Найкращий педагог Хмельниччини працює у сільській школі

Оксана Чехомова, переможниця обласного етапу конкурсу «Вчитель року – 2015», єдина фіналістка, яка представила сільську школу. Адже із чотирьох переможців конкурсу троє – педагоги із Хмельницького.

DSC_0856

 

Загалом на другому етапі конкурсу цьогоріч своєрідний іспит складали вчителі української мови та літератури, правознавства, хімії та образотворчого мистецтва. 96 педагогів  Хмельниччини демонстрували фахову майстерність, творчість, новаторство у викладанні предмета.

Оксана Леонідівна Чехомова була визнана найкращою вчителькою української мови та літератури. Саме вона представлятиме нашу область на Всеукраїнському рівні. Конкурс відбудеться у два тури – з березня по квітень ц.р.

roky

Найкращий український педагог краю працює у Мацьковецькій ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького району. За плечима в О. Чехомової – 13 років педагогічного стажу. Має дві вищі освіти. Свого часу вона закінчила  філфак  Кам’янець – Подільського державного університету (магістратуру), а другу вищу освіти здобула у Волинському національному університеті ім. Л. Українки за спеціальністю «психологія».

Перше, що впадає у вічі при знайомстві, – освіченість й інтелігентність. Оксана Леонідівна своєю працею доводить, що йти в ногу з часом, запроваджувати нові методики викладання можна й у сільській школі. Адже учні – скрізь однаково допитливі. І хоча читають нині і в місті, і в селі менше, справжній учитель зуміє зацікавити школярів; зокрема,так подати освітній матеріал, що наступного уроку діти чекатимуть з нетерпінням. Приміром, таке завдання: уявити Лесю Українку в сучасному світі (будинок, кімната, інтер’єр тощо). І вчительці, і учням цікаво проводити такі міні-дослідження, а отже – розвиватися духовно. Сприяють кращому засвоєнню шкільної програми і героїчні літературні постаті. Так учні після прочитання «Захара Беркута»  отримали домашнє завдання: створити збірний образ сучасного ватажка. Звісно, що в нинішніх реаліях ця тема звучить особливо актуально. Підтвердженням цьому є зроблені учнями буклети та колажі.

Із учнями 7-8 класів учителька проводить веб-квести, викладаючи для них завдання на своєму блозі. Оксана Леонідівна переконана: школярів потрібно перш за все зацікавити, щоб вони хотіли навчатися. – Я вважаю, що кожен із них повинен бути насамперед Людиною, переконана педагог. Усі учні Мацьковецької ЗОШ брали участь в акції «Напиши листа солдату». Молодші – малювали, а старші зосереджено виводили щирі дитячі побажання учасникам АТО. Серед них учительці запам’яталось таке: «Війна – це дуже страшно. Але ми спокійні, бо ви нас захищаєте».  До слова, на час приїзду кореспондента «НГП», у коридорі школи стояла рама із маскувальною сіткою. Чергова. Діти й учителі плетуть сітку під час перерви або на уроках праці.

IMG_8945

 

Після цього ще більше переконуєшся у щирості слів О. Чехомової: «Учитель повинен уміти все». Це, зокрема, й відповідь, чи не важко їй було змагатися у конкурсі з колегами. У багатьох із них досвіду й педагогічного стажу значно більше, а в неї – бажання постійно вчитися та передавати свій досвід… Власне конкурс проходив у три тури на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітніх навчальних закладів м. Хмельницького. Його учасники презентували власні методичні напрацювання, виконували фахову роботу в режимі он-лайн, захищали освітні проекти, проводили практичні заняття.

Під час обласного етапу конкурсу представницьке журі оцінювало високий рівень фахової підготовки вчителів, сучасне бачення своєї ролі в освітньому процесі, мобільність та креативність.
Майстер-клас Оксани Чехомової , що проходив у Хмельницькому ліцеї №17, містив фрагмент уроку, побудованого на поезії видатної української поетеси Ліни Костенко «Крила». Учителю необхідно було розкрити ідеал духовно багатої людини із застосуванням біосферної технології навчання. Під час конкурсу оцінювались також авторські блоги , а найважчим етапом, за її словами, було створення освітнього проекту.

Отриманий диплом переможця – не єдина відзнака О. Чехомової. Минулого року вона зайняла І-е місце у конкурсі педагогічних ідей та здобула диплом ІІ ст. за методику, присвячену творчості Т.Г. Шевченка, є призером районної та обласної педагогічних виставок «Хмельниччина на шляху реформування».
Крім Оксани Чехомової, переможцями конкурсу «Вчитель року-2015» також стали: Андрій  Бекас, учитель ліцею №17 м. Хмельницького (правознавство), Любов Джула, вчителька ліцею №17 м. Хмельницького (образотворче мистецтво), Наталія Зима, вчителька технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. А. Мазура м. Хмельницького (хімія).
Вони й представлятимуть Хмельниччину на заключному етапі Всеукраїнського конкурсу вже навесні.

 

                                                                                    Яна Небесна.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. В країні війна, а хмельницькі освітяни (таке враження) живуть в іншій державі, конкурси проводять. Патріоти липові!

  2. Давно пора відмінити даний конкурс! Учитель має тиждень не ходити на уроки, не доспати багато ночей, готуючи матеріали і презентації, усіляко догоджати журі і обласним освітнім чиновникам, які давно уже і не знають, як проводити урок, бо пишуть лише “тупі” накази, створюють вигляд, що “продуктивно” працюють, а насправді “хвастаються” чужими досягненнями! Даремно проїдають освітянські гроші. А Оксані Леонідівні Чехомовій пошана від освітян області за нелегку працю!

  3. Вітаємо! Бажаємо успіхів

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.