То хто ж повів людей на хмельницьке СБУ? Реконструкція подій від майданівських лідерів

У Хмельницькому 19 лютого пройшли роковини за загиблими під час Революції гідності минулої зими. Хмельницький також отримав втрати – під будівлею Управління Служби безпеки України загинуло двоє людей: хмельничанка пенсійного віку Людмила Шеремет і молодий хлопець з Чемеровеччини Дмитро Пагор.

Достеменно невідомо, чому протестувальники кинулися на штрум СБУ, а потім його підпалили. “Незалежний громадський портал” звернувся за коментарями до фактичних лідерів і дуже активних учасників місцевого Майдану. Ми не претендуємо на істину – пряма мова всіх майданівців відтворена без змін.

collage- 6

 

Активіст Алім Міщук: “Заклик блокувати Управління Служби безпеки в області зробив Руслан Рохов. Це відбулося на Майдані біля облдержадміністрації у присутності інших лідерів Олександра Симчишина, свободівця Попадюка. Він запропонував сформувати дві колони і рухатися на обласну прокуратуру і СБУ. Я із Симчишином стояв за спиною у Рохова. Кажу Симчишину: “Сашко, єдине застереження – люди не повинні йти на прорив СБУ, бо там багато зброї. Реакція ж від есбеушників на такі дії теж буде”. Симчишин звернувся до Попадюка, щоб той зі сцени попередив людей про мирну акцію. Що і останній зробив.

Коли мітингувальники стояли під СБУ, Рохов виліз на підігнані тролейбуси і почав накачувати обстановку. Коли ситуація вийшла з-під контролю, він втік додому.

Перед пікетом СБУ я мав розмову з одним із співробітників Служби. Вони просили упередити штурм. Про це я говорив із Сергієм Скоробагатим. Ми з ним домовилися прийти раніше під цю будівлю і вимагати зустрічі з тодішнім керівником Віктором Крайтором, аби він показав співробітників підрозділу Альфи. Адже була інформація, що альфівців можуть відрядити на київський Майдан. Після цього мали бути мирні пікети.

Я набрав Скоробагатого, коли колона протестувальників була приблизно напівдороги до СБУ і спитав, де він знаходиться. У відповідь чую, що він вже під Службою. Під будівлю фактично прийшов із колоною. Через кілька хвилин троє-четверо хлопців у масках підбігли до входу і почали бити скло у дверях. Далі до них приєднався Скоробагатий.

Ще важливий момент. Людей під СБУ закликав Рохов, однак коли мітингувальники прийшли, самого Руслана не було. Він з’явився після вбивства жінки – виліз на тролейбус і почав агітувати. Коли ж підпалили СБУ, Рохов втік. До речі, Рохов ні з ким, ані з Симчишином, ані зі мною чи Попадюком, не узгоджував заклику до СБУ.

Я вважаю, що провина за смерті лежить на Крайторі. Як потім мені сказав один співробітник, Крайтор сліпо вірив, що довкола Хмельницького одні бандери”.

 

Активіст Руслан Рохов: “Тоді на Майдані приймалося рішення про пікет СБУ, прокуратури і облдержадміністрації. Я говорив про облдержадміністрацію і взяв на себе відповідальність, повівши людей у Будівлю Ради. Там же створили самооборону. Вивели голову обласної ради на площу, де він написав заяву при вихід з Партії регіонів та рішення про скликання позачергової сесії облради.

Я не пам’ятаю, хто закликав до будівлі СБУ. Симчишин повів людей до обласної прокуратури, я – до адміністрації. Хто спрямував до СБУ, мені невідомо. До Служби я прийшов після дзвінка Симчишина, який повідомив про вбивство жінки.

Зараз дуже легко філософстувувати, що могло бути, а чого не могло. Якби вийшов би Крайтор і сказав, що жінку вбили через необережність, якби був діалог, то, можливо, упередили б підпал.

Міліція бачила, як розливалися “коктейлі Молотова”. Був і Птащук (діючий начальник міської міліції – НГП), інші представники правоохоронних органів, котрі мали дивитися, хто що робить. Ми ж створили самооборону з метою захисту людей, щоб мінімізувати жертви. Намагалися відвести подалі від будівлі СБУ решту людей, котрі спостерігали, щоб вони не стали випадковими жертвами. Також був створений “живий кородор” на вулиці Свободи, яким вийшли працівники СБУ.

Я стою на позиції, що загибелі людей під будівлею СБУ, можна було запобігти. Насамперед хтось мав зупинити тих, осіб, які розбивали скло у парадних дверях Служби”.

 

Учасник Революції гідності, народний депутат кількох скликань Лев Бірюк: “Перший раз прийшов до СБУ з групою депутатів від “Батьківщини” за кілька днів до цих подій. Ми передали наш запит із текстівкою, що “гуляла” Інтернетом про хмельницьких “тітушок”. У керівника Крайтора вимагали надати інформацію про організаторів “тітушок”.

Другий раз був біля СБУ наступного дня після підпалу. До мене приїхав підполковник десантної частини з проханням вгамувати людей, бо є наказ вивести боєприпаси з території Служби. Тоді побачив обгорілі тролейбуси.

Коли відбувалися самі вбивства під Управлінням, я був у Києві. (В уточнюючому запитанні до Бірюка ми спитали, чи підтверджує він виголошену пропозицію від 19 лютого 2014 року на хмельницькому Майдані, про те, що треба блокувати залізницю, Лев Васильович сказав “так”).

 

Хмельницький майданівець, отаман хмельницького козацького куреня імені Нечая Сергій Скоробагатий: “Чесно кажучи, не знаю, хто давав команду йти на СБУ. Зі своїми козаками (було 6 осіб) я ще до початку пікету прийшов до СБУ. Ми хвилин 15 товкли у двері – вимагали показати “Альфу”. Нас не пустили, а коли підтягнулися люди, хтось з боку розбив вікно у дверях. Це зробив хлопець у коричневій дублянці.

Після того, як розбили вікна і вбили жінку, Шутяк (колишній керівник обласної міліції), Птащук, прокурор області, військовий прокурор дзвонили Крайтору і той у слухавку сказав: якщо народ піде далі, стрілятимемо у вас.

Якби не було спалене хмельницьке СБУ, то невідомо, чи Янукович втік би. Це було однією з краплин, яке налякало Януковича”.

 

Відео “Ексклюзиву”.

 

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 59

 1. Шашовний кандидате в депутаи і “великий” активіст! Мене чомусь не дивує, що ви знімаєте з себе відповідальність, що ви не знаєте, хто палив “коктейлі Молотова”. Добре ви все і всі знаєте, просто, коли півень клюнув у дупу не хочете брати на себе відповідальність. Ту всю гидоту робила таж ваша самооборона, яка боялась зняти маску, щоб ніхто їх не впізнав. Але є іншф елементи одягу, за якими можна індентифікувати людину. Тих хлопчиків я не раз бачила на Майдані із стрічкою самооборони. Та й коло СБУ вони ходили із пакетами, з яких смерділо “горючим”. Це я точно знаю, бо сама з ними ж і говорила. Кажу навіщо це. А вони із дикими очима – “Будем СБУ брати”.

  • Підтримую, погоджуюсь з Вами повністю.Умисно спровокували бійню, загинули люди. На чиїх руках Їхня кров? В даному випадку, для мене, особисто, зрозуміло.Питаня тільки– юридична відповідальність для “активістів” настане?

   • ЛЮДИ КАЗАЛИ ЩО БІЛЯ БУДІВЛІ СБУ В ТОЙ ДЕНЬ БАЧИЛИ ПАНІКАРА !!! НЕ ЗНАЮ ПРАВДА ЧИ НІ АЛЕ НЕ ОДИН КАЗАВ !!!! А ВІДЕО та фото ЦИХ ПОДІЙ МОЖНА ВЗЯТИ У СЛАВИ ДЕМЕНТЬЄВА (У НЬОГО СВОЯ ВІДЕОСТУДІЯ) ТА ІГОРЯ ОЛЕКСЮКА (ФОТОКОР ГАЗЕТИ “ПОДІЛЬСЬКІ ВІСТІ”) !!! БУЛО БИ БАЖАННЯ У ВІДПОВІДНИХ СТРУКТУРАХ РОЗБИРАТИСЯ В ЦЬОМУ !!!! але складається враження – ЦЕЙ БАРДАК КОМУСЬ ВИГІДНИЙ!!!

    • Був Панікар, погрожував що знає місця проживання усіх співробітників СБУ, братва їздила по мікрорайонам скликала дворових гопників “паліть мусаров”.

  • Та Симчишин кричав тоді, кому куди йти…
   І не перекручуйте…
   Його голосу ні з яким не сплутаєш…

  • От тут більшість коментарів “розумні” (інколи, правда, не до кінця виважені), на відміну від лицемірних та брехливих (видно, що вони вже “засцяли”) “сповідей” “ахтивістів” та “мінідепутатика”.
   А що ж саме тоді не не виступили / не вийшли супротив цієї “шлаїбені”. Я ще у грудні 2013-го, тобто до “апогею” усіх цих подій, під ніком “Нормальний” (згадайте) в т.ч. в НГП писав про справжній смисл цих подій та їх наслідки.
   Пробував виступити і на засіданні обласної ради…

   • Не виступили на захист законної влади, а головне, на захист самих себе… (Найбільше простраждали ж ми?).

 2. останній правду каже

 3. всі ви добрі, повели стадо сбу палити, а тепер кожне снімає з себе відповідальність ! особливо Алімця, ще те мурло

 4. а Крайтора хоч посадили? бо так все затихло на Львівському суді.

  • А за що (наведіть конкретну статтю кримінального кодексу) йог “садити”? Так, добре видно, що цей “ахтивіст” в арміїї не служив (не знає вимог статуту вартової служби). От як би варта не діяла у відповіності до цих статутів (які є Законами України, чинними і на даний час), тоді його, я к начальника/командира, треба було судити.

 5. “А шо я? Я нічо. Це тишо?” – ось на що схожа ця стаття.

 6. Нацией стать захотели вы, станьте сначало людьми !

 7. І ці люди хочуть керувати країною?!А може є інші причини,з яких пішли на СБУ?Наприклад матеріали про хабар в 200 тис.євро для Мельника,купа документів по Гладуняку і т.д???

 8. Хто відкупить тролейбуси? чому не палили машини магнатів? от дебіли! Почекайте, ще трішки і всіх познаходять! Ніхто не втече і не переховається! Ні за спинами дружин у іншим містах, ні в майданах чи громадських усіляких радах! Ви як були ніхто – ніким і залишилися, лише горя та біди тут насіяли! Всім воздасться по заслугам!

 9. Ось все це кодло,яке тепер тикає пальцем одне в одного потрібно притягнути до кримінальноі відповідальності і посадити надовго . Хотіли побачити Альфу? Цікаво за якими ознаками ці недоумки визначали б де Альфа а де простий співробітник? Розповідають байки про те що Крайтору ввижалися бендерівці. Та той же Крайтор був набагато розумніший ніж всі ці дебілоіди і тверезо оцінював ситуацію і добре розумів для чого прийшли під управління. Шкода лише того що ці покидьки для своіх інтересів використали простих людей. І смерті ці на совісті Рохова, Скоробогатого, Симчишена, Бірюка, Міщука. А ще нехай не сподіваються що ім це забудуть.

  • Спочатку думав, що це пише сам крайтор під ніком “студент”, а потім бачу нє таки студент, бо Альфу розрізнити від співробітника сбу дуже легко – по формі.
   Ти краще вчись гарно студєнт, а не пиши тут свої експертні заключення, бо час нинче важкий і базар вже не спасе.

   • 100%

   • Валєра, я то розумний і вчуся не погано. А ти видно зовсім недалекий. То я тобі раджу постій просто біля Фуршету що навпроти СБУ і подивись в чому одягнені співробітники. І якщо ти хоча б одного побачиш у формі тоді ти розумашка. Особливо зверни увагу на “форму Альфи”.

    • Да, далекий ти хлопче, студент, бо ще просто молодий. Альфи ти біля Фуршету не побачиш, а якщо побачиш, то ніколи не зрозумієш чи то звичайна людина чи спецпрзначинець.
     А в ті дні вони були завжди у повній готовності, в чорній формі, в балаклавах і зі зброєю.
     Краще вчись і надалі гарно.

     • Перш ніж писати коментар, прочитай про що йде мова в попередніх коментарях, а вже потім вставляй своіх п’ять копійок. А ще зверни увагу на словосполучення написане в лапках.

   • Да кто вам бы Альфу показал???после пожара,мы пару дней отгоняли дебилов от управы,чтобы не пытались дальше мародерствовать…

   • А ТИ НАВІТЬ НЕ СТУДЕНТ, А ДИТЯЧИЙ САДОК. НЕ ПИШИ ДУРНІ. ЧИ ТИ ДУМАЄШ, ЩО АЛЬФІВЦІ У ФОРМІ ВИХОДИЛИ Б?

    • Хомич, ти не футболіст, ти просто дурень. Прийшов вже час називати усе своїми справжніми іменами.

 10. Преступники которые организовали штурм управления СБУ, нанесли ущерб государству в 20 миллионов гривен, спровоцировали кровопролитие в центре Хмельницкого сейчас управляют областью.

  • А что ты хочешь управлять???
   Такая страна, такие люди.
   Заметь, люди сами выбирают себе власть.
   Все партии, все президенты??? Кто их во власть приводит.
   Так что не надо с себя ответственность снимать.

   • Симчишина не вибирали. його призначили. а за Свободу, як бачите, на останніх виборах люди не проголосували

    • Ну так Семчишина тот, кого мы выбрали 54%-ми голосов, может и поменять. Так в чем вопрос или Вы так лишь бы написать

 11. Скоробогатий зі “своїми” козаками, це однозначно і не обговорюється, вони почали трощити вікна-слідом вже ланцюгова реакція. Говорите можна булоб Птащукові запобігти спаленню? Ні не можна булоб, люди бачили телевізор і мали відовідне ставлення до міліції, його б спалили разом з СБУ…

  • Я теж так думаю, саме вони почали трощити двері…. А реакція з середини була очікувана….

   • Реакция была адекватная,и это ещё хорошо,что чикистам крышу не сорвало,а то жертв было бы больше…

   • ЯКА ОЧІКУВАНА РЕАКЦІЯ????? /СТРІЛЯТИ В ЖІНКУ, ЯКА СТОЯЛА НА КОЛІНАХ, МОЛИЛАСЯ І ПРОСИЛА НЕ СТРІЛЯТИ???

 12. відкриття 2 фронту привело до пеермогимайдану. ясно що ригівські посіпаки, не покарані ригівські посіпаки казяться і пишуть коментарі. пишіть, пишіть, скоро вже за вами прийдуть. ригівськкі вбивці.

  • ПЕред тим в СБУ всю ніч палили докуументи тонами. Зібравшись Майдан про це гудів. Активістів з постаменту люди вважали за лідерів і тому довіряли. Тому і пішли на заклик. Але той хто закликав мав іти першим і оберігати людей від дурниць. Натомість пішов до адміністрації ,знаючи що там точно не стріляють. Та попри все: ШТУРМИ СБУ ПРИШВИДШИЛИ ГАНЕБНУ ВТЕЧУ ЯНУКОВИЧА І КО. ЧИМ ТОЧНО ЗБЕРЕГЛИ СОТНІ А МОЖЕ Й ТИСЯЧІ ЖИТТІВ. А коменти гнівні за загублене майно ( не про людей боліють) тут пише “моя хата скраю- нічого не знаю”-диванна публіка. Менен обзивати можете скільки влізе—не прилипає, а впізнаваності додає.

   • Якщо Тараненко написав дослівні слова Руслана Рохова про те що “на майдані приймались рішення йти…” То відповідально кажу: ніяких рішень до того ,як Руслан закликав поділитись і йти ніхто не приймав. Це було не рішення команди а заклик одного. Хоча все відносно: якби не було СБУ можливо в Києві було б більше місиво. Це я пишу до тих хто є Майданівцями, а вата мене не цікавить разом з її істерикою. Слава Україні.

    • Так я не понял, Рохов кто? ГАПОН или спаситель киевского Майдана. Или Рохов Гапон, а спаситель и прогнал Яныка- Алим.
     P.S. я в говне, вы в говне, все в говне, ну чего вам еще не хватало.

    • А алім, відразу став залізничником, стрілки переводить, ” не я, не помню, я такий чесний і активний – виберіть мене кимось”. З Ради Майдану по людським головам переліз до Громадської Ради при ОДА, скоро буде губернатором…..

   • Герострат і Чикатило також мають високу впізнаваність. В коментарі Аліма проявилась вся його суть – головне будь якими методами підвищувати свою “впізнаваність” та робити бізнес на політиці.

    • Замість розібратись в суті–вата какашками кидається. А Макаревич не про Хмельницький співав. Не будь попкою.

     • цитати Аліма: “не прилипає”, “какашки”. Він що у вас копрофіл?

    • Міщук , не звертайте на дурнів уваги.Сліпі ,бо дурні.

    • Как по мне, то Алим, ко всему же и не фартовый. Всегда, где бы он не участвовал, нечего позитивного нет. Результата позитивного нет, не для него, не для общества. все только демагогия, нищебродство, скандалы, пустяковые темы раздувает, забалтывает серьезные. Вообщем ничего.

     • Конкретніше,бо схоже на пусту заяву

   • Наскільки я знаю- людей до СБУ відправляла також і ТЕТЯНА ФЕДОРІВНА БАЄВА- член РАДИ МАЙДАНУ!!! Коли люди хотіли йти до суду , вона казала що суди нічого не вирішують і треба йти до СБУ і там палять документи !!! ВОНА ЦЕ РОБИЛА (КАЗАЛА) свідомо – адже ії син працював судею !! ЩОБ ОБЕРЕГТИ СВОЮ ДИТИНУ ВІДПРАВЛЯЛА ЧУЖИХ ДІТЕЙ ПОДАЛІ ВІД МІСЦЯ РОБОТИ СВОГО СИНА !!!! ПАМ”ЯТАЮ ТОЧНО – ПІДІЙШЛИ ДО ГАЛИНИ ВІКТОРІВНИ ГУЛКО І ВОНА СКАЗАЛА – БАЧИТЕ ЩО БАЄВА РОБИТЬ !!!!! ПІСЛЯ ВБИВСТВА ЛЮДЕЙ БІЛЯ СБУ МИ НЕОДНОРАЗОВО ЗУСТРІЧАЛИ ЛЮДЕЙ ЯКІ ПІДТВЕРДИЛИ ЩО ЛЮДЕЙ ДО ЦЬОГО РЕЖИМНОГО ОБ”ЄКТУ ВІДПРАВЛЯЛА ТАКОЖ І БАЄВА!!!!!

 13. А де ж зараз “активісти” —може добровольцями в АТО?

  • Ярова, згинь вже! Бо своєю діареєю нікого тут не заразиш. На лоба колорлєнточку і по центру пройдись, може в лоба і візьмеш!

   • Якась дрань моє ім’я використовує. Я цього коментаря не писала.

    • Я не дрань. Я Любов Яровая. Тепер підписуватимусь—Любця Яра.

     • Якась скотина витерла моє попередження майдаунам. Прозріває народ з Хмельницького–критично почав ставитись до майданутих. Кому мої думки заважають? Не смійте видаляти мої пости майдауни погані.

  • Троль горбатий, ти що, боїшся свое погане ім’я підписати, що моїм користуєшся?

 14. Скажу словами французького біолога і письменника Жана Ростана “Правда, що лунає з вуст деяких людей, погано пахне.”.

  • В АТО їдь, скотиняка ти така!!!!

   • А ця фраза плагіат – ти “Бабця” жалюгідне, потворне створіння яке все на що, спроможне то це, незовсім чоловіка ляшка копіювати.

    • “ПАНЕ ” СКОРОБАГАТИЙ !ХТО ЩО МОЖЕ- МОЖНА ПЕРЕВІРИТИ ПОДИВИВШИСЬ ТВІЙ І МІЙ АТЕСТАТ ПРО СЕРЕДНЮ ОСВІТУ З СШ номер 1 !!! МІЙ – 5 БАЛЬНИЙ А ТВІЙ НАСКІЛЬКИ ПАМ”ЯТАЮ НАБАГАТО НИЖЧИЙ !!! ТИ КРАЩЕ БИ СИДІВ ТИХЕНЬКО ! адже КОЗАЦТВО має такі факти з твоєї біографії що довго не відмиєшся !!! СЛОВО “життя” пишеться з двома буквами ТТ !! А В ТЕБЕ ВИХОДИТЬ “ЖИТО” !!! ОДНИМ СЛОВОМ – ДУРЕНЬ !!!

 15. Чуїте – аяврики, бабці псевдо “Любові Ярові” та інші псевдо патріоти та інші дописувачі чомусь мені здається що ви в житі не тільки нічого не зробили і не досягли, а навіть без клізми на горшок сходити не взмозі.

  • “ПАНЕ ” СКОРОБАГАТИЙ !ХТО ЩО МОЖЕ- МОЖНА ПЕРЕВІРИТИ ПОДИВИВШИСЬ ТВІЙ І МІЙ АТЕСТАТ ПРО СЕРЕДНЮ ОСВІТУ З СШ номер 1 !!! МІЙ – 5 БАЛЬНИЙ А ТВІЙ НАСКІЛЬКИ ПАМ”ЯТАЮ НАБАГАТО НИЖЧИЙ !!! ТИ КРАЩЕ БИ СИДІВ ТИХЕНЬКО ! адже КОЗАЦТВО має такі факти з твоєї біографії що довго не відмиєшся !!! СЛОВО “життя” пишеться з двома буквами ТТ !! А В ТЕБЕ ВИХОДИТЬ “ЖИТО” !!! ОДНИМ СЛОВОМ – ДУРЕНЬ !!!

  • О, и это говорит Скоробогатый. Патриот, козак, активист, стеклобитель-воитель, яныка гонитель

 16. Рохов придурок,все зробив і втік на Киів. І взагалі,з роботою в нього не складалося.Мерзотник!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.