У Хмельницькому стартувала акція “Я паркуюсь, як мудак”

Сьогодні громадські активісти разом з працівниками ДАІ шукали на вулицях Хмельницького автомобілі, припарковані з порушенням и правил дорожнього руху.

Довго шукати не довелось. На окремих вулицях порушники стояли десятками. На їх авто активісти «Автомайдану Хмельниччини», «Дорожнього контролю» та «Хмельницького автолюбительського клубу» клеїли наліпки з написами “Я хам. Я ігнорую правила дорожнього руху”, “Я паркуюсь, як мудак”. Разом з тим залишали пам’ятку про правила паркування. Якщо водія-порушника вдавалось застати на місці, йому пояснювали правила паркування.

Фото Ксенії Орлової, НГП

Фото Ксенії Орлової, НГП

Фото Ксенії Орлової, НГП

Фото Ксенії Орлової, НГП

Фото Ксенії Орлової, НГП

Фото Ксенії Орлової, НГП

Водії в основному погоджувались з тим, що порушили і обіцяли виправитись. За кілька годин було складено лише 1 протокол: у випадку, коли порушник не визнав провину.

“Покарання не було метою сьогоднішньої акції. Наша першочергова задача – профілактика. Присутність громадськості значно полегшила нашу роботу. Не було образ і тому подібного негативу», – розповів інспектор з’язків з громадськістю Управління ДАІ в Хмельницькій області Андрій Лужняк.

Він запропонував проводити подібну профілактику регулярно. І взяти під громадський контроль ширший спектр порушень. Наприклад, влаштувати перевірку на тверезість водіїв у нічний час. Або відстежити порушення правил маршрутками. Громадські активісти сприйняли ці пропозиції з ентузіазмом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 16

 1. Могли бы два слова написать о организаторах :https://www.facebook.com/kak.mydak

  • Дуже хотіли написати, але за правилами ми маємо вказувати або прізвище та ім’я, або назву організації.

 2. А що там робе вискочка Середюк? Вона сама ніколе по правилах не їзде і не паркуєця.Опять робе собі піар.

  • Якщо в вас є якісь претензії чи докази де я порушую ПДД то я визнаю і сплачу штраф. Щодо ваших висловлень на рахунок вискочки то зробіть хоч щось а тоді ображайте людей. І взагалі якщо ви плюєте мені в спину то я хочаб на крок але попереду вас. З повагою та сама Середюк.

 3. А маршрутки на количество пассажиров будут проверять? У них в основном только эти нарушения! Я сам пассажир моршрутки, и в час пик я сам лезу в наглую в автомобиль так как ехать на роботу надо! А когда стоим в маршрутке в час пик на остановке филармонии ,в сторону танка, то хоть бы один мудак выпустил пижика с остановки! Даже если водитель додержался правил и без помех обехал тот троллейбус (который стоит минимум 3-8 минут на остановкводитель на бусе нарушает правила на подёме по камянецкой на скорость и на пишеходов так как трудяге надо успеть на время ! С этого выходит что надо контролировать не только маршрутки, которые едут не по солнцу, а и хамское-повидение к ним же!!!

  • На зупинці біля філармоніі немає заізного карману, значить немає пріоритету в них при виізді з зупинки

  • буде , все буде

  • Там біля філармонії ще потрібно пішохідні переходи розчистити від торгуючих, вранці не пройти. Підходив був разок до наших ГАЙців, їм пофіг, кажуть що в міськраду треба йти…

   • У кожній маршрутці є координати власників. Фіксуємо порушення, дзвонимо, якщо не допоможе – є комітет по захисту прав споживачів, головтрансінспекція, ГАІ… Головне тут бути наполегливим. Ніхто за нас самих тут нічого не зробить.

 4. ой а що це не тронули автомобілі біля валютчиків, там де їх цілий ряд припаркований біля жовтого бордюру? а на першому фото авто нормально припарковане, на власні очі бачила

  • Вы перейдите по ссылке выше в комментариях на Facebook и задайте этот вопрос организаторам. Тут вам никто не ответит.

  • Якщо ви бачили авто на першому фото, і кажете що там не має прошень ПДР, то мабуть ви не знаете ПДР. Авто припарковане на пішохідному переході, на зебрі, за правилами 10 метрів до та 10 метрів після паркування заборонене.

 5. А ви подивіться, що в робочі дні робиться на Львівському біля “толкучки”, якщо треба до райлікарні від філармонії, краще через Катіон об”їхати.Тролейбуси ледь протискаються, а деколи і рога свої гублять. Тут громадськими акціями ніяк не обійтись, а ДАІ ні до кого навіть не під”їзжає, ніби так і повинно бути. Раніше хоча б номери знімали. Або це комусь вигідно, або в міськДАІ як не було порядку так і немає. Невже в такому простому, елементарному питанні ДАІ не може навести порядок!

  • Якщо в мене знімуть номери – “нагну” згідно закону, ще й моральний збиток отримаю. Закон тут на стороні водіїв.

 6. Всех приветствую.

  1. Рейд касательно маршрутчиков будет проведен отдельно совместно с ГАИ чуть позже, следите за новостями на странице https://www.facebook.com/kak.mydak
  2. Поймите, за раз мы не можем весь город обойти и всех предупредить. Цель первого рейда, проинформировать водителей о существовании активистов, и предупредить их.
  Некоторые водители, понимали, что они не правы, и просто уезжали, это уже первый шаг, к тому, что есть возможность улучшить город.

 7. А Я ХОЧ І НЕ ПАРКУЮСЬ, АЛЕ ВСЕ ОДНО – МУДАК!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.