Забруднювачі Південного Бугу мають місяць, щоб зробити річку чистішою

Хмельничани тривалий час потерпають від смороду річки Південний Буг, де через забрудненість води масово загинула риба. Щоб розібратись у проблемі була створена робоча група з спеціалістів.

Вони з’ясували, що найбільше вода забруднена у р. Мшанець, смт Наркевичі Волочиського району. Там у воді перевищують показники біохімічного споживання кисню, заліза, сапоніну. Спеціалісти припускають, що це може бути викликано несанкціонованими стічними водами Наркевицького цукрового заводу.

Окрім того, робоча група склала список потенційних забруднювачів водойми та планує звернутись до Кабінету Міністрів з метою отримання дозволу на перевірку цих об’єктів, оскільки з 13 серпня Кабінет Міністрів наклав мораторій на проведення таких перевірок Держекоінспекцією.

“На нараді 3 лютого члени робочої групи винесли рішення, яке я підтримав. Зокрема, надати місяць всім господарюючим суб’єктам, які розміщені по руслу річки Південний Буг до хмельницького озера, на ліквідацію недоліків в очисних спорудах. Після місяця буде зроблена повторна перевірка. Якщо хтось до цього не прислухається, справа буде передана робочою групою в прокуратуру”, – наголосив заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

Також буде створено два санітарні пости для відбору проб води на притоках річок, що впадають в Південний Буг. Впродовж місяця ці результати аналізів відбору води будуть аналізуватись та систематизуватись. Якщо за місяць стан води не зміниться, справу також передадуть до прокуратури.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. А за вже завдані збитки хто має відповідати. Це вже не перший раз той завод отруює рибу. Керівництво області, як колишнє, так і теперішнє все прикриває.

 2. Вимагаємо оголосити повний список забруднювачів – господарюючих суб’єктів, які розміщені по руслу річки Південний Буг до Хмельницького озера.
  “СТРАНА ДОЛЖНА ЗНАТЬ СВОИХ “ГЕРОЕВ”.
  Думаю це не є інформація заборонена для опрелюднення.
  Громадскість міста має на це Конституційне право.

  • Імена власників будь-ласка викладіть, думаю що багато хто буде дійсно здивований

   • Наркевицький цукровий входить в імперію “Астарта” власниками якої є громадянин України Іванчик (дуууже наближений до Азарова) та громадянин Росії. Ложили вони на Хмельниччину. Іванчик був тут лише один раз, коли в Війтівцях елеватор запускали

 3. Вы посмотрите что под мостом по Свободы творится…..

 4. хто відповість за завдані збитки?

 5. Да, нажаль ніхто не відповість, бо прийшли до влади такі ж хапуги як і минулі і на простих людей їм просто ………

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.