Газовики від’єнали майже 2,5 тис. осіб від газопостачання через борги

На 1 лютого загальна заборгованість побутових споживачів Хмельниччини за спожитий природний газ становить 50,8 млн.грн., що більше ніж у два рази суми боргу, який мали подоляни на початок опалювального періоду.

Про це повіомляє прес-служба “Хмельницькгазу”.

Зростання заборгованості відбулося через підвищення вартості блакитного палива для споживачів-фізичних осіб та зменшення соціальних нормативів використання газу для субсидіантів та пільговиків.

Найбільшими боржниками за енергоносій є мешканці Хмельницького та Хмельницького району – 17,7 млн.грн., Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району – 6,3 млн.грн., Дунаєвецького району– 3,5 млн.грн., Волочиського – 2,8 млн.грн.

Боротися з наростаючими неплатежами ПАТ «Хмельницькгаз», через недосконалість законодавства, важко. Так, «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», передбачено застосування до боржників пені у разі прострочення оплати за газ, однак, розмір та порядок її нарахування не визначені на законодавчому рівні. Тому компанія позбавлена дієвих важелів впливу на боржників, а споживачі не мають додаткових стимулів для своєчасних розрахунків.

“Щоб не допустити ще більшого зростання заборгованості, особливо у розпал опалювального періоду, ПАТ «Хмельницькгаз» йде на вимушені кроки. Після письмових попереджень, відключаємо боржників від газопостачання. В деяких випадках питання сплати боргу доводиться вирішувати навіть через суд”,  – зауважив заступник голови правління з питань обліку газу Василь Семенюк. .

На 1 лютого від газопостачання від’єднані 2495 споживачів, загальна сума боргу яких становить майже 900 тис. грн. Кожен з них неодноразово отримував повідомлення про необхідність оплати за газ. Але відсутність у газопостачальної компанії дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну, особливо в умовах зростання цін та вартості блакитного палива, знову призведе до ще більшого подальшого накопичення боргів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.