Депутати обласної ради відмовили у використанні надр одразу трьом підприємствам

Сьогодні, на засіданні бюджетної комісії Хмельницької облради депутати відмовились погодити дозволи на користування надрами підприємству «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів», котре видобуває цінні та рідкісні каоліти.

12

Народні обранці назвали 2 групи причин для відмови. По-перше комбінат вже розробляє ділянку, котрої вистачить ще на 7 років. По-друге, видобуток іде за дуже застарілими технологіями, колектив працює у важких умовах.

Аналогічну відмову отримало і підприємство «Ресурс-сервіс-Поділля». Підприємці збирались видобувати пісок, але не надали жодного бізнес-плану, котрий повинен бути при відкритті нового кар’єру.

Особливо запеклою була суперечка навколо скандальної справи Олени Гуменюк. Цей підприємець бажає видобувати мінеральну воду з власної свердловини, пробуреної до Збручанського родовища біля міста Сатанів.

gumen

Департамент екології виступив проти такого видобутку, адже з цього родовища бере воду сусідній санаторій. Олена Гуменюк звинуватила департамент в корупції і заявила, що має всі законні підстави для отримання дозволу. Депутати відповіли, що порушення (можливо і корупція) мали місце тоді, коли видавався дозвіл на буріння свердловини, оскільки батько Олени Гуменюк на той час керував екологічною інспекцією. Підприємцю вже вдруге відмовили.

Остаточну крапку по цих питаннях поставлять депутати на черговiй сесii облради 26 грудня.

Нагадаємо, що перший раз Олена Гуменюк отримала відмову на сесії обласної ради через кілька годин після того, як її батько на смерть збив літню жінку біля будівлі тієї ж облради.

Двом підприємцям сьогодні вдалось переконати депутатів. Співзасновник підприємства «Скарби Яснозір’я» назвав більш-менш чіткі цифри свого бізнес-плану і запевнив, що має угоду про наміри з польськими інвесторами, готовими вкласти 2 млн. євро. Йому дозволили розвідку так званої зеленої глини, що використовується в сільському господарстві.

Підприємству «Рудпол» надали дозвіл на видобуток питної води у місті Хмельницькому, чим воно вже займається кілька років.

Ксенія Орлова

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Родовище мінеральної води зарезервовано ізраїльтянами, тому його нікому з українських підприємців не віддадуть.

  2. У даному випадку на цьому приватному об”єкті з самого початку все будувалось з порушенням (біля самої річки, без дозволів) з використанням службового статусу близького родича. А такі особи ой як не люблять коли відмовляють на законних підставах і не кому-небудь а ЇМ !!!!!!

  3. дивно коли формується монополія, і депутати її підтримують своїм бездіянням та мовчазною згодою. адже коли відповідальність колективна,тоді не відповідає ніхто. коли ж люди працюють та створюють зддивно коли формується монополія, і депутати її підтримують своїм бездіянням та мовчазною згодою. адже коли відповідальність колективна,тоді не відповідає ніхто. коли ж люди працюють та створюють здорове конкурентне середовище у інших державах отримуюють тільки підтримку. От вам і йдемо до європейського суспільства, але все тими ж методамиорове конкурентне середовище у інших державах отримуюють тільки підтримку. От вам і йдемо до європейського суспільства, але все тими ж методами

  4. «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» бюджетоутворююче підприємство, яке щомісячне поповнює державну скарбницю десь на 200 тис. грн., майже 150 чоловік працевлаштовані, які отримують вчасно заробітну плату. Чомусь таке підприємство з залученими інвестиціями , не може отримати дозвіл у наших шановних депутатів, мабуть на ту земельку свої погляди. вже хтось для себе придивився. А Сатанів це взагалі “лакомий шматок”, який під себе пан Фрідман вирішив повністю та цілком забрати. От тому і особливо запеклою була суперечка.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.