На Деражнянщині демонтують пам’ятки тоталітаризму

У Деражнянській РДА відбувся круглий стіл, на якому обговорювалось питання  пам’яток та символів тоталітарного режиму, які досі є на території району. Під час обговорення цього питання представники місцевої влади керувались низкою нормативних актів. Зокрема, і прийнятих на місцевому рівні. Ще 24.11.2014 року було розроблено розпорядження ««Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території району»  за №375/2014-р.

Це особливо потрібно робити зараз, коли Україна знаходиться на переломному шляху від імперського тоталітаризму Радянського Союзу до утвердження незалежної демократичної держави.

Директор історичного музею Олександр Кохановський проінформував присутніх, що нині в районі ще знаходиться дев’ять пам’яток тоталітаризму, усі вони не перебувають у державному реєстрі охорони пам’яток культурної спадщини. Одразу ж було заслухано тих сільських голів, на чиїй території знаходяться подібні символи.

Заступник голови районної ради Олег Веселовський зауважив, що після 25 березня цього року буде проводитись об’їзд населених району з метою перевірки поставлених завдань та виконання Указів Президент та розпоряджень щодо демонтажу пам’ятників, барельєфів Володимиру Ульянову (Леніну) та зображень символіки колишнього СРСР, які до сьогоднішнього дня розміщені на фасадах приміщень, дошках пошани і т.п.

Також у ході засідання розглядались питання щодо встановлення на Деражнянщині пам’яток українства, зокрема, Т.Г. Шевченку.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Звичайно, на Деражнянщині вже все добре, тільки Ленін заважає жити і працювати. Чи це як поганим танцюристам?..

  2. Пам”ятники злу треба знімати, однозначно! Тим більше сифілітику Бланку!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.