Обладнання для Хмельницької обласної лікарні збираються закупити з порушенням закону

Цього року на закупівлю обладнання для Хмельницької обласної лікарня з бюджету області збираються витратити як мінімум 10 млн 290 тис. грн.

З них 10 млн призначені на закупівлю нового томографу, а решта на обладнання для опікового відділення. Оголошення про проведення тендеру на закупівлю томографа розміщено на сайті державних закупівель 6 березня. Саму закупівлю томографа планують провести 8 квітня.

А от обладнання для опікового центру збираються придбати в обхід конкурсу.

«Вони написали про ці наміри у відповідь на мій інформаційний запит. Без конкурсу можуть проводити закупівля лише до 100 тис. грн. А в даному випадку збираються придбати операційний стіл за 120 тис. грн., безтіньову лампу для стелі за 80 тис. і діатермокоагулятор за 90 тис. грн. Без конкурсу можуть проводити закупівля лише до 100 тис. грн. Отже, навіть якщо по кожному обладнанню буде окрема угода, стіл все одно мають купувати через конкурс. Ще одне порушення – ані обладнання, ані томографа немає в річному плану закупівель, на підставі якого і здійснюється придбання будь-чого за бюджетні кошти. Я сьогодні направляю звернення з вимогою дотриматись закону», – розповіла “Незалежному громадському порталу” учасниця Жіночого антикорупційного руху Альона Береза, котра відстежує це питання.

Розрахунки вартості обладнання проводились ще у 2014 році. Враховуючи зростання цін, імовірно, що й інше обладнання перевищить поріг в 100 тис. грн.

P_20150310_195045

P_20150310_195053

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Жіночий антикорупційний рух і Береза наведуть порядок в галузі закупівель!
  Всі хабарники і злодії будуть сидіти!
  Всім бабам дадуть по мужику!

  • Шановна пані Береза А.А. Прочитайте уважно Закон, сума може становити 120 тис. грн., а потім влаштовуйте все це,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 2. відкрий закон про процедуру державних закупівель.
  почитай. є суми дотендерні 100 тисяч. є 300 і є 1 млн.

  поки всі тендери і конкурси пройдуть закупиш хіба кукеш. все це обладнання вже в 2 рази дорожче, через курс бакса

 3. эти тендерные закупивли, это схемы для непорядочных продавцов, страдает качество всегда, не найдется умный человек, который бы все это исправил…

 4. А що у нас є галузь закупівель?

  • Закон дозволяє закупити товари вартістю до 100 тис. гривень без ПДВ (з ПЛВ буде 120 тис. гривень) без проведення процедури закупівель. В річний план закупівель зміни вносяться на протязі року. Читайте Закон 1197.

 5. Закупівля повинна проводитись із застосуванням процедури запиту цінових пропозицій, оскільки все перераховане устаткування класифікується класифікатором як устаткування медичне. Обласна лікарня славетна тим, що уникає процедур шляхом розділення предмету закупівлі.

  • підтримую! це розділення продемонстроване й під час планування закупівлі обладнання для опікового відділення, замість оголошення конкурсу на 290,0 тис грн – планується подріблення щоб обійти конкурсні торги.

 6. Стаття 2. Сфера застосування Закону

  1. Цей Закон (№ 1197-VII) застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон гривень

  120,0 – 20,0 (сума ПДВ) = 100,0 (тис. грн) – в п. 1 ст. 2 написано “дорівнює або перевищує”!!! Чи 100,0 тис не дорівнює 100,0 тис???
  Беріть хоч інколи в руки калькулятори шановні читачі =)

 7. Пані Альона, Ви абсолютно праві. Якщо маєте натхнення, поцікавтесь, як років 5-6 тому (або десь близько цього часу) обласна лікарня закупляла медикаменти – там кожен препарат становив собою окремий предмет закупівлі та постачався за окремою угодою. Навіть якщо зараз цю інформацію оприлюднити та передати в компетентні органи вийде досить цікава річ

 8. З нашими українськими процедурами закупівлі, поки будете проводити тендер – всі хворі повмирають!

  • Правильно . Не треба тендерів– просто купляти в кума,свата, брата Флаксемберга. Тоді хворі не помруть–подохнуть.

 9. Шановна пані Береза А.А., в якому «місці» ви шукаєте план закупівлі? Читайте, читайте і ще раз читайте закон…

  • місце називається “сайт Департаменту ОЗ Хмельницької ОДА”… чи це так тяжко зрозуміти? чи просто в кайф тут пописати?!)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.