Хмельничани позбавлені можливості реально оцінити можливі зміни до Генерального плану та їх вплив на природне середовище, створення зручних умов для проживання.
Таку думку висловив Почесний громадянин Хмельницького, депутат міської ради Володимир Швець на шпальтах газети “Проскурів”.
Він розкритикував дії управління архітектури та містобудування щодо початку процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проектах містобудівної документації.
Мова йде про розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року з наступним оновленням Генерального плану та коригуванням плану зонування території міста. Зокрема, 54 будівельні майданчики, для яких передбачається змінити зональність, визначену Генеральним планом та планом зонування території міста.
“Не зазначена адреса 18 земельних ділянок та не вказано, яким чином передбачається змінювати зонування цих ділянок. Чому це було зроблено — стало зрозумілим після відповіді Віктора Дунаєвського (головний архітектор Хмельницького – НГП). Виявляється, що в оприлюднених переліках є одна ділянка природно-заповідного фонду (вул. м. Рибалка) та п’ять ділянок зелених насаджень загального користування (вул. Озерна, 4в, вул. Інститутська, Львівське шосе, вул. Свободи, вул. Прибузька, 5/1), для яких передбачається змінити зональність з метою будівництва на них житлових будинків або торговельно-офісних центрів”, – наголосив Швець.
“Виходить, таким чином Віктор Дунаєвський намагається приховати порушення вимог Закону України “Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах”, зокрема і вимогу цього Закону, що органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень про розроблення містобудівної документації та її затвердженні передбачають збереження та розширення не менше п’яти відсотків площ земельних ділянок рекреаційного призначення”, – зауважив депутат.
Швець заявив, що це вже не перша спроба протягом останніх двох років змінити призначення зелених насаджень загального користування, “хоча у генеральному плані міста визначений дефіцит таких земель у 226 гектарів!”
“Переконаний, що Генеральний план міста, затверджений у 2008 році, потребує змін, але змін системних, вдумливих, таких, які врахують теперішній стан економіки та подальших перспектив розвитку міста й області… Тому вважаю, що необхідні не окремі “оновлення” Генплану, а публічне обговорення, проведення державної експертизи, у тому числі екологічно”, – додав депутат.