Протягом 2014 року дефіцит бюджету Хмельницької області скоротився на 187 мільйонів гривень і на середину грудня становить 43 млн. грн.
Про це заявив перший заступник голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин в ефірі місцевого каналу “ТВ7+”.
“Ми робимо все можливе, а часом і неможливе, аби вирішувати проблемні питання. Коли починався бюджетний рік дефіцит бюджету області становив 230 мільйонів гривень. А місячний фонд заробітної плати по області приблизно 270 млн. гривень. Тобто, була ймовірність, що люди за місяць могли недоотримати свою зарплату. Ми розуміли, що прийшовши до влади, маємо серйозну дірку в бюджеті. І, починаючи з квітня, вжили усіх заходів, аби мінімізувати дефіцит бюджету. Ми щодня працювали над цією проблемою. Та зробили так, що на кінець року дефіцит становивлише 43 млн. гривень”, – наголосив посадовець.
Водночас Симчишин визнав, що подекуди траплявся “ексцес виконавця”: коли бюджетників за власний рахунок відправляли у вимушені відпустки.
“Діяли, як у попередні роки: щоб зекономити бюджетні кошти, відправляли вчителів, лікарів у відпустки за власний рахунок. Такі випадки ми жорстко присікали, оскільки це неприпустимо. Маємо провести такі заходи оптимізації, аби економія була реальною, а не дутою, як у випадку з відпустками за власний рахунок”, – заявив перший заступник голови ОДА.
Він додав, що за рахунок субвенції з державного бюджету на суму 61 млн. грн на оплату праці освітянам, медикам, проблем із виплатою заробітної плати бюджетним працівникам Хмельницької області до кінця року не буде.
Схожі матеріали:
- Єдиною Асоціацією, яка наполягає на збереженні 64% ПДФО в бюджетах громад, є Асоціація міст України
- Залишки цільових субвенцій за 2024 рік мають бути перехідними на 2025 рік
- Парламент ухвалив проєкт Держбюджету-2024 у першому читанні
- У 2022 році лише 9% бюджету Хмельницького йтиме на розвиток – Симчишин
- Громади отримають майже 27 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах та погашення боргів ТКЕ