Хмельницьких автовласників хочуть привчити до європротоколів

Експеримент з об’єднання ДАЇ та ППС у місті Хмельницькому показав, що оформлення дрібних автопригод забирає у патрулів занадто багато часу.При цьому українське законодавство дозволяє оформляти такі ДТП без участі працівників міліції шляхом укладання європротокола.

11

В Україні 16% ДТП відбувають без жертв. І в 90% ДТП сума збитків не перевищує 25 тис. грн. Саме відсутність жертв і збитків, а також за відсутності розбіжностей між сторонами може бути складений європротокол. У Європі 90% аварій оформлюються саме так. В нашій країні лише 7,5%.

Сьогодні керівники експерименту зустрілися з представниками страхових компаній з тим, щоб знайти способи переконати водіїв складати протоколи при ДТП, де сума збитків менша 25 тис. грн.

В ході обговорення з’ясували, що водії не складають європротоколи з кількох причин:

–          не вміють це робити;

–          невпевнені, що оформлять правильно;

–          більше покладаються на ДАЇ;

–          не можуть розрахувати суму збитків.

Боротися з цими причинами вирішили наступним чином:

–          оформлення європротоколу буде включено в програму навчання водіїв;

–          у старших класах шкіл та коледжах будуть проводити аналогічні уроки;

–          працівники міліції будуть допомагати складати такі протоколи, щоб наступного разу водії могли обійтись без них. Можливо, що у майбутньому за виклик міліції на дрібне ДТП водіїв будуть карати штрафами, як це робиться у Європі.

Ці рішення поки що існують лише у формі пропозицій. Яким буде остаточний варіант програми боротьби за европротоколи, ще невідомо. Але правоохоронці налаштовані повністю перейти в цьому питанні на європейську практику.

До речі, за статистикою страхові компанії рідше відмовляють у відшкодуванні по європротоколам, ніж по ДТП, оформленими ДАЇ. І такі відшкодування швидше виплачуються.

 

Ксенія Орлова

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.