавчого та культурного призначення.

Хмельницька обласна філармонія – це найкращий по дизайну культурно-мистецький заклад області. Проект реставрації запропонували здійснити В. Карвасарному.

На рахунку дизайнера В. Карвасарного – фасад, фойє і танцювальна зала обласного лялькового театру – одного із найкращих дитячих театрів країни.

Масштабним реставраційним об’єктом є інтер’єр бальної зали палацу графа Орловського, що в с. Маліївці Дунаєвецького району. Площа  одних лише стін сягає близько 600 кв. м. Сюди також увійшли 8 панно різних розмірів, написаних зі старих дореволюційних фотографій. Завдяки їм вдалося відтворити унікальний інтер’єр бальної зали.

Потім були: інтер’єр готелю «Енеїда», музей Проскурівського підпілля, музей Героя Радянського Союзу В. Вайсера. Муніципальний музей фотомистецтва (2010), де вдало поєднані художньо-дизайнерські й інженерно-конструкторські ідеї.

Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва не випадково обрана місцем проведення презентації художнього видання. Саме у її стінах 30 років тому відбулась перша виставка робіт Володимира Карвасарного. Тож нинішня презентація – своєрідний підсумок пройденого шляху, творчий звіт автора перед однодумцями, прихильниками його таланту. Директор бібліотеки Тамара Таньчук подякувала художнику за глибокий талант, лаконічність, виразність його творів. І при цьому зауважила, що ніхто з місцевих художників не прочитав стільки, як він. Саме образне мислення, інтелект вирізняє справжнього митця…

Чимало гарних слів прозвучало на адресу художника. Насамперед, від його колег по мистецькому цеху – Михайла Мастикаша, Миколи Мельничука, Сергія Козака, Якова Павловича, Автанділа Гігаурі. Прекрасну ауру в залі доповнив неперевершений спів соліста обласної філармонії, заслуженого артиста України Миколи Довгальова. Українська молитва, український романс, українська пісня – те, що завжди об’єднує, гуртує, надихає людей. І …українська тематика, яка є невід’ємною часткою творчості нашого сучасника, земляка, одного із кращих художників України, який не втомлюється оспівувати у своїх роботах красу, духовність, велич рідної землі, свого великого народу.

 

                                                                           Яна Небесна,

                                                                            фото автора.

 

 

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.