Київські археологи досліджуватимуть скіфські поселення під Хмельницьким

Інститут археології Національної Академії Наук України проведе дослідження низки земель Лісогринівеської сільської ради (Хмельницький район) на предмет археологічних цінностей.

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив сільський голова Василь Лежанський.

Він стверджує, що є всі підстави говорити про гніздо давніх багатошарових поселень у селі Лісові Гринівці (урочища “Камені”, “Торцовий Горб”). Зокрема, дослідники Хмельницького обласного краєзнавчого музею у вересні 2014 року виявили фрагменти свердної сокири II тис. до н.е., поодинокі фрагменти гончарського посуду, вироби з кістки, глини III-IV ст. до н.е, фрагменти димленого та розписного посуду XVII-XVIII ст.

“Однак більшість земель, що мають культурну цінність, були роздані під забудову у попередні роки. Щоб зберегти їх необхідні грунтовні дослідження, до яких залучаємо столичних фахівців”, – пояснив сільський голова.

За словами Лежанського, вже влітку 2015 року дослідники Інституту археології НАНУ готові приступити до виконання робіт на території  Лісогринівеської сільської ради (це за 7 кілометрів від Хмельницького).

DSC_0210DSC_0211

DSC_0212

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Цікаво, і де ж сільський голова знайде стільки коштів на ті дослідження?

  2. местные археологи ничего не нашли,то может киевские докопаются – у киевлян лопаты волшебные ))

  3. Хто платить – той і замовляє “результат”

  4. Лежанський плутає скіфську культуру з фольклором.Про що він домовляється? Недовіра до компетентних людей, тому що не пішли у нього на поводу? Тому що хоче землі роздати? Він друг Тарасюка регіонала,деребанять дальше хлопці.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.