Новобудова Хмельницького подорожчала до 6800 гривень за “квадрат”

Протягом 2014 року ціни майже на всі види нерухомості у Хмельницькому знизились, але попит не зріс. Покупці, які тримають свої заощадження у валюті, очікують подальшого зростання курсу, тому відкладають купівлю житла до весни.

За даними ріелторської компанії «Народна марка», лише за листопад середня ціна квадратного метру в однокімнатних квартирах зменшилась на 3,61%., у двокімнатних – на 2,33%, трикімнатні здешевіли –  на 0,16%. Така тенденція відмічається протягом всього поточного року.

Багатокімнатні квартири Хмельницького в листопаді подорожчали на 3,91%, «сталінки» – на 0,46% і «чеський проект» – на 2,28%. Хоча, за попередні 10 місяців, ціни на ці види також значно знизились. Тож в цілому за 11 місяців 2014 року житло у Хмельницькому стало дешевшим.

Ріелтори з інших компаній підтверджують зниження цін на вторинному ринку.

«Зниження цін викликано зростанням курсу долара. На початку року однокімнатні “хрущівки” коштували 25 – 27 тис. доларів. Сьогодні їх ціна 16-17 тис. Мова йде про квартири з так званим житловим станом, без ремонту. Двокімнатна “хрущівка” на середніх поверхах сьогодні коштує близько 25 тис. дол., трикімнатна 27-29 тис. дол. Попит зараз впав у зв’язку з ситуацією в країні. Приблизно з кінця осені і до початку зими клієнти стали переносити покупку на весну, очікуючи подальшого росту курсу долара» , – розповів НГП ріелтор Володимир.

Щодо цін на житло в новобудовах, думки фахівців розділились. Статистичні дані компанії «Народна Марка» свідчать про зниження ціни протягом перших 6 місяців року знизилась на 14,14%, за третій квартал на 6,42%. І за листопад на 2,94%.

По інформації Володимира, ціни в новобудовах наразі зросли, тому що вони розраховуються в гривні. На початку року  квадратний метр в новому будинку коштував 4800-5000 грн., а зараз 5500-6800 грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.