Два енергоблоки Хмельницької АЕС добудують до 2018 року – Яценюк

Україна планує до кінця 2018 року добудувати два енергоблоки на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких було закладено ще за часів СРСР.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час сьогоднішнього засідання уряду.

“У рамках модернізації української енергетики уряд ухвалив рішення про добудову двох блоків на Хмельницькій станції. Ми вважаємо, що завершення цієї добудови має відбутися у 2018 році”, – сказав Яценюк.

Фото radiosvoboda.org

Фото radiosvoboda.org

Водночас прем’єр-міністр не уточнив, за якими технологіями добудовуватимуться енергоблоки на Хмельницькій АЕС.

Також прем`єр-міністр зазначив, що у 2015 році планується провести необхідні роботи зі збільшення видачі потужностей Южно-Української АЕС, Запорізької АЕС і Хмельницької АЕС шляхом будівництва нових ліній електропередач.

“Загалом це буде близько 3000 МВт”, – додав Яценюк.

Довідково. Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей у західному регіоні України. Перевірки і експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.

Будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС було припинене в 1990 році після оголошення Верховною Радою мораторію на будівництво нових АЕС на території України. Будівельна готовність енергоблоку №3 ХАЕС становить 75%, №4 – 28%. При спорудженні будівельних конструкцій енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС було освоєно 17% загальної проектної вартості.

В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками. Функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх атомних електростанцій країни, покладені на держпідприємство «НАЕК «Енергоатом», яке є найбільшим виробником електроенергії в Україні.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.