Активісти та бійці батальйону «Айдар» 23 лютого вдруге прийшли до Хмельницької міської ради, щоб довідатись про долю поваленого пам’ятника Леніну.
Їх цікавив не стільки сам пам’ятник, скільки метал, з якого він виготовлений. За словами активістів, пам’ятник був бронзовим, отже коштував близько 2 млн. грн. Вони звинуватили виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського у тому, що цінний метал не було прийнято на відповідальне зберігання міською радою чи комунальними підприємствами. А також в тому, що саме за наказом керівника міста, пам’ятник передали з комунальної ритуальної служби до приватного підприємства.
На цьому підприємстві є пам’ятник Леніна, але значно менший за той, котрий був повалений у парку імені Чекмана рік тому.
Костянтин Чернилевський відповів, що не причетний до зникнення пам’ятника. Більш того він заявив, що в день повалення відібрав його у активістів, щоб не дати вкрасти. В. о. мера підтвердив, що пам’ятник зник з комунального підприємства, де зберігався. Хто віддавав розпорядження перевезти його до приватної фірми, очільник міськради заявив, що не знає, і що це мають встановити правоохоронні органи. Заяву до них він написав минулої п’ятниці.
“Незалежному громадському порталу” вдалось поспілкуватися з депутатом міськради та підприємцем Сергієм Болотніковим, до фірми якого було переміщено Леніна.
Він пояснив, що пам’ятник з комунального підприємства забрали його робітники разом з іншим металом, щоб запобігти крадіжки, адже територія ритуальної служби не охороняється.
“Робочих просто попросили забрати пам’ятник, коли вони допомагали прибрати на території ритуальної служби. І це робилось не за наказом Костянтина Чернилевського. Я особисто пам’ятника не бачив. Але можу точно сказати, що він і зараз знаходиться у нас. Чи це саме той пам’ятник, що стояв у парку Чекмана? Не можу стверджувати, але готовий надати його для обстеження, хоча до сьогодні до мене ніхто не звертався з цього приводу. Ви перші. Підлеглі кажуть, що приходили якісь активісти, подивились і пішли, ніяких претензій не висували. Це вже давно було”, – розповів він.
“Тут важливий інший аспект. Що потрібно активістам: пам’ятник Леніну, чи метал? З цього металу збирались робити пам’ятник Небесній сотні. Я вважаю, що з комуністичного вождя відливати пам’ятник Героям України не варто, і ще тоді пропонував безкоштовно надати необхідний і якісний метал від моєї фірми. Якщо потрібні кошти на АТО, то ми вже надали нашим військовим допомоги а більшу суму, ніж коштує пам’ятник. Готові надавати й надалі. Співпрацювали з фондом «Надія», зі спецпідрозділами УМВС та СБУ. З добровольчими батальйонами, правда, не працювали. Я більше довіряю регулярній армії”, – пояснив Сергій Болотний.