Падіння цін на світлі нафтопродукти у роздрібній торгівлі є недостатнім – Олуйко

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало 12 регіональним нафтотрейдерам, що здійснюють реалізацію нафтопродуктів на території Хмельницької області, унеможливити встановлення завищених, економічно необґрунтованих цін та створення штучного дефіциту світлих нафтопродуктів.

Протягом січня-лютого 2015 року відбулося зростання роздрібних цін на світлі нафтопродукти.

Пальне, що реалізується на АЗС в Хмельницькій області, є переважно імпортного походження, а тому його ціна напряму залежить від курсу гривні до іноземних  валют.

Різке коливання курсу гривні призвело до зміни роздрібних цін на світлі нафтопродукти. Проте аналіз зміни оптових та роздрібних цін на світлі нафтопродукти засвідчив, що в деяких випадках встановлення операторами ринку роздрібних цін відбувається непропорційно зміні оптових цін. Зокрема, зниження роздрібних цін відбувається повільніше, ніж зниження цін на оптовому ринку світлих нафтопродуктів.

«Існують підстави вважати рівень падіння цін на світлі нафтопродукти у роздрібній торгівлі недостатнім. Дії нафтотрейдерів можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, тому Відділення пропонує реалізаторам нафтопродуктів вжити невідкладних заходів для запобігання вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції, а також припинення дій, що можуть мати негативний вплив на конкуренцію», – повідомив голова відділення Віталій Олуйко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Краще б Олуйко задокументував безпідствне завищення цін на цукор, муку та крупи. Невже їх збирали та перерообляли в січну та лютому цього року, що ціни значно підскочили взимку? Чи йому не хочеться цим займатись, оскільки там де бандитська олігархія області, там і він – вони не роздільні.

  2. Антимонопольний комітет займається лише тими, де є власна вигода! Чи не так????

  3. а що в цьому поганого?

  4. все правильно давно пора занятся нефтетрейлерами. цены на заправках ростут очень быстро, только долар подскочит, а когда долар упал, снижать уже никто не хочет. все хотят срубить денежек

  5. соляра на опті вже по 17,00 грн , а на заправках бачили ? І ще гваздять, що зароблять трохи більше 1 грн на літрі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.