Вже з 1 квітня деяким працюючим пенсіонерам доведеться обирати між зарплатою і пенсією.
Про це “Незалежному громадському порталу” повідомила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України Юлія Ковальчук.
Вона пояснила, що 2 березня поточного року Верховна Рада ухвалила зміни до 17 законів. Ці нововведення встановлюють спеціальний порядок виплати пенсій для працюючих пенсіонерів. Його умовно можна розділити за двома напрямками.
Перший стосуватиметься пенсіонерів, котрі працюють на посадах за спецзаконами. Це держслужбовці, прокурори, судді, слідчі, науковці, народні депутати. Вони взагалі не отримуватимуть пенсію, якщо залишаться працювати.
Ті пенсіонери, що працюють не за спецзаконами, будуть отримувати 85% пенсії Але при цьому мінімальна виплата пенсії не може бути меншою за 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто, 1423 грн. 50 коп.
Нововведення взагалі не торкнуться інвалідів 1-2 групи, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій та членів сімей загиблих військовослужбовців.
Такий порядок виплати пенсій має тривати до 1 січня 2016 року. А вже від цієї дати має відновитися звичайний порядок виплати пенсій. Проте, це не стосується пенсій за спецзаконами (суддям, держслужбовцям тощо).
Кабмін має до 1 травня розробити законопроект, котрий вирішить долю таких пенсій. Якщо ж Закон не буде прийнято до 01 червня 2015 року, то з 1 червня всі пенсії в державі (крім пенсій військовослужбовців і наукових працівників) будуть нараховуватись на загальних підставах.
Довідка НГП. У Хмельницькій області працюють 78 тис. пенсіонерів – це 18,6% від їх загальної кількості. З них 60 тис. осіб нові норми не торкнуться. В основному це ті, хто отримує пенсію до 1423 грн. Таких осіб у нас 49 тисяч. Ще майже 10 тисяч мають інвалідність, 1156 – учасники бойових дій і 228 осіб – члени сімей загиблих військовослужбовців. Таким чином, зміни торкнуться приблизно 18 тис. працюючих пенсіонерів.