Сергій Лабазюк: «Використання коштів МВФ повинно відбуватися під чітким громадським контролем»

Протягом чотирьох років Україна отримає $17,5 млрд від міжнародного валютного фонду, сумарна ж міжнародна допомога становитиме $40 млрд.

Ці кошти повинні витягнути країну з фінансової кризи – про це запевняють перші особи країни, але чим платитимуть прості українці за надання цієї допомоги.

Сьогодні вже стали відомі ряд умов від міжнародних донорів. Основні зміни стосуються підвищення пенсійного віку до 65 – ти років (протягом 10 років) та підвищення тарифів на комунальні послуги з першого квітня.

Притому варто зазначити, що підвищення зарплатні та пенсійних виплат – питання яке залишається відкритим.

Що ж би було із країною якби МВФ не надав ці кошти. Про це розповів народний депутат України Сергій Лабазюк. За словами народного обранця країні загрожував дефолт.

«Дефолт це мінус для влади, але ніяк не для простих українців. На розмір пенсій чи зарплат він би ніяк не позначився. Дефолт це в першу чергу перегляд зовнішньоекономічних домовленостей та відтермінування сплати тих чи інших зобов’язань.»

Але потрібно визнати, що кошти від МВФ були необхідні для виведення країни з загальнодержавної економічної кризи, адже за словами парламентаря сьогодні економіка розвалена і реанімувати її без залучення коштів з-за кордону не можливо.

«Проте залучення цих коштів повинно відбуватися під чітким громадським контролем, а тим більше використанням. Знову ж таки не на проїдання, як це заведено в нашій країні, а на конкретні програми, котрі допоможуть провести ряд реформ. В нашій країні величезна проблема – це бюрократія яка залишилася. Залишилися і корупційні схеми, які були всі роки незалежності.» – зазначив парламентар

В першу допомога від МВФ – це кредит, який країна віддаватиме з певними відсотками і на певних умовах. В даному випадку ці умови залишають українців за межею бідності.

« У нас має бути єдина держана позиція, в першу чергу ми повинні стояти на захисті наших громадян. Чому ж перші особи не відстоювали на переговорах з іноземними донорами інтереси простих українців? Так я розумію, що тарифи потрібно підняти до економічно обґрунтованих, але держава повинна створити механізми з компенсацій тарифів  соціально незахищених верст населення. Спочатку механізми, а потім лише підняття тарифів.  В іншому випадку людям не вижити. Знову ми наступаємо  на ті самі граблі, адже якщо людина не має можливості сплачувати за світло та газ , то вона і платити не буде.»  – додав парламентар.

Як відомо сьогодні уряд готує ряд змін  до головного фінансового документу, тож чи буде він соціально орієнтований – таємниця за сімома замками.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Та скільки цих кредитів вже понабирали. І де вони, ціни ростуть і все, зарплати на місці.

  2. Хто, хто, а лабазюк вміє бюджетні кошти освоювати. Такі як він і розікрали Україну.

  3. якщо не буде нормальних змін до бюджету то Лабазюк – передай “народним обранцям” , Кролю і Порошку – буде майдан, і не такий як раніше, а будуть стріляти, і стріляти будуть всіх…. бо вже не можливо, все АТО…АТО а грошей ні там ні тут нема…. Вони дорвалися до кормушки і неможуть там між собою поділити то грошей то посад….

    • Фактом є те, що в Україні вперше, Яценюк і вся їхня жидва прийшли до влади на крові людей. Такого цинізму ще ніколи небуло. Хто першим меч підняв від меча і загине.

  4. за лабазюком тюрма плаче. антикорупційне бюро наве порядок з такими діячами

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.