Статус учасника бойових дій станом на 5 лютого отримали 64 особи, які не належать до військових формувань чи Нацгвардії.
Про це йдеться в листі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, направленого у відповідь на запит Громадського люстраційного комітету.
Лідером по отриманню статусу учасника бойових дій стала Донецька обласна прокуратура, 26 працівників якої отримали цей статус. Для порівняння: у Головній військовій прокуратурі ГПУ статус мають тільки 4 особи.
По лінії Хмельницької облдержадміністрації добиваються статусу учасника АТО 3 людей. Згідно з відповіддю Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операці, одній особі відмовлено. Документи ще двох відправлені на доопрацювання.
У Громадському люстраційному комітеті наголосили,що прізвища осіб, які подають документи на отримання статусу учасника АТО, є закритою інформацією, яку надають лише обмеженому колу осіб, тому перевірити поіменно, хто саме і коли отримав цей статус, наразі не є можливим.
Проте, як показали випадки з двома заступниками Мінрегіонрозвитку Дмитром Ісаєнком і Андрієм Білоусовим, чиновники можуть зловживати цим статусом задля уникнення люстрації, від якої в певних випадках їм надається імунітет.