“Центр протидії корупції” викрив хмельницьких посадовців, котрі “розпиляли” державні гроші

“Центр протидії корупції” запустив новий проект “УКР.АВ“, покликаний зробити публічною інформацію про чиновників та правоохоронців, які розкрадають бюджетні кошти. На сьогодні борці з корупцією опублікували прізвища 230 осіб, які були помічені в більше ніж 300 корупційних справах.

Що стосується Хмельницької області, то під лупу активістів потрапили тендерні торги  Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області 25 вересня 2013 року на поточний ремонт доріг в області на загальну суму 84,89 млн гривень. Переможцями стали ПП «Аграрна компанія 2004» і ПАТ «Південьзахідшляхбуд».

Скрін-шот сайту «УКР.АВ»

Скрін-шот сайту «УКР.АВ»

“Центр протидії корупції” вказав на порушення, які були допущені під час проведення тендера. Згідно з перевіркою фінансової інспекції, було виявлено ряд порушень вимог законодавства щодо складання документації конкурсних торгів. До Замовника (Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області – НГП) було направлено вимоги щодо розірвання укладених договорів та притягнення винних до відповідальності. Однак на 22.05.2014 року договір підряду розірвати не можливо, бо термін виконання договору закінчився ще 31.12.2013 року.

Крім того, голова Державної фінансової інспекції України Гордієнко М.Г. у листі від 11.07.2014 року до нардепа Віктора Чумака надав інформацію про накладення штрафу в сумі 11,9 тис грн. на першого заступника начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області – Вінського С.В.

Довідка НГП. Проект “УКР.АВ” працює наступним чином: всі дії чиновників та правоохоронців розділяються на дві категорії: підписав чи покрив. Мова йде про те, що спочатку юристи «Центру протидії корупції» звертаються до правоохоронних та контролюючих органів, вказуючи на правопорушення в діях чиновника, який підписав корупційну схему. Якщо ж прокурор, міліція, чи інші представники правоохоронних та контролюючих органів, покриваючи схему, не бачать порушення, то вони так само автоматично попадають до переліку правопорушників, а юристи оскаржують їх дії до вищої інстанції.

Більшість справ, описаних на сайті «УКРАВ», пов’язані з державними закупівлями.

На 3 лютого команді «Центру протидії корупції» вдалося розірвати договорів та врятувати від розкрадання майже 3 млрд. гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. То що Олуйка та Ко посадять ?

 2. Олуйко це ж АМКУ ?

 3. дуже правильний проект, але немає ніякої конкретики по тим хто покривав. як покривав? що незаконне робив? які заходи вжили? а то виходить, що до списку тих хто покривав треба включати всіх народних депутатів, які голосували за виділення грошей, всіх хто розподіляв кошти та бабку яка прибирала в кабінеті де проводили тендери.

 4. 25 вересня 2013 року Службою автомобільних доріг у Хмельницькій області, яка виступає замовником робіт, були проведені торги на виконання поточного ремонту автодоріг в області на загальну суму 84,89 млн. грн.
  Згідно ст. 10 Закону України Про державні закупівлі (далі – Закон), оголошення про проведення торгів були надруковані українською та англійською мовами на веб-порталі Уповноваженого органу https://tender.me.gov.ua/EDZFrontOffice/menu/uk/searchAnnounce/ і були доступними для досить широкого загалу бажаючих взяти участь у торгах. Але заявки на участь у торгах подали лише два підприємства.
  Згідно п. 5 ст. 28 Закону [«замовник визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно з цим Законом (у кількості не менше двох), на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів»] із переможцями торгів, якими стали ПП «Аграрна компанія 2004» та ПАТ «Південьзахідшляхбуд» були укладені відповідні договори на виконання ремонтних робіт.
  Згідно Постанови КМУ від 23 жовтня 2013 року № 782 «Деякі питання використання коштів, залучених у 2013 році під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг» до зазначених договорів були укладені додаткові угоди на зменшення суми – із 84,89 млн. грн. до 29,9 млн. грн.
  У грудні 2013 року ГУДКСУ у Хмельницькій області були зареєстровані юридичні зобов’язання на суму 29,9 млн. грн. Але через відсутність фінансування роботи із поточного ремонту автомобільних доріг підрядними організаціями, що виграли торги 25 вересня 2013 року, не виконувалися і, відповідно, оплата за виконані роботи не відбулась.
  31 грудня 2013 року термін дії вищезгаданих договорів із підрядниками закінчився, таким чином держава жодних витрат по вказаних закупівлях не понесла.
  Тому, вказана у статті інформація, а саме: «Фірма нардепа отримала 38 мільйонів на дороги» є недостовірною та неправдивою.
  «Фірма» не могла отримати кошти, які державою так і не були виділені на ремонт доріг Хмельницької області.

 5. Это же заказной проект. Не хочет руководитель “сотрудничать” с некими бизнесменами, попадает в список корупционеров или пишут заявы во все инстанции, чтобы зговорчивей был в следующий раз.

 6. “Это все проделки Фикса! Проделки Фикса!”
  P.S. “Фикс”- это бумагомаратель Димон Беспалов,который так и не состоялся как нардеп.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.