У Хмельницькій ОДА добиваються статусу учасника АТО

Статус учасника бойових дій станом на 5 лютого отримали 64 особи, які не належать до військових формувань чи Нацгвардії.

Про це йдеться в листі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, направленого у відповідь на запит Громадського люстраційного комітету.

Лідером по отриманню статусу учасника бойових дій стала Донецька обласна прокуратура, 26 працівників якої отримали цей статус. Для порівняння: у Головній військовій прокуратурі ГПУ статус мають тільки 4 особи.

По лінії Хмельницької облдержадміністрації добиваються статусу учасника АТО 3 людей. Згідно з відповіддю  Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операці, одній особі відмовлено. Документи ще двох відправлені на доопрацювання.

ato1ato2

У Громадському люстраційному комітеті наголосили,що прізвища осіб, які подають документи на отримання статусу учасника АТО, є закритою інформацією, яку надають лише обмеженому колу осіб, тому перевірити поіменно, хто саме і коли отримав цей статус, наразі не є можливим.

Проте, як показали випадки з двома заступниками Мінрегіонрозвитку Дмитром Ісаєнком і Андрієм Білоусовим, чиновники можуть зловживати цим статусом задля уникнення люстрації, від якої в певних випадках їм надається імунітет.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. ПРО який “статус учасника АТО” МОЖЕ ЙТИ МОВА! Чиновники ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОДА краще би займалися своїми безпосередніми посадовими обов”язками а не піарилися ( фотографувалися) в зоні АТО!!!! Потім ходять по кабінетах та показують фото!!! бридко та гидко на це дивитися!!!

 2. Мене більше зацікавила фіскальна служба!!! А що так багато учасників, і так багато відмовлено, там точно щось не чисто!

 3. НГП як завжди. аби сернути.
  з працівників ОДА люди воюють. Міщишин воює з квітня в спецназі. Має він право на УБД?
  з управління культури працівник повернувся з Дебальцево. Має він право на УБД?
  це не ОДА добивається, а люди, які воюють.

  • Ніхто ж не проти. Але потрібно знати, чи це точно вони, а не просто чиновники, котрі прокатались в зону АТО. Окрім того, подання на довідки учасникам АТО робить їх військовий командир, а не ОДА.

   • а де написано що подання зробило ОДА?

    вчіться читати: працівники установ, підприємств, організацій.

    подання ОДА навіть ніхто розглядати не буде. це не повноваження ОДА.

  • якщо працівники ОДА бажають бути учасниками АТО- нехай спочатку звільняються з ОДА – потім йдуть воювати !! Після повернення з зони АТО їх знову можуть взяти на роботу !!! Адже під час революції ГІДНОСТІ багато простих людей позвільнялося з роботи !!!! і нічого !!!!! А тут і працівник ОДА (стаж державного службовця вищого рангу) і учасник АТО !!!!

 4. А чому власне це таємниця? Відкрийте списки з призвищами, хто добивається статусу і все, зловживань у рази стане меньше і не буде зайвих дискусій! Бо вже маємо чорнобильців за принципом: один там був, троє примазалися. А ще їх дітям інвалідність за це. Скільки терпітемо?!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.