Виконувач обов’язків голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин розповів, які школи треба закривати на Хмельниччині.
Про це сьогодні він сказав на прес-конференції журналістам.
“Нам необхідно відійти від статистичної звітності, коли місцева влада рапортує “на верх” про закриття 200 чи 300 шкіл. Ми повинні проаналізувати кожен навчальний малокомплектний заклад з точки зору динаміки народжуваності дітей і їх наявності у населених пунктах. Якщо у малокомплектні школі (а це не менше 30 учнів за нормативами) навчається 25 дітей, а в цьому селі є 10-15 дітей віком від нуля до шести років, – такий заклад ні в якому разі не можна закривати. Якщо в селі дітей віком від нуля до шести років немає або один чи два, то така школа приречена на оптимізацію, бо у неї відсутня перспектива розвитку”, – заявив він.
Відповідаючи на запитання кореспондента “Незалежного громадського порталу”, чи не боїться нова влада протестних акцій проти ліквідації шкіл, Симчишин запевнив, що готовий адекватно реагувати на подібні речі.
“Акції соціального формату на захист прав вчителів, лікарів, проти оптимізації – це нормальнн явище. Реагуватимемо адекватно і сприйматимемо у позитичному сенсі”, – пообіцяв в.о. губернатора.
Як писав НГП, у 2014 році на Хмельниччині призупинена робота 10 малонаповнюваних шкіл (по дві – у Волочиському і Ярмолинецькому районах, по одній – в Ізяславському, Кам’янець-Подільському, Летичівському, Славутському, Чемеровецькому і м. Старокостянтинові).
Довідка НГП. У Хмельницькій області нараховується 298 діючих малонаповнюваних шкіл.