Касаційна справа Червонюка: раптово захворів суддя з Хмельницького і розгляд перенесли

20 січня 2015 року мало відбутися судове засідання по справі Дмитра Червонюка, проте судова колегія Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ не з’явилася на засідання.

Про це НГП повідомив батько загиблого пішохода Анатолій Крушельницький.

Він зазначив, що до учасників процесу вийшов судовий розпорядник і повідомив, що розгляд справи не відбудеться через хворобу судді Фурика Ю.П. (родом із Хмельницького – НГП), який не є суддею доповідачем.

Потерпіла сторона зацитувала Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010 р., згідно з якою у разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо), який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем) у справі, повторний автоматичний розподіл судових справ не здійснюється. Заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється відповідно до встановлених засад формування складу колегій суддів. 

“У даному разі, суддя який є членом такої судової колегії який захворів і є тимчасово непрацездатний, повинен був би бути замінений на іншого суддю, згідно з розпорядження голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ”, – вважає Крушельницький. 

Разом з тим, пан Крушельницький наголосив, що відповідні служби Вищого спеціалізованого суду України чи судді колегії не вжили заходів для завчасного повідомлення про неможливість розгляду справи, маючи при цьому усі необхідні контактні дані, в тому числі й номер мобільного телефону. Судовою колегією грубо допущено порушення процесуальних норм Кримінально-процесуального кодексу України, додав батько загиблого.

“В нас є передчуття того, що знову відбувається певна домовленнісь між членами суду, та Червонюками, аби рішення було ухвалене на їхню користь”, – припустив Крушельницький.

Наступний розгляд справи Червонюка перенесено на 3 березня.

Як писав НГП, 2 вересня цього року колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області визнала винним Дмитра Червонюка у скоєнні летального ДТП і присудила 5 років в’язниці з позбавлення правом керувати автомобіль на три роки.

Разом з тим, Феміда застосувала закон про амністію на підставі присудження третьої групи інвалідності обвинуваченому Червонюку та утримання малолітньої доньки.

У серпні 2013 року Дмитро Червонюк, керуючи автомобілем “Toyota”, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на пішохода, 26-річного Олега Крушельницького. Останній в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження, від яких помер на місці події.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. А сУДДІ хто? Всі працювали при янику.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.