Як побороти політичну корупцію?

19-20 березня 2015 року ГО «Центр політичних студій та аналітики» у м.Києві було проведено семінар з ключових питань впровадження державного фінансування партій. Учасниками заходу були представники політичних партій та громадських організацій зі всієї України. Метою семінару  було створення Всеукраїнської мережі, спроможної працювати над поширенням в регіонах ідеї запровадження в Україні прозорого фінансування політичних партій.

Корупція по праву вважається провідною хворобою суспільства. Вона пронизує життя громадян у всіх сферах їх діяльності. Експерти боротьби з корупцією виділяють три її види:

– побутова – виникає під час взаємодії пересічних громадян з чиновниками;

– ділова – виникає під час взаємодії бізнесу та влади;

– корупція верховної влади – відноситься до політичного керівництва. Вона проявляється у задоволенні власних потреб та інтересів у збиток інтересам виборців.

Саме корупція у верховній владі не дає змоги громадянам отримати (внаслідок свого вибору) політичні партії, котрі відстоюють їхні інтереси, а не інтереси олігархів. До тих пір, поки партії фінансуватимуть олігархи, політична еліта країни буде послуговуватись при прийнятті рішень не інтересами народу, а інтересами своїх спонсорів. Усвідомлення цієї проблеми та необхідності її вирішення у найкоротші строки спонукало низку громадських експертів у сферах юриспруденції та антикорупційної діяльності запропонувати зміни до Закону України «Про політичні партії в Україні», законів, які встановлюють порядок проведення загальнодержавних та місцевих виборів, а також суміжного законодавства.

Даними змінами пропонується ввести державне фінансування статутної діяльності партій та часткову компенсацію витрат на виборах. Водночас буде запроваджено систему жорсткого контролю фінансової звітності партій з відповідними санкціями. Під час останньої зустрічі робоча група дійшла згоди щодо питання «висоти» виборчого бар’єру, подолавши який політична партія могла отримати кошти з державного бюджету, а саме 3%. Звітування партій планується винести на веб-ресурсі контролюючого органу – Національного агентства з питань запобігання корупції.

Наразі, планується публічне обговорення в регіонах концепції запровадження державного фінансування політичних партій, до якої зможуть долучитись усі небайдужі громадяни на місцях.11046489_790406241007004_3231885437119062575_n

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко

Олег Черненко

Представник руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.