Хмельницькі забудовники вводять в оману покупців житла – АМК

У 2014 році Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітетут України провело дослідження ринку будівництва на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції.

Відділення встановило факти порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. Зокрема, в рекламних оголошеннях будівельними організаціями вказувалась ціна за 1 м2, яка не відповідала дійсності, також були виявлені випадки, коли суб’єкти господарювання не здавали будинки в експлуатацію в терміни, вказані у рекламних оголошеннях.

До відповідальності були притягнуті КП «Цивільжитлобуд», ТОВ «Будинок Мирний», Асоціація «Регіональне будівництво Хмельниччини».

ТОВ «Будинок Мирний» поширював рекламне оголошення, в якому зазначав вартість житла у розмірі 3500 грн за кв. м, хоча насправді ціна становила 5000 грн.

КП «Цивільжитлобуд» у рекламному оголошенні пропонувало квартири з індивідуальним опаленням за ціною 5000 грн за кв. м, а насправді ця сума не включала вартості встановлення індивідуального опалення. КП «Цивільжитлобуд» також пропонувало квартири вартістю 4000 за кв. м. Фактично ціна кв. м площі квартири становила 5250 гривень без врахування вартості встановлення індивідуального опалення, а ціна у розмірі 4000 грн. стосувалась лише декількох квартир.

Асоціація «Регіональне будівництво Хмельниччини» розмістило рекламне оголошення про продаж квартир за ціною 4000 гривень за 1 м2, хоча  мінімальна ціна за “квадрат” становила 4527 гривень.

Інформація суб’єктів господарювання про ціни на квадратний метр житла була неповною, вводила споживачів в оману, заохочуючи їх придбати житло саме у цих будівельних компаній.

Порушення припинені, рекламні оголошення змінені, суб’єкти господарювання оштрафовані, та зобов’язались у подальшому дотримуватись вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.