Скасований потяг Гречани-Ларга після протесту на коліях пообіцяли повернути

Сьогодні мешканці Хмельницького району домоглися повернути потяг Гречани-Ларга (№6351) зі станції Гречани до Кам’янця-Подільського. Для цього їм довелось перекрити колії.

До протестувальників на станцію Гречани прибув перший заступник начальника Жмеринської дирекції залізничних перевезень  Василь Богінський. На початку зустрічі він заявив, що  потяг був скасований через збитковість.

«Один рейс дизель-поїзда до Кам’янець-Подільського і назад на Гречани коштує близько 3 тис. грн. А виручка за місяць становить 5 тис. грн. Таким чином, збиток за місяць становить 200 тис. грн. на експлуатацію одного дизель-поїзда», – розповів він.

71881843

Протестувальники відреагували на таку статистику звинуваченнями в існуванні чорної каси, в яку іде більшість виручки. За їхніми словами, контролери потягу систематично беруть кошти за проїзд, не надаючи квитка. Пенсіонерам безкоштовні квитки взагалі ніколи не видають, хоча за їхній проїзд залізниця отримує компенсацію з бюджету.  Контролери відсутність квитків пояснюють тим, що касовий апарат розрядився, або тим, що папір для квитків закінчився.

«Вони не мають права так відповідати. Контролеру перед рейсом видається додатковий акумулятор і необхідна кількість паперу. Повідомляйте нам. Вони всі працюють за контрактами – ми можемо звільнити їх по першому вашому дзвінку», – запевнив Василь Богінський.

«Я особисто йшла слідом за контролером і зібрала більше 200 підписів пасажирів, котрим він не видав квиток. Передала їх керівництву. А на другий день це й же самий контролер Іван підходить до мене і каже: «Тобі розказати список тих, з ким я ділюсь?», – відповіла на це одна з учасниць протесту.

Результатом бурхливих і тривалих дебатів стала домовленість про те, що потяг відновлять до п’ятниці, 19 грудня.  На лінії працюватиме контроль за видачою квитків, в тому числі громадський. Добровільні контролери мають довести, що приміським потягом щодня їздять сотні людей, і за умови чесної видачи квитків, він не буде збитковим.

Нагадаємо, що цієїсуботи, 12 грудня, люди, обурені відміною потяга, влаштували мітинг протесту на коліях станції Гречани. Відміна приміського потягу позбавила цих людей можливості їздити на роботу. А студенти тепер не зможуть приїжджати додому на вихідні.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.