Демидів вузол-2: гра в дурника

Авантюра з проведенням проміжних виборів до Хмельницької обласної ради по старокостянтинівській мажоритарці має всі шанси стати найганебнішим випадком витрачання бюджетних коштів. Розпорядник грошей — обласна рада — і організатор виборів — окружна виборча комісія — зіткнулися лобами непоступливості.

Перша — на піднесеній революційній хвилі не до кінця спрогнозувала підкладену їй свиню від колег-регіоналів по депутатському корпусу. Складання депутатських повноважень обранця Демида створило підґрунтя для непотрібного банкету під час чуми. 

Візаві, вона ж окружна комісія, виконала виборчу норму, і не без власної зацікавленості, оголосила дочасні вибори до ради. Адже ОВК, яка сформована з парламентських партій, які давно почили в бозі, з моральної точки зору не повинна існувати в такій конфігурації.

Із 14 членів комісії 9 є “прорегіоналівською” більшістю, що апріорі виглядає неприродно. Тому заробити пару копійчин за менш ніж року до чергових місцевих виборів, — для них завдання максимум.

ovk

Чому обласна рада повелася на цю авантюру, не зрозуміло. У проекті бюджету-2015 з’явилася стрічка видатків КТКВК 250203 “Проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, під яку загнали фінансування цих проміжних виборів. Це означає, якщо депутати приймуть обласний бюджет з цією нормою, рада втрачає всі можливості для маневрування у питаннях фінансування виборів.

Тому що, саме відсутність видатків у бюджеті-2014 на проведення виборів дозволили обласній раді виграти суд в окружної комісії, яка намагалася звалити зірвані вибори 28 грудня 2014 року на розпорядника коштів.

Нині диктатором умов виступає комісія, яка не спромоглася, чисто технічно, провести дочасні вибори в одномандатному окрузі, де майже 14 тисяч виборців. Вона просить в ради 335,3 тис. грн.

При цьому, сума витрат на оплату праці членів та залучених спеціалістів обласної ОВК, ТВК Старокостянтинова, суттєво зросла порівняно з листопадом-груднем 2014 року. Свою непосильну роботу організатори виборів оцінили у 251,8 тис. грн., коли до цього сума була 169,9 тис. грн.

Аби “золоті” вибори не перетворилися на “золотий батон”, у депутатів облради є ще час для внесення змін. На черговій бюджетній сесії 23 січня місцеві “парламентарі” можуть викинути стрічку видатків КТКВК 250203,аргументувавши недоцільністю проведення проміжних виборів. На Хмельниччині знайдеться більш необхідніший напрямок витрат, аніж вибори одного депутата вартістю понад 330 тисяч.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. Интересно, а откуда облсовет возьмет бабки? Наши родненькие. Что госбюджет под “это” выделит целевую субвенцию? Вроде не должен. Я смотрел то заседание ВРУ (всю ночь) так про это Арсений ни гу-гу.
    А, попробуйте сделать как в Виннице. Прецедент уже есть.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.