На Хмельниччині шахраї застосовують нові методи махінацій з банківськими картками

За неповний 2014 рік у Хмельницькій області правоохоронці зареєстрували 723 шахрайства, з них 219 скоєно з використанням банківських карток.

Про це сьогодні на зустрічі з журналістами розповів оперуповноважений УКР УМВС України в Хмельницькій області Ігор Возій.

Частіше за все зловмисники по телефону сповіщають жертву про те, що хтось з її близьких потрапив у міліцію, і пропонують перерахувати кошти на картку, що залагодити справу. Убезпечитись від такого злочину просто: 1 – передзвонити близьким; 2- подзвонити в міліцію і запитати чи була затримана така людина.

Більш підступними є випадки, коли шахраї дізнаються у жертви персональні дані щодо її банківської картки: номер банківської картки; термін її дії; тризначний код, що розміщений на зворотному боці картки; дівоче прізвище матері, котре є додатковим ключем безпеки; номер і серію вашого паспорту, ідентифікаційний код; СМС паролі, котрі приходять на телефон.

При цьому зловмисники можуть представлятись працівниками банку, частіше за все, службою безпеки. Інколи вони навіть ідуть на створення сайтів – двійників: надсилають жертві телефоном посилання на копію інтернет-банку з проханням змінити пароль. Для зміни пароля треба ввести старий чи іншу приватну інформацію. Щоб бути схожими на банк, шахраї також купують схожі номери.

«Ніколи не повідомляйте персональні дані нікому за межами приміщення банку. А пін-код нікому взагалі. Вчиняючи так, ви віддаєте право розпоряджатись своїми коштами тій людині. Віднедавна «Приватбанк» припинив телефонувати клієнтам для уточнення персональних даних. Є лише один номер, по якому сам клієнт може подзвонити – 3700 (безкоштовний з мобільного). Тому, хто б  вам не дзвонив, не повідомляйте свої дані. Краще покладіть трубку і передзвоніть на 3700 повідомити про дзвінок», – радить керівник прес-служби «Приватбанку» у Хмельницькій області Валерій Іванюк.

Також ніколи не варто слухати інструкції по користуванню банкоматами і терміналами від незнайомих люде. Якщо ви достеменно не знаєте як ними користуватись, то замість того, щоб отримати гроші, можете перерахувати їх зловмиснику. В таку пастку часто втрапляють хмельничани, які продають товари через інтернет.

Якщо ви все ж таки стали жертвами шахраїв, одразу дзвоніть на 102.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. А якщо шахраюють працівники банків?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.