З січня пенсії понад 6 тисяч пенсіонерів Хмельниччини оподатковуватимуться

З першого січня цього року в вступили в силу зміни до деяких законів, що стосуються пенсій українців. Серед пенсіонерів вже ширяться чутки про урізання пенсій та їх оподаткування. Ми звернулись до Головного управління пенсійного фонду України у Хмельницькій області з проханням роз’яснити нововведення.

«Було внесено низку змін до пенсійного законодавства. По-перше, державним службовцям тепер будуть  нараховувати пенсію в розмірі 60% від заробітної плати (раніше було 70%). Всім іншим громадянам пенсія нараховується в залежності від стажу роботи та заробітку. Наприклад, якщо людина має 40 років стажу, то  вона отримає приблизно 54% від зарплати.

По-друге, пенсії, котрі перевищують три мінімальні зарплати, будуть оподатковувати (1 тис. 218 грн. множимо на 3 і отримаємо 3 тис. 654 грн.). Податок буде стягуватись лише від суми перевищення. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн., то з 346 грн. буде стягнуто 15% податку. Якщо перевищення понад 12 тис. 180 грн., на все, що перевищує цю суму, буде нараховано 20% податку.

Третя новація – це військовий збір. Він так само стягується з пенсій, що перевищують 3 мінімальні зарплати. Півтора відсотки від суми перевищення», – розповіла нам заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України Юлія Ковальчук.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Дибіли.Дибіли в Верховній Раді,в Уряді і в АП.!!!Людина все життя тяжко працювала,платила податки і їй нарахували пенсію.Отримувала пенсії 4-4,5 тис.грн.І зараз по велінню “Рехворматорів” має сплачувати кожен місяць ще 100-130грн..!?ЦЕ ЩО,ПОДАТОК НА ПОДАТОК???!!!Крім того,що народ опустили,в результаті падіння гривні в 3 рази(Пенсія 4000грн(була 500дол.,курс 8),стало 167 дол..курс 24),так ще й з пенсії забирають,а самі крадуть і жирують!!!А під цю категорію попаде 30% всіх пенсіонерів(вчителі,лікарі,службовці,військові).ТРЕБА ДУМАТИ ПРО УДОСКОНАЛЕННЯМ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ,А НЕ ЯК ВИТРУШУВАТИ З ПЕНСІОНЕРІВ ГРОШІ!!!НІДЕ В СВІТІ ,НЕМАЄ ТАКОЇ ДУРНІ В КРАЇНАХ З КОНСОЛІДОВАНОЮ ПЕНСІЙНОЮ СИСТЕМОЮ!!!

    • Невже хтось знайомий хоч з одним вчителем чи лікарем, який отримує пенсію 4 тис.грн.? Не смішіть мої капці!

  2. Можливо хтось знає ще одну таку країну де пенсії оподатковують?

  3. Вот і проголосуємо на майбутнєх виборах за вальцманів-гройсма-
    нів.Щоб ви всі повиздихали!

  4. Видите-ли олигархов зацепить не хотят. Частные самолеты, яхты не облагаются налогом, деньги в офшорах тоже. А на пенсионерах хотят выехать. Действительно гондурас.

  5. К сожалению это все, что могут создать вальцманы-гройсманы-григяны, на большее они не способны, и никогда не были. Умеют только воровать.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.