За 2014 рік кредитування банками суб’єктів економіки Хмельниччини зросло на 7,2%

Обсяг зобов’язань банківських установ Хмельниччини за коштами, залученими на рахунки суб’єктів економіки регіону на 1 січня 2015 року становив майже 9 млрд. грн. і упродовж 2014 року збільшився  на 606  млн. грн. або на 7,2% виключно за рахунок курсових переоцінок депозитних коштів в іноземній валюті.

Про це НГП повідомили в Управлінні НБУ у Хмельницькій області.

Зростання обсягу депозитних зобов’язань банківських установ регіону в 2014 році відбулося як за рахунок вкладів населення – на 0,6% до 6,9 млрд. грн., так і коштів юридичних осіб – на 37%  до  2,1 млрд. грн.

У  структурі депозитів за категорією вкладників традиційно найбільшу частку мали вкладення фізичних осіб – 77%. Однак за звітний рік частка коштів населення в депозитному портфелі банківської системи регіону дещо зменшилася (на 5,5 відсоткового пункту).

У структурі депозитних коштів за видами валют традиційно переважали депозити у національній валюті. На 1 січня 2015 року частка таких коштів у загальному обсязі депозитних зобов’язань становила 62% і за звітний рік зменшилася на 7,9 відсоткового пункту внаслідок реакції економічних агентів на воєнний конфлікт на сході держави та девальваційними очікуваннями.

Упродовж 2014 року депозитні зобов’язання банківської системи регіону в національній валюті зменшилися – на 5% до 5,6 млрд.грн.,  в іноземній валюті в доларовому еквіваленті – майже  100 млн.дол.США.

Обсяг коштів населення в національній валюті становила 3,9 млрд. грн. проти 4,4 млрд.грн. на початок 2014 року, в іноземній валюті – 2,9 млрд.грн. проти 2,5 млрд.грн. (що пояснюється переоцінкою у зв’язку із зростанням курсу іноземних валют).

Серед депозитних вкладень в іноземній валюті переважали депозити в доларах США, частка яких на 1 січня 2015 року становила 81%. Питома вага депозитів у євро дорівнювала 18%. Інші валюти – 1%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.