Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

На Хмельниччині шахраї застосовують нові методи махінацій з банківськими картками

Опубліковано: 17.12.2014 | 1 коментар поділитись: Facebook або Tweeter

За неповний 2014 рік у Хмельницькій області правоохоронці зареєстрували 723 шахрайства, з них 219 скоєно з використанням банківських карток.

Про це сьогодні на зустрічі з журналістами розповів оперуповноважений УКР УМВС України в Хмельницькій області Ігор Возій.

Частіше за все зловмисники по телефону сповіщають жертву про те, що хтось з її близьких потрапив у міліцію, і пропонують перерахувати кошти на картку, що залагодити справу. Убезпечитись від такого злочину просто: 1 – передзвонити близьким; 2- подзвонити в міліцію і запитати чи була затримана така людина.

Більш підступними є випадки, коли шахраї дізнаються у жертви персональні дані щодо її банківської картки: номер банківської картки; термін її дії; тризначний код, що розміщений на зворотному боці картки; дівоче прізвище матері, котре є додатковим ключем безпеки; номер і серію вашого паспорту, ідентифікаційний код; СМС паролі, котрі приходять на телефон.

При цьому зловмисники можуть представлятись працівниками банку, частіше за все, службою безпеки. Інколи вони навіть ідуть на створення сайтів – двійників: надсилають жертві телефоном посилання на копію інтернет-банку з проханням змінити пароль. Для зміни пароля треба ввести старий чи іншу приватну інформацію. Щоб бути схожими на банк, шахраї також купують схожі номери.

«Ніколи не повідомляйте персональні дані нікому за межами приміщення банку. А пін-код нікому взагалі. Вчиняючи так, ви віддаєте право розпоряджатись своїми коштами тій людині. Віднедавна «Приватбанк» припинив телефонувати клієнтам для уточнення персональних даних. Є лише один номер, по якому сам клієнт може подзвонити – 3700 (безкоштовний з мобільного). Тому, хто б  вам не дзвонив, не повідомляйте свої дані. Краще покладіть трубку і передзвоніть на 3700 повідомити про дзвінок», – радить керівник прес-служби «Приватбанку» у Хмельницькій області Валерій Іванюк.

Також ніколи не варто слухати інструкції по користуванню банкоматами і терміналами від незнайомих люде. Якщо ви достеменно не знаєте як ними користуватись, то замість того, щоб отримати гроші, можете перерахувати їх зловмиснику. В таку пастку часто втрапляють хмельничани, які продають товари через інтернет.

Якщо ви все ж таки стали жертвами шахраїв, одразу дзвоніть на 102.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Модератор

Читати всі пости Модератор →

Один коментар

  1. Сковорода 17.12.2014 18:07 Увійдіть, щоб відповісти

    А якщо шахраюють працівники банків?

Коментування Відмінити

Авторизуйтесь для коментування.

Календар публікацій

Грудень 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис   Січ »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
iGas.com.ua
Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 

© 2012 - 2021 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
40 queries in 0,034 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!