Хмельничани позбавлені можливості оцінити зміни до Генплану міста – депутат

Хмельничани позбавлені можливості реально оцінити можливі зміни до Генерального плану та їх вплив на природне середовище, створення зручних умов для проживання.

Таку думку висловив Почесний громадянин Хмельницького, депутат міської ради Володимир Швець на шпальтах газети “Проскурів”.

Він розкритикував дії управління архітектури та містобудування щодо початку процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проектах містобудівної документації.

Мова йде про розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року з наступним оновленням Генерального плану та коригуванням плану зонування території міста. Зокрема, 54 будівельні майданчики, для яких передбачається змінити зональність, визначену Генеральним планом та планом зонування території міста.

“Не зазначена адреса 18 земельних ділянок та не вказано, яким чином передбачається змінювати зонування цих ділянок. Чому це було зроблено — стало зрозумілим після відповіді Віктора Дунаєвського (головний архітектор Хмельницького – НГП). Виявляється, що в оприлюднених переліках є одна ділянка природно-заповідного фонду (вул. м. Рибалка) та п’ять ділянок зелених насаджень загального користування (вул. Озерна, 4в, вул. Інститутська, Львівське шосе, вул. Свободи, вул. Прибузька, 5/1), для яких передбачається змінити зональність з метою будівництва на них житлових будинків або торговельно-офісних центрів”, – наголосив Швець.

“Виходить, таким чином Віктор Дунаєвський намагається приховати порушення вимог Закону України “Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах”, зокрема і вимогу цього Закону, що органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень про розроблення містобудівної документації та її затвердженні передбачають збереження та розширення не менше п’яти відсотків площ земельних ділянок рекреаційного призначення”, – зауважив депутат.

Швець заявив, що це вже не перша спроба протягом останніх двох років змінити призначення зелених насаджень загального користування, “хоча у генеральному плані міста визначений дефіцит таких земель у 226 гектарів!”

“Переконаний, що Генеральний план міста, затверджений у 2008 році, потребує змін, але змін системних, вдумливих, таких, які врахують теперішній стан економіки та подальших перспектив розвитку міста й області… Тому вважаю, що необхідні не окремі “оновлення” Генплану, а публічне обговорення, проведення державної експертизи, у тому числі екологічно”, – додав депутат.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. “Хмельничани позбавлені можливості реально оцінити можливі зміни до Генерального плану та їх вплив на природне середовище, створення зручних умов для проживання.”

  Виникає питання: ХТО КЕРЕУЄ МІСТОМ ХМЕЛЬНИЦЬКИМ!
  Якщо у Хмельницькій міській раді з 59-ти депутатів, переважна більшість тих, хто приймає те чи інше Рішення та має повне право формувати виконавчі органи ради в т.ч. призначити головного архітектора міста. 42 депутата представника політичної партії “Батьківщина” , крім того з них 28 депутатів є напряму підлеглі Керівництву ради, бо є керівниками структурних підрозділів Хмельницької міськради . Вот і виходить, що вони – саме вони ПОЗБАВЛЯЮТЬ ПРАВА ХМЕЛЬНИЧАН ппливати на облік міста та вирішувати майбутню долю у соціально-культурному та економічному розвитку міста! Висновок Хмельничани глибоко помилились під час свого вибору міських депутатів віддав переважну більшість для “Батьківщини”.

  • більше того. Швець півроку назад був директором департаменту архітектури і містобудування. чого сам не зробив? керував 10 років і не зробив. зараз керує ЦНАПОМ і що? нуль? а почав піаритися, бо вибори на носі.

 2. Генеральний план міста рішенням сесії міської ради (так званого “папереднєго” скликання) затверджений без наявності позитивного висновку екологічної експертизи!!!! Рішення необхідно приймати ПРАВИЛЬНО і не шукати в темній кімнаті чорну кішку!!!!

  • Генеральний план міста затверджений рішенням сесії міської ради!!!! А рада складається з КОГО!!!!???? –
   42 депутата представника політичної партії “Батьківщина” , крім того з них 28 депутатів є напряму підлеглі Керівництву ради, бо є керівниками структурних підрозділів Хмельницької міськради

 3. Коренных хмельничан здесь нет,одно “бычьё!

 4. Швець півроку назад був директором департаменту архітектури і містобудування. чого сам не зробив? керував 10 років і не зробив. зараз керує ЦНАПОМ і що? нуль? а почав піаритися, бо вибори на носі.

 5. Кто кто но В.Швец все таки патриотически настроеный к родному городу депутат, не смотря ни на что, знаю его давно с 90-х ! Но он против системы сам не попрет, если в раде многие депутати на комунальной службе в роли руководителей. Он думаю потому и ушел с департамента архитектуры и градостроения. Убежден что речь идет о том, что на будущих выборах горожане должны трижды подумать кого они выбирают. Как может контролировать депутатский корпус сам себя, если большинство их – депутатов работают в структурах подчиненных той же раде? А рада и есть контролирующий орган от жителей города.

 6. а де з тим генпланом можна ознайомитись ?його навмисно приховують,щоб змінювати “під себе”.

 7. Да, треба подумати, кого вибирати на виборах. Ці всі діячі, що зараз є неодноразово себе показали, тільки свої інтереси, тому мають бути нові обличчя, молоді, спроможні щось зробити в місті найкраще. Ні – депутатам теперишнього скликання. Вони нічого крім для себе не роблять.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.