Айдарівці заявляють про незаконний напад: нові подробиці хмельницького скандалу

Чоловіки, яких 9 березня в центрі Хмельницького затримав УБОЗ, називають себе справжніми бійцями добровольчого батальйону «Айдар». Сьогодні перед допитом вони заявили, що не мали при собі зброї, і що затримання було незаконним.

Фото "Є"

Фото “Є”

За словами бійців, на них без жодних попереджень напали люди в камуфляжі, котрі мали автомати, заборонені до використання у мирних регіонах.

«Ми фактично прийняли бій. Якби у нас була зброя, ми мали б повне право відстрілюватись. Але у нас нічого не було. Тому бій тривав не довго. Нас скрутили, одягли на голови мішки, поклали на бетон, де ми пролежали кілька годин. Я у машині зброю не возив. А що вони там знайшли, я з мішком на голові не бачив», – заявив Олексндр, мешканець Хмельниччини, котрий служить в «Айдарі» разом з дружиною Оленою.

Її теж затримали вчора, коли жінка прибула на місце подій з’ясувати ситуацію. За словами Олени, працівник УБОЗу безпідставно застосовував до неї силу.

Всі семеро затримані, за їх словами, належать до військової частини 0624 батальйону «Айдар». Вчора увечері шістьох з них відпустили під зобов’язання.

Не випустили лише одного – літнього чеченця, бо той не має українського громадянства. За словами бійців, це чоловік – легенда батальйону. Він пережив чеченську війну і приїхав в «Айдар» допомагати своїм досвідом.Він пережив чеченську війну і приїхав в «Айдар» допомагати своїм досвідом.

Докладніше на відео:

В той же час, коли “Незалежний громадський портал” розмовляв з бійцями під стінами міськвідділу міліції, в Управлінні МВС у Хмельницькій області журналістів зібрали на прес-конференцію.

На ній тимчасово виконуючий обов’язки начальника слідчого управління Олександр Задачін підтвердив, що бійці добровольчого батальйону могли не мати документів військовослужбовців.

Однак, правоохоронці продовжують стверджувати, що у бійців знайшли зброю. Олександр Задачін заявив, що під вартою залишили чоловіка,у котрого був автомат. І саме це стало причиною затримання.

Довідка НГП

Речник Генштабу ЗСУ В. Селезньов  повідомляв, що на базі добровольчого батальйону “Айдар” сформовано 24-й окремий штурмовий батальйон сухопутних військ, який перебуває у підпорядкуванні військової частини А 1314.

Він наголосив, що командуванням батальйону проведено ретельний відбір військовослужбовців, які поповнили ряди новоствореного батальйону.

Командиром призначено підполковника Євгена Пташника.

“Він виявив відсутність печаток і штампів…З метою запобігання корупції 24-му батальйону було надано новий ідентифікаційний код”, – додав Селезньов.

Він зазначив, що до складу Збройних сил України входить тільки один добровольчий батальйон – “Айдар”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. а це часом не той літній чеченець легенда батальйону???
  http://kavkazpress.ru/archives/41650

 2. Хмельниччина зустрічає своїх героїв с квітам завжди. А з автоматами ми зустрічаємо ворогів і що це за твердження одного із так званих бійців якби в нас була зброя ми відкрили вогонь на ураження – де? придурок в центрі міста щоб постраждали мирні жителі. Та то 100% сепари вже починають по трохи тут на західній крутити. Де ж ті волонтери до яких ви приїхали. Менти все правильно зробили . Чогось як приїжджають інші бійці на побивку ніхто нікого не затримує. Так що МВС та СБУ потрібно у всьому добре розібратися щоб це не було початком пролиття крові на хмельниччині

 3. Ментовский беспредел

 4. Ну урка с позывным “ганс” всё правильно сказал! Але проблема що він говорив це все про те чим вони займаються і де давно вже їхне місце! Забрали в бідолашних віджатий лінкольн і не дали займатись бандитизмом…От вже ці працівники МВС!

 5. батальйон вже не добровольчий, цi особи були у нас у вiдрядженнi чи вiдпустцi ?

 6. Правоохоронці добре спрацювали, МОЛОДЦІ! А кому не подобається, вибачте, але розсікати зі зброєю поза межами АТО (навіть якщо ви і добровольці) – це злочин.

 7. Що це за “Айдарівці” на західній Україні. Їх місце на сході, там, де вони необхідні, зокрема автомобілі, на яких вони приїхали. Цікаво, а яка вартість тих автомобілів, на яких вони розїзджають??? І за які кошти вони сюди приїхали? Вінстань до зони АТО 1 тис.км. Витрати пального даними автомобілями близько 15л/100км.?????? 300 л в дві сторони 300*25=7.5 тис.грн./1 автомобіль (нагабаю, автомобілів було два). Хто фінансує??????

 8. Арсаев Руслан Джамалайлович родился в далеком Актюбинске, проживал в г.Аргун, Шалинского района Чеченской Республики. Как пишут в биографиях именитых людей, свою трудовую деятельность он начал в 15 лет в 1978 году. Тогда он был осужден на 6 лет лишения свободы по статье 144 УК РСФСР за кражу, злостное хулиганство (ст. 206 ч.2), и побои (ст. 146).Арсаев

  Отличался дерзким характером, оно и понятно. Когда мозгов нет и блеснуть знаниями не получается, остается только кулаками махать. Как пример в 1982 году, за оказание сопротивления охранникам, ему добавили еще 3 года лишения свободы.

  Четыре года, видимо собираясь с мыслями, он решился на побег. Но видимо не судьба, буквально через некоторое время его поймали и влепили еще 3 года.

  Вышел на свободу в 1986 году, но гулял недолго – в 1992 году он получает очередной срок за незаконное ношение оружия. Освободившись в 1995 через год «садится» на 12 лет, опять за кражу и оружие. Освободившись по УДО в 2004 году, в 2005 совершает разбойное нападение, за что осужден на 7 с половиной лет лишения свободы. Вышел на свободу в 2012 году.

  8 ходок, почти постоянно, с небольшими перерывами с 1978 по 2012 год этот герой-революционер провел в местах лишения свободы.

  За что же он так невзлюбил свою страну, так обижен на власть, жаждет революции? Может плохо кормили в тюрьме? Других вариантов нет, ведь на свободе он практически не жил.

  Но суть не в этом! Таких как Арсаев сегодня в Украине много. Вот они те, кто сегодня вершат судьбу некогда спокойного государства, те самые шакалы, которые гнут свою политику и глубоко уверены в том, что у них все получится.

  И самый главный вопрос: может вор-рецидивист Арсаев представлять где-либо чеченский народ, тем более говорить от лица народа.

  http://kavkaz-centre.livejournal.com/63062.html

 9. це той герой “айдару” який приїхав в хмельницький разом зі своїми побратимами дезертирами для вибивання грошей у місцевих бізнесменів, валютчиків та інших у кого є гроші, також вони мали намір робити переросподіл в кримінальному середовищі хмельницької області . якщо ви бійці “Айдару” то чому ви не на сході? в Хмельницькому війни немає щоб сюди з зброєю та гранатами їхати. Менти все правильно зробили.
  P.s. доречі до відома всіх ці самі бійці приблизно 2 тижні тому вночі у центрі міста побили машину таксистові та порізали йому колеса, погрожували кинути гранату в салон авто, чому про ці свої героїчні вчинки вони не розповідають?

  • 100% підтримую потрібно знову гуртувати самооборону хмелницького разом із мвс та оберігати місто від таких “героїв” а то чую їх тут багато таких скоро буде

 10. а ще у того “айдарівеця” якого затримали, під час перебування в ружичнянському госпіталі ветеранів вилучили 2 гранати, там він кого хотів підривати?

 11. Менти правильно зробили. Такі херої як айдарівці займаються на сході вбивствами та мородерством. Така нечисть як айдар повинна сидіти в тюрмі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.