У лютому інфляція на Хмельниччині прискорилася до 4,4%

На Хмельниччині у лютому 2015 р. проти попереднього місяця інфляція зросла на 4,4%.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, на споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 4,3%. Найбільше (на 14,1-10,7%) подорожчали фрукти, овочі, цукор. На 9,6-5,6% зросли ціни на соняшникову олію, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, рис, хліб.

Водночас на 2,5-0,6% подешевшали м’ясо птиці, свинина, яйця, яловичина.

На 3,7% збільшилися ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, у т.ч. на тютюнові вироби – на 4,2%, алкогольні напої – на 2,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,9% відбулося за рахунок підвищення цін на товари та послуги з утримання та ремонту житла на 12,1%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла стали дорожчими на 8,2%, з них найбільше зросли ціни на побутову техніку – на 13%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 4,4%, що спричинено подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 4,5%) та діагностичних послуг (на 5%). 

Підвищення цін на транспорт у цілому на 15,6% пов’язано з подорожчанням автомобілів на 29,2%, палива та мастил на 22%. Крім того, на 3,4% зросла вартість транспортних послуг. 

Ціни у сфері відпочинку та культури зросли на 8,5% в основному за рахунок подорожчання туристичних послуг (на 24,1%), аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації (на 11,3%). 

Через зростання плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 36,5% послуги освіти подорожчали на 6,2%.

На 1,9–2,4% зросли ціни на товари для особистого догляду, одяг і взуття, послуги ресторанів і готелів.

За січень-лютий поточного року індекс споживчих цін по області становив 106,9%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Реальна інфляція з початку війни мабуть 50%. А індексацію платити перестали.

  2. А може, поскачемо і відразу легше стане?!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.