“Центр протидії корупції” запустив новий проект “УКР.АВ“, покликаний зробити публічною інформацію про чиновників та правоохоронців, які розкрадають бюджетні кошти. На сьогодні борці з корупцією опублікували прізвища 230 осіб, які були помічені в більше ніж 300 корупційних справах.
Що стосується Хмельницької області, то під лупу активістів потрапили тендерні торги Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області 25 вересня 2013 року на поточний ремонт доріг в області на загальну суму 84,89 млн гривень. Переможцями стали ПП «Аграрна компанія 2004» і ПАТ «Південьзахідшляхбуд».
“Центр протидії корупції” вказав на порушення, які були допущені під час проведення тендера. Згідно з перевіркою фінансової інспекції, було виявлено ряд порушень вимог законодавства щодо складання документації конкурсних торгів. До Замовника (Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області – НГП) було направлено вимоги щодо розірвання укладених договорів та притягнення винних до відповідальності. Однак на 22.05.2014 року договір підряду розірвати не можливо, бо термін виконання договору закінчився ще 31.12.2013 року.
Крім того, голова Державної фінансової інспекції України Гордієнко М.Г. у листі від 11.07.2014 року до нардепа Віктора Чумака надав інформацію про накладення штрафу в сумі 11,9 тис грн. на першого заступника начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області – Вінського С.В.
Довідка НГП. Проект “УКР.АВ” працює наступним чином: всі дії чиновників та правоохоронців розділяються на дві категорії: підписав чи покрив. Мова йде про те, що спочатку юристи «Центру протидії корупції» звертаються до правоохоронних та контролюючих органів, вказуючи на правопорушення в діях чиновника, який підписав корупційну схему. Якщо ж прокурор, міліція, чи інші представники правоохоронних та контролюючих органів, покриваючи схему, не бачать порушення, то вони так само автоматично попадають до переліку правопорушників, а юристи оскаржують їх дії до вищої інстанції.
Більшість справ, описаних на сайті «УКРАВ», пов’язані з державними закупівлями.
На 3 лютого команді «Центру протидії корупції» вдалося розірвати договорів та врятувати від розкрадання майже 3 млрд. гривень.